Newsy

Agnieszka Mielczarek: Dzięki TVP Kobieta mogłam pokazać wszystko, co umiem, czuję i w co wierzę. Miałam dużą wolność dotyczącą tematyki programu

2021-03-03  |  06:01
Mówi:Agnieszka Mielczarek
Funkcja:dietetyczka, prowadząca program „Pięknie przyprawiona” w TVP Kobieta
  • MP4
  • Dietetyczka zapowiada, że dzięki jej pełnemu inspirujących porad kulinarnych programowi „Pięknie przyprawiona” widzowie dowiedzą się, jak jeść smacznie, a co najważniejsze – zdrowo. I choć kieruje swoje propozycje przede wszystkim do kobiet, to wierzy, że w tych nowatorskich przepisach zakochają się również mężczyźni. Dzięki temu cała rodzina może powoli zmienić złe nawyki żywieniowe. Kanał TVP Kobieta startuje 8 marca, a pierwszy odcinek jej programu będzie można zobaczyć już dwa dni później, o godz. 19.00.

    TVP Kobieta to nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej, o charakterze lifestylowo-poradnikowo-rozrywkowym. Adresowany jest on do wszystkich kobiet, niezależnie od wieku, wykształcenia i stylu życia. Ma odpowiadać na ich szerokie zainteresowania i potrzeby, inspirować, edukować i rozwijać, dając jednocześnie szansę na relaks i odpoczynek. Jedną z jego gwiazd, którą można zobaczyć w spocie promocyjnym, jest dietetyczka Agnieszka Mielczarek.

    – Moją rolą w TVP Kobieta będzie propagowanie szeroko pojętego zdrowego stylu życia. Zaczynam od kuchni, od talerza, bo chcę pokazać kobietom, że gotować można zdrowo, szybko i niedrogo. Staram się zawsze myśleć o kobiecie, która być może ma rodzinę, męża, dzieci i do tej pory każdy jadł co innego. Natomiast ja udowodnię, że nie trzeba robić trzech kolacji. Postaram się połączyć te wszystkie dania w jedno. Nie będą to jednak tradycyjne polskie dania, ale zupełnie nowe smaki, moja fantazja. Zasada jest taka, że jeśli kobieta zdrowo się odżywia, to ta zmiana zawsze przechodzi na rodzinę, nawet jeżeli początkowo jest mały bunt, to jak wszyscy spróbują, jakie to pyszne, to są zadowoleni – mówi agencji Newseria Lifestyle Agnieszka Mielczarek.

    W TVP Kobieta dietetyczka poprowadzi program „Pięknie przyprawiona”. Jak zapowiada, w każdym odcinku zaprezentuje własne przepisy na różne dania dla całej rodziny.

    – Mój program kulinarny „Pięknie przyprawiona” pewnie odmieni niejeden polski dom i bardzo się z tego cieszę, bo to nie będzie zwykły program kulinarny. Na pewno w jego centrum będzie kobieta, jej potrzeby, jej zdrowie, a kobieta zdrowa, zadowolona i uśmiechnięta będzie na pewno szczęściem dla wszystkich, którzy ją otaczają, i to zdrowie przełoży się na całą resztę rodziny. Myślę tu też szczególnie o dzieciach, które borykają się z falą schorzeń związanych z niewłaściwym odżywianiem, więc bardzo mi się marzy, żeby zostać edukatorem – mówi.

    Dietetyczka przekonuje, że zdrowy styl życia powinien mieć swój początek w zmianie nawyków żywieniowych. Menu powinno być bogate w pełnowartościowe posiłki, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu, a także na wygląd zewnętrzny.

    – Chciałabym, żeby polska kobieta po czterdziestce była piękna, ale piękna w naturalny sposób, bo bez zadbania o siebie i o swoje potrzeby wszelakie poprawki nie mają sensu, więc trochę zmieniam filozofię urodową i chciałabym, żeby kobiety nauczyły się dbać o siebie – mówi Agnieszka Mielczarek.

    Do premiery programu zostało jeszcze kilka dni, ale dietetyczka już teraz wierzy w sukces swojego projektu, bo jak zapewnia, jest ekspertką w tej dziedzinie.

    – Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z klientami, więc zupełnie nie mam obaw dotyczących odbioru dań, o stricte kulinarny odbiór tego programu. Wiem, że nawet mężczyźni mogą zakochać się w tej kuchni – mówi.

    Dietetyczka nie kryje satysfakcji z tego, że dostała szansę od dyrekcji kanału TVP Kobieta, i zapewnia, że ją jak najlepiej wykorzysta. Już teraz jest bardzo zadowolona ze współpracy i chwali sobie atmosferę panującą podczas nagrań.

    – Jeżeli chodzi o same nagrania, miałam fantastyczne wsparcie ekipy, bo pierwszy raz dla telewizji nagrałam pełną serię. I jestem z siebie bardzo zadowolona. To dla mnie jest niebywała radość, że dzięki TVP Kobieta mogłam pokazać wszystko, co umiem, co czuję, w co wierzę. Jestem współautorem wszystkich scenariuszy. I jest to rzadkość w telewizji, żeby mieć takie zaufanie do prowadzącego, mimo że jest ekspertem, ale jednak jest to debiut. I to było dla mnie bardzo fajne uczucie, że mam taką wolność, jeżeli chodzi o produkty, o treści i o tematykę – mówi Agnieszka Mielczarek.

    Na kanale TVP Kobieta będzie też można oglądać m.in. programy Marty Manowskiej, Idy Nowakowskiej, Agaty Konarskiej i Klaudii Carlos.

     

    Czytaj także

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Gwiazdy

    Lil Masti: Dużo się dzieje w moim życiu. Napędza mnie miłość do córki i jako matka kwitnę

    Aniela Bogusz znana w sieci jako Lil Masti podkreśla, że po narodzinach córki w jej życiu dużo się zmieniło. Teraz spełnia się nie tylko w świecie cyfrowym, ale również na płaszczyźnie prywatnej. Jest dumna z tego, że udało jej się stworzyć szczęśliwą i pełną rodzinę. Wkrótce jej córeczka Aria będzie świętować drugie urodziny i z tej okazji rodzice szykują dla niej w ogrodzie przyjęcie z wieloma atrakcjami.

    Konsument

    Wielu konsumentów rezygnuje z fast fashion. Pozytywne zmiany w branży zależeć będą głównie od podejścia marek

    Przeciętny Europejczyk i Europejka każdego roku kupują prawie 26 kg tekstyliów, z czego pozbywają się ok. 11 kg – wynika z danych Parlamentu Europejskiego. Świadomość ekologiczna konsumentów wzrasta, co stopniowo przekłada się na ich decyzje zakupowe. Zdaniem przedstawicieli Fashion Revolution Polska odpowiedzialności za pozytywne zmiany w branży modowej nie można przerzucać wyłącznie na klientów. Wiele zależy bowiem od podejścia marek, ale też regulatorów.

    Podróże

    Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach

    Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.