Newsy

Natalia Gryglewska: Studia to mój priorytet. Naprawdę trudno jest pogodzić je z obowiązkami miss, ale nie poddaję się

2021-05-26  |  06:26

Miss Polonia 2020 Natalia Gryglewska tłumaczy, że pogodzenie studiów oraz obowiązków wynikających z zaszczytnego tytułu nie jest proste. Mimo to zamierza kontynuować edukację. Swoją przyszłość chciałaby bowiem związać z dietetyką. Marzy o tym, by w ramach aktywności zawodowej podnosić świadomość społeczną dotyczącą zdrowej i zbilansowanej diety poprzez warsztaty i szkolenia. Satysfakcjonująca byłaby dla niej zarówno praca z dorosłymi, jak i dziećmi.

Natalia Gryglewska przyznaje, że pandemia znacząco utrudnia jej pełnienie obowiązków Miss Polonii. Wydarzenia kulturalne w Polsce i na świecie, które miały odbyć się w tym roku, zostały przełożone lub odwołane z powodu restrykcji sanitarnych oraz mnożących się obostrzeń. Zwyciężczyni konkursu ma jednak nadzieję, że sytuacja wkrótce się unormuje i będzie mogła reprezentować kraj podczas zagranicznych wyjazdów i gali. Na razie skupia się na nauce.

– Chciałabym organizować warsztaty związane z psychodietetyką i ogólnie zdrowym trybem życia dla kobiet oraz dzieci i młodzieży, żeby uświadomić, jak ważny jest aspekt żywienia w dzisiejszych czasach – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Natalia Gryglewska, Miss Polonia 2020.

Niektóre miss po oddaniu korony rozpoczynają przygodę z telewizją lub działają intensywnie w social mediach. Natalia Gryglewska przyznaje, że dotąd nie myślała o karierze w show-biznesie. Nie wie jeszcze, co dokładnie chciałaby robić po zakończeniu studiów. Przyznaje jednak, że wykształcenie jest dla niej niezwykle ważne. Dietetyka, którą obecnie się zajmuje, daje jej wiele możliwości. Być może będzie mogła połączyć zamiłowanie do zdrowego odżywiania z działalnością publiczną.

– Jestem na pierwszym roku studiów magisterskich. Na razie jeszcze o tym nie myślałam, ale wydaje mi się, że to właśnie dietetyką będę chciała zajmować się w przyszłości. Niedługo już wszystko zacznie się klarować. Studia to mój priorytet. Naprawdę trudno jest pogodzić je z obowiązkami miss. Czasami muszę z czegoś zrezygnować na rzecz innego obowiązku. To niezwykle trudne, ale nie poddaję się i dalej dążę do osiągnięcia swojego celu – tłumaczy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.