Komunikaty PR

24 sportowców ASICS z rekordami życiowymi na 5 i 10 km

2021-04-26  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Marka ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event – „Be (at) Your Personal Best” – z udziałem biegowych ambasadorów z całego świata. 24 na 35 startujących pobiło rekordy życiowe na dystansach 5 i 10 km. Wszyscy startowali w najnowszym modelu METASPEED Sky, który wspiera biegaczy w poprawianiu własnych osiągnięć.

Kenijczyk Hillary Kipkoech okazał się najszybszy wśród mężczyzn na 10 km. Wynik 27,35’ to najlepsze tegoroczne osiągnięcie w tym roku. Spośród kobiet najszybciej pobiegła Mekdes Woldu, ustanawiając nowy rekord Erytrei z czasem 31:47’. Rekord Szwecji w biegu na 5 km pobiła Sarah Lahti, finiszując z wynikiem 15:22’. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kenijczyk Boniface Bikiwott, który uzyskał 13:34’.

Na starcie nie zabrakło również Polaków. Beata Popadiak i Damian Kabat zmierzyli się z dystansem 10 km. Z rekordem życiowym do kraju wróci Popadiak, która zajęła 5. miejsce i uzyskała 35:55’. Kabat zakończył natomiast rywalizację z wynikiem 30:33’, plasując się na 10. pozycji.

Zaczęłam dość asekuracyjnie, ale sam wynik dał mi ogromnego, motywacyjnego kopa. Odblokowałam głowę i zaryzykowałam, aby nie obawiać się mocnego biegania. Jeszcze w tym roku spróbuję zejść poniżej 35 min – skomentowała swój występ Beata Popadiak. – Jestem bardzo szczęśliwa. Przez pierwsze 3 km utrzymywałam wysokie tempo i wiedziałam, że jeśli wszystko pójdzie z planem, na metę przybiegnę jako pierwsza. Czułam się doskonale, warunki były idealne, a rekord jest zwieńczeniem ciężkiej pracy – dodała Sarah Lahti.  

Wszystkie uzyskane podczas wydarzenia wyniki zostały uznane przez World Athletics za oficjalne. Zawody odbyły się w miejscowości Domaine du Bois Aux Daims Morton położonej w zachodniej Francji. Warunki dla startujących biegaczy były bardzo korzystne – słaby wiatr, 2,5-kilometrowa, płaska trasa asfaltowa przebiegająca przez las oraz temperatura 15 stopni.

Biegaczy w osiąganiu jak najlepszych wyników wspierał model ASICS METASPEED Sky, który zadebiutował na świecie 30 marca. To właśnie w tych butach Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski triumfowali podczas mistrzostw Polski w maratonie w Dębnie. Japońska marka podaje, że do dziś swoje „życiówki” w tych ultraszybkich startówkach pobiło niemal 120 biegaczy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Porusz swój umysł z ASICS Biuro prasowe
2024-09-25 | 10:00

Porusz swój umysł z ASICS

Już 1 października 2024 roku o godz. 18:00 w sklepie Sportano przy ul. Malborskiej 45 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie inaugurujące kampanię "Style gry w sportach halowych
Sport Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
2024-09-25 | 08:50

Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec

Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2
Sport Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?
2024-09-24 | 11:00

Chcę być triathlonistą – jak zacząć przygodę z tym sportem?

W stolicy Wielkopolski w kolebce polskiego triathlonu odbyły się niedawno kolejne z cyklu zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Są to nie tylko zawody, to przede wszystkim styl życia. Jednym z

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.