Mówi: | dr n. med. Monika Kuźmińska |
Funkcja: | dyrektor medyczny YONELLE Zwolińska Beauty Institute |
Zabiegi łączące relaks ciała, modelowanie owalu twarzy i redukcję zmarszczek dają spektakularne efekty
Koreański sposób liftingu twarzy i ujędrniania ciała z wykorzystaniem elementów akupunktury oraz nowych rodzajów nici PDO daje świetne efekty. Wystarczy jeden zabieg, by pacjentka odczuła poprawę samopoczucia, odzyskała równowagę wewnętrzną, pozbyła się napięć powodujących zaburzenia owalu twarzy oraz zyskała młodszy wygląd. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności, nie ma siniaków ani obrzęków.
Nici liftingujących praktycznie używa się do modelowania każdej części twarzy. Zabiegi te przyczyniają się do likwidacji zmarszczek, uniesienia opadającego podbródka, poprawienia kształtu ust czy rewitalizacji okolicy oka. Lekarze medycyny estetycznej podkreślają, że mają do dyspozycji coraz to nowsze rodzaje nici idealnie dostosowane do różnych potrzeb i oczekiwań pacjentów.
– Mamy do dyspozycji na przykład nici wypełniaczowe, czyli takie, które wprowadzamy w głębokie bruzdy i zmarszczki, świetnie sprawdzają się na szyi i to jest zupełna nowość na polskim rynku, bo takich nici dotychczas nie było. Kolejny nowy rodzaj nici to są nici haczykowe do unoszenia brwi w celu otworzenia oka i to są już nici na gotowych prowadnicach, krótkie i dające znakomite rezultaty – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr n. med. Monika Kuźmińska, dyrektor medyczny YONELLE Zwolińska Beauty Institute.
Zdaniem dr n. med. Moniki Kuźmińskiej, doskonale sprawdzają się również grubsze nici haczykowe, tzw. zerówki, które są znacznie grubsze niż dotychczas używane jedynki. Dzięki ich wykorzystywaniu można osiągnąć spektakularny efekt korekcji i modelowania twarzy.
– Użycie nici haczykowych, długich i dosyć mocnych, pozwala osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu. Zmiany pozabiegowe są niewielkie, nie ma siniaków ani dużego obrzęku. Właściwie po zabiegu pacjentka może wstać i pójść do domu – tłumaczy dr n. med. Monika Kuźmińska.
Implantacja nowoczesnych nici PDO to jeden z elementów zabiegu estetycznego HanBang. Jest to metoda koreańska złożona z trzech etapów.
– Pierwszym elementem jest korekta kręgosłupa, jako że w medycynie orientalnej kręgosłup jest najważniejszą częścią ciała odpowiedzialną za postawę. Drugi etap zabiegu to akupunktura całego ciała w celu osiągnięcia równowagi organizmu – stymuluje mięśnie lub zmniejsza ich napięcie. Dotyczy to przede wszystkim szyi i karku, ale także lędźwi i brzucha, bo są to bardzo istotne punkty, odpowiedzialne za to, co dzieje się na twarzy. I wreszcie trzeci etap – etap implantacji nici PDO za pomocą długiej prowadnicy – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska.
W tym przypadku, nie trzeba wykonywać serii zabiegów, wystarczy jeden. Ewentualnie po kilku miesiącach, żeby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, można dołożyć kilka nitek.
– Przeciwwskazaniami są aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, np. niewyrównana choroba Hashimoto – bardzo częsty problem wśród kobiet. Kolejnym problemem może być alergia na substancje chemiczne, ale mamy na to sposób. Przed zabiegiem zakładamy na szyję króciutką nitkę z wystającą końcówką i patrzymy, jaka będzie reakcja. Jeżeli cokolwiek się dzieje, dyskwalifikujemy pacjentkę z zabiegu nićmi PDO – dodaje dr n. med. Monika Kuźmińska.
Materiał używany do produkcji nici jest w pełni biodegradowalny. W ciągu 6 miesięcy nici liftingujące rozpuszczają się, stymulując syntezę kolagenu i fibroblastów. W efekcie skóra staje się gładsza, zmarszczki ulegają redukcji, poprawia się także owal twarzy.
Czytaj także
- 2024-12-27: Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
- 2025-01-07: Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
- 2025-01-16: Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
- 2024-10-17: Sztuczna inteligencja coraz mocniej wchodzi w medycynę. Potrzebna wielka baza danych pacjentów
- 2024-10-31: Medycyna stylu życia zyskuje na znaczeniu. Może zapobiegać przewlekłym chorobom serca i nowotworom
- 2024-10-01: Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki
- 2024-11-04: M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
- 2024-07-31: Sztuczna inteligencja wspiera lekarzy przy leczeniu niepłodności. Z rozwiązań polskiej firmy korzystają kliniki na całym świecie
- 2024-06-25: Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania
- 2024-08-16: Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.