135 lat po stronie kobiet, a dopiero się rozkręcamy
Avon już od 135 lat troszczy się o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet oraz oferuje im niezależność finansową. Od początku istnienia firma wraz ze swoimi przedstawicielami i klientami przekazała ponad 1 miliard dolarów na cele, które mają największe znaczenie dla kobiet. To także marka, która każdego dnia tworzy innowacyjne kosmetyki i zaledwie w ciągu 3 ostatnich lat zdobyła 300 nagród produktowych. A najlepsze jest to, że to dopiero początek! Niezależnie od tego, jakie plany ma przed sobą Avon, dopiero się rozkręca!
Tworzymy lepszy świat dla kobiet
Avon od początku istnienia przekazał ponad 1 miliard dolarów na wsparcie kobiet na całym w świecie. W Polsce od prawie 30 lat co roku zwiększa tę pulę. Jak? Prowadzi kampanię Avon Kontra Rak Piersi, a w jej ramach inicjatywę „Gabinety z Różową Wstążką”, realizowaną we współpracy ze Stowarzyszeniem „Amazonki” Warszawa-Centrum. Tylko od 2019 roku dofinansował ponad 13 tys. badań USG piersi. A kolejnych kilka tysięcy już w tym roku! Co więcej, wspólnie z Fundacją Rak'n'Roll Wygraj Życie! zainicjował kampanię „Dzień na U”, zachęcającą do odpowiedniej profilaktyki raka piersi. Ponadto Avon od lat współpracuje z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i tylko w tym roku przekazał na jego wsparcie 90 tys. zł. Natomiast we współpracy z fundacją Feminoteka uruchomił przeciwprzemocową aplikację https://avonalert.pl. Co jeszcze planuje marka?
Troska o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Konsultantek, pracowników oraz klientów, to dla nas podstawa. Dlatego każdego dnia staramy się zmieniać ich świat na lepsze i być DLA tych, którzy najbardziej nas potrzebują. Z okazji 135. urodzin przygotowaliśmy coś specjalnego! Avon i Fundacja Avon zadeklarowały, że globalnie przekażą 1 350 000 dolarów na rzecz kobiet – dodaje Agnieszka Isa, Dyrektor Generalna Avon Cosmetics Polska.
Dopiero się rozkręcamy
Przez ostatnie 135 lat zmieniały się trendy w modzie, makijażu, pielęgnacji skóry, a także potrzeby i wymagania konsumentów. Zmieniły się także same kobiety, ale produkty Avon towarzyszyły im kiedyś, towarzyszą dziś i towarzyszyć będą w przyszłości. Avon od lat cieszy się wysoką świadomością wśród konsumentów i od lat pozostaje marką numer 1 w sprzedaży bezpośredniej kosmetyków. Ponad stuletnie doświadczenie w tworzeniu przełomowych innowacji w pielęgnacji skóry sprawiły, że produkty Avon są cały czas doceniane na całym świecie. Przez lata zdobywały różne nagrody i patenty. Co sekundę na świecie marka sprzedaje 3 szminki, 7 butelek perfum (to więcej niż jakakolwiek inna marka) oraz 2 produkty do pielęgnacji skóry Anew. Jej kosmetyki są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach na świecie i bardzo doceniane w samej Polsce. W ostatnim roku Avon zdobył m.in. tytuł najsilniejszej marki kosmetycznej według raportu „Top Marka 2020” oraz Superbrands 2021. I to nie jej ostatnie słowo! Protinol™, aktywator witaminy D – to zaledwie kilka przykładów innowacyjnych składników i formuł wykorzystywanych przez Avon. Łącznie firma otrzymała ponad 300 nagród produktowych i to zaledwie w ciągu ostatnich 3 lat! A to dopiero początek.
Tworzymy możliwości biznesowe dla kobiet
Avon wierzy, że lepszy świat dla kobiet, to lepszy świat dla wszystkich. Nie tylko dba o ich zdrowie i bezpieczeństwo, ale daje też możliwość niezależności finansowej i rozwoju zawodowego. W Avon 70% naukowców to kobiety. Ale firma to także wyjątkowa społeczność tworzona przez Konsultantki. Obecnie tworzy ją ponad 5 milionów kobiet w ponad 50 krajach. Marka nieustannie dostosowuje swój model biznesowy do zmieniających się czasów. W czasie pandemii jeszcze mocniej postawiła na Digital, w czym pomógł m.in. Katalog Avon w wersji online i nowa aplikacja Avon On, która pozwala na szybą i wygodną pracę z każdego miejsca na ziemi. Dodatkowo firma proponuje swoim Konsultantkom szereg programów. Jednym z nich jest nowy program lojalnościowy „Avon nagradza”, który został stworzony razem z Konsultantkami, by dać im wsparcie, jakiego potrzebują w codziennej pracy oraz przywileje i nagrody, na jakie zasługują. Obejmuje on 5 różnych poziomów, a każdy z nich oferuje inny poziom rabatów, inne benefity oraz nagrody i wyróżnienia. To odpowiedź Avon na codzienne zaangażowanie Konsultantek w pracę i ich nieopisany wkład w rozwój firmy.
Z tej okazji swoich 135. urodzin Avon przygotował specjalny manifest, w którym mówi o tym, jaka naprawdę jest marka i co robi, by zmieniać życie kobiet na lepsze. Manifest do obejrzenia pod linkiem: https://youtu.be/sGwOwtpE5SM

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.