Komunikaty PR

3 filary głębokiego nawilżenia

2024-06-13  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Woda jest jednym z filarów pięknej, zdrowej i znormalizowanej skóry. Nawilżenie to baza, na której możemy oprzeć realizację wszystkich kosmetycznych celów – np. odmłodzenia, normalizacji czy wyrównania kolorytu skóry. Kosmetolodzy wskazują, że zapobieganie nadmiernej utracie wody z organizmu to nasze kluczowe beauty-zadanie o każdej porze roku… a latem to absolutny priorytet.

Procesy metaboliczne w skórze mogą przebiegać idealnie tylko wtedy, kiedy poziom wody jest w niej ustabilizowany. To fakt. Ustabilizowany, czyli jaki? W głębszych warstwach skóry – nawet ok. 50 procent. Rola wody dla kondycji naszego organizmu jest absolutnie kluczowa – woda bierze udział w tworzeniu się nowych komórek, płynów ustrojowych, a także odpowiada za przemieszczanie bezcennych składników odżywczych. W skórze – uczestniczy w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia, pomaga w termoregulacji, wpływa na utrzymanie elastyczności i jędrności. Ale to jeszcze nie wszystko. Kosmetolodzy wskazują, że tylko skóra o odpowiednim poziomie nawilżenia jest w stanie przyjąć składniki aktywne – np. przeciwstarzeniowe lub odżywcze.

Woda na wagę złota!

Nasza skóra traci i „potrafi uzupełniać” wodę w wyniku naturalnych procesów. Eksperci wskazują, jednak, że w niektórych okolicznościach mechanizmy utraty wody mogą zostać nasilone, a skutkiem może być przesuszenie (chwilowe lub przewlekłe) skóry, a nawet jej odwodnienie. Specjaliści podkreślają, że utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry to podstawa kosmetologii. Wskazują, że w pielęgnacji należy postawić na 3 filary: demakijaż, nawilżające odświeżenie i bogaty krem. Wskazują także, że hasło-klucz to dobra rutyna.

Krok pierwszy – demakijaż

Pierwsze skojarzenie z hasłem „nawilżenie skóry”? Bogaty krem. I słusznie… choć nie tylko. Według kosmetologów, maksymalnie efektywna procedura nawilżenia powinna zaczynać się już na etapie demakijażu. – Utrata wody i jej uzupełnianie jest naturalnym procesem, jednak zdecydowanie warto wspomóc skórę i chronić ją przed nadmiernym przesuszeniem. Do codziennej pielęgnacji, szczególnie wiosną i latem, należy włączyć kilkuetapowy rytuał nawilżający. Pierwszym, bardzo istotnym jego punktem jest oczyszczenie, np. za pomocą pianki do mycia i demakijażu mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX®. Kluczowe składniki, jakich powinnyśmy szukać w produktach oczyszczających, to kwas hialuronowy oraz cenne oleje naturalne, np. olej z pestek malin czy olej migdałowy. Skóra ze skłonnością do przesuszenia świetnie reaguje na nawilżające komponenty pochodzące z natury – dodaje.

Krok drugi – odświeżająca mgiełka

Gorące dni pełne słońca to coś, co kochamy, prawda? Zdecydowanie tak, jednak nasza skóra nie zawsze „podziela” ten entuzjazm. Upały w tandemie z wakacyjnymi szaleństwami w słonej wodzie oraz silny, górski wiatr sprzyjają wzmożonej utracie wody. To nie podlega dyskusji. Kosmetolodzy podpowiadają, że prawdziwym letnim, kosmetycznym wsparciem mogą być dla nas wartościowe mgiełki, które świetnie uzupełniają codzienny, pożyteczny rytuał nawilżającej pielęgnacji. – Mgiełka o dobrym składzie to zdecydowanie kosmetyk numer jeden na lato, ponieważ odświeża i nawilża skórę, a także chroni przed działaniem czynników zewnętrznych mówi Agnieszka Kowalska.Warto wybierać produkty z niacynamidem i kwasem hialuronowym, które świetnie sprawdzają się w gorące dni, wspierając utrzymanie balansu nawilżenia – dodaje.

Po trzecie, nawilżająca pielęgnacja

Trzecim, istotnym krokiem do zachowania perfekcyjnego nawilżenia w gorące dni jest dobry, bogaty krem do twarzy. – Kluczowy w osiągnięciu głębokiego nawilżenia jest wybór wartościowych składników aktywnych, na których oparta jest moc naszego kremu. Pierwszym z godnych uwagi komponentów jest trójcząsteczkowy kwas hialuronowy, który skutecznie nawilża wszystkie warstwy skóry, chroniąc je równocześnie przed utratą wody. Jest on bazą kremu nawilżającego na dzień SOLVERX® DeepH2O+mówi Agnieszka Kowalska.Z komponentami nawilżającymi świetnie współgra olej z pestek malin, który jest silnym antyoksydantem, a także argirelina, czyli hekspapeptyd-8, który działa wygładzająco. Warto stawiać na kompleksową pielęgnację, gdzie nawilżenie łączymy z dogłębnym odżywieniem i zapobieganiem starzeniudodaje.

 

SOLVERX® DeepH2O+

Krem głęboko nawilżający na dzień

SOLVERX DeepH2O+ krem na dzień przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej i wymagającej ujędrnienia. Zastosowanie trójcząsteczkowego kwasu hialuronowego pozwala na wszechstronne działanie nawilżające zarówno w powierzchniowych, jak i w głębszych warstwach skóry, chroniąc jednocześnie przed utratą wody. Działanie kwasu hialuronowego zostało wzmocnione starannie skomponowanym kompleksem nawilżającym, który poprawia elastyczność warstwy rogowej naskórka, zmiękcza i wygładza skórę oraz blokuje degradację lipidów komórkowych. Formułę kremu wzbogacono olejem z pestek malin o silnych właściwościach antyoksydacyjnych oraz argireliną (hekspapeptyd-8) wspierającą wygładzanie pierwszych zmarszczek.

Pojemność: 50 ml

Cena: 46 zł

 

SOLVERX® DeepH2O+

Pianka do mycia i demakijażu twarzy głęboko nawilżająca

SOLVERX deepH2O+ pianka o wyjątkowej, puszystej konsystencji doskonale oczyszcza skórę i usuwa makijaż twarzy i oczu. Stworzona z myślą o skórze suchej, przesuszonej i wymagającej ujędrnienia. Składniki aktywne zawarte w piance już na etapie oczyszczenia dbają o nawilżenie skóry i ochronę bariery hydrolipidowej. Pianka do mycia i demakijażu pozostawia skórę dokładnie oczyszczoną, miękką z uczuciem komfortu oraz przygotowaną na przyjęcie kolejnych etapów pielęgnacyjnych.

Pojemność: 200 ml

Cena: 30 zł

 

W SKŁAD LINII DEEP H2O+ WCHODZĄ także:

SOLVERX® DEEP H2O+ Mgiełka, 150 ml

SOLVERX® DEEP H2O+ Krem do twarzy na noc, 50 ml

SOLVERX® DEEP H2O+ Krem pod oczy, 15 ml

SOLVERX® DEEP H2O+ Serum do twarzy, 30 ml

SOLVERX® DEEP H2O+ Balsam do ciała, 400 ml

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda KUP NEBOA, RATUJ ŻÓŁWIE I WYGRYWAJ! Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:00

KUP NEBOA, RATUJ ŻÓŁWIE I WYGRYWAJ!

NEBOA - polska marka wegańskich kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy, startuje z nową kampanią marketingową, w której konsumenci kupując produkty,
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.