Newsy

Renata Dancewicz: lubię dbać o siebie, ale na pewne zabiegi medycyny estetycznej bym się nie zdecydowała

2015-12-17  |  06:50

Aktorka chętnie poddaje się różnym zabiegom. Nie sprzeciwia się medycynie estetycznej, choć nie jest pewna, czy chce z niej korzystać. Nie rozumie natomiast kobiet, które nie przyznają się do wizyt u lekarza medycyny estetycznej.

Renata Dancewicz nie należy do kobiet, które nadmiernie przejmują się niedoskonałościami swojego wyglądu. Jej zdaniem nie powinno się przywiązywać wagi do rzeczy, których nie da się zmienić w swoim ciele i mieć z tego powodu kompleksy. Aktorka twierdzi, że lubi dbać o siebie i poświęca sporo czasu na pielęgnację urody, ale bez popadania w przesadę.

Trzeba żyć jak się lubi, w miarę możliwości, bo wiadomo, że podlegamy ograniczeniom. A ja lubię długo spać, czytać książki, grać w brydża, palić papierosy, lubię podróżować, chodzić do kina, prowadzić bujne życie towarzyskie i tak do tej pory, odpukać, mi się udawało – mówi Renata Dancewicz agencji informatycznej Newseria Lifestyle.

W codziennej pielęgnacji aktorka stosuje dobrej jakości kremy i maseczki. W gabinetach kosmetycznych chętnie poddaje się natomiast masażom i zabiegom z wykorzystaniem lasera, które likwidują przebarwienia na skórze. Renata Dancewicz nie jest przeciwna medycynie estetycznej, choć sama nie poddałaby się niektórym tego typu zabiegom.

Wszystko jest dla ludzi i każdy ma swoje indywidualne granice i gust taki, jaki ma. Mimo że pewnych rzeczy bym sobie nigdy nie zrobiła – mówi Renata Dancewicz.

Aktorka nie rozumie natomiast kobiet, które poddają się zabiegom medycyny estetycznej i próbują ukryć ten fakt przed innymi. Zdaniem Dancewicz takie zachowanie może budzić tylko uśmiech politowania.

Rozumiem, że ktoś woli być fajniejszy czy taki ładniejszy z natury, bo tak byłoby fajniej, bez wysiłku. Ale jeżeli coś ewidentnie widać, to wydaje mi się, że lepiej powiedzieć. W ogóle jestem za szczerością, nie lubię bardzo takich gierek – mówi Renata Dancewicz.

Aktorka twierdzi, że dotąd nie poddała się żadnym inwazyjnym zabiegom w gabinecie medycyny estetycznej, jest bowiem zwolenniczką naturalnej urody. Nie oznacza to jednak, że kiedyś nie zmieni zdania w tej kwestii.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.