Komunikaty PR

24 sportowców ASICS z rekordami życiowymi na 5 i 10 km

2021-04-26  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Marka ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event – „Be (at) Your Personal Best” – z udziałem biegowych ambasadorów z całego świata. 24 na 35 startujących pobiło rekordy życiowe na dystansach 5 i 10 km. Wszyscy startowali w najnowszym modelu METASPEED Sky, który wspiera biegaczy w poprawianiu własnych osiągnięć.

Kenijczyk Hillary Kipkoech okazał się najszybszy wśród mężczyzn na 10 km. Wynik 27,35’ to najlepsze tegoroczne osiągnięcie w tym roku. Spośród kobiet najszybciej pobiegła Mekdes Woldu, ustanawiając nowy rekord Erytrei z czasem 31:47’. Rekord Szwecji w biegu na 5 km pobiła Sarah Lahti, finiszując z wynikiem 15:22’. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kenijczyk Boniface Bikiwott, który uzyskał 13:34’.

Na starcie nie zabrakło również Polaków. Beata Popadiak i Damian Kabat zmierzyli się z dystansem 10 km. Z rekordem życiowym do kraju wróci Popadiak, która zajęła 5. miejsce i uzyskała 35:55’. Kabat zakończył natomiast rywalizację z wynikiem 30:33’, plasując się na 10. pozycji.

Zaczęłam dość asekuracyjnie, ale sam wynik dał mi ogromnego, motywacyjnego kopa. Odblokowałam głowę i zaryzykowałam, aby nie obawiać się mocnego biegania. Jeszcze w tym roku spróbuję zejść poniżej 35 min – skomentowała swój występ Beata Popadiak. – Jestem bardzo szczęśliwa. Przez pierwsze 3 km utrzymywałam wysokie tempo i wiedziałam, że jeśli wszystko pójdzie z planem, na metę przybiegnę jako pierwsza. Czułam się doskonale, warunki były idealne, a rekord jest zwieńczeniem ciężkiej pracy – dodała Sarah Lahti.  

Wszystkie uzyskane podczas wydarzenia wyniki zostały uznane przez World Athletics za oficjalne. Zawody odbyły się w miejscowości Domaine du Bois Aux Daims Morton położonej w zachodniej Francji. Warunki dla startujących biegaczy były bardzo korzystne – słaby wiatr, 2,5-kilometrowa, płaska trasa asfaltowa przebiegająca przez las oraz temperatura 15 stopni.

Biegaczy w osiąganiu jak najlepszych wyników wspierał model ASICS METASPEED Sky, który zadebiutował na świecie 30 marca. To właśnie w tych butach Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski triumfowali podczas mistrzostw Polski w maratonie w Dębnie. Japońska marka podaje, że do dziś swoje „życiówki” w tych ultraszybkich startówkach pobiło niemal 120 biegaczy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.