3 triki fryzjera na regenerację włosów po zimie
Matowe, pozbawione energii, z rozdwojonymi końcówkami – niejedna Polka mogłaby tymi słowami określić kondycję włosów po zimie. Nadchodząca wiosna zobowiązuje do przywrócenia im witalności. Jak przeprowadzić intensywną terapię wzmacniającą? Radzi fryzjer Damian Drzyzga.
– Zbliżający się sezon wiosenny sprawia, że nakrycia głowy trafiają na dno szafy, a my chętniej eksponujemy włosy – rozpuszczone, upięte, wzbogacone o stylowe dodatki. Po ciężkim okresie zimowym obfitym w niskie temperatury, wiatr i suche powietrze kosmyki są osłabione, pozbawione blasku, ze skłonnością do łamania. Szkody te można jednak naprawić, z pomocą specjalisty i samodzielnie w domu – mówi Damian Drzyzga, trener marki Davines, właściciel warszawskiego salonu Let’s Dye. Od czego zacząć przedwiosenną akcję-regenerację?
Podcięcie rozdwojonych końcówek
Końcowe partie włosów szczególnie zimą są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ocierają się o swetry, szaliki, czapki, skutkiem czego elektryzują się, wysuszają i rozdwajają. Jedynym rozwiązaniem problemu jest wizyta u fryzjera, który podcinając zniszczone końcówki, nada fryzurze zdrowy wygląd. Ekspert radzi także, by przed suszeniem włosów nanieść na ich końce roztarte uprzednio w dłoniach 2-3 krople olejku pełniącego funkcję wypełniacza. W ten sposób unikniemy uwrażliwienia włókien.
Peeling
Na kondycję włosów zimą ma wpływ nie tylko niska temperatura, ale w dużej mierze również toksyczne substancje zawarte w smogu. „Wiosenne porządki” na głowie pomogą nam przeprowadzić różnego rodzaju preparaty złuszczające. Peelingi mechaniczne i enzymatyczne stosowane regularnie raz na tydzień działają przeciwutleniająco, zapobiegając oznakom starzenia. Pomagają osiągnąć zdrową i zbalansowaną skórę głowy, a w rezultacie piękne, mocne i pełne witalności włosy. Codzienną pielęgnację warto wzbogacić o szampon oczyszczający, które usunie zanieczyszczenia, ale także resztki produktów do stylizacji.
Intensywne nawilżanie
– Suche, matowe kosmyki wymagają dogłębnego odżywienia. Aby wzmocnić osłabione w czasie zimy włókna, warto sięgnąć po silnie nawilżające szampony i maski. Pamiętajmy, aby podczas mycia włosów traktować je z wyczuciem. Skupmy się na masażu skóry głowy, długość i końce pasm otulmy pianą. W pozimowej regeneracji sprawdzi się glinkowa maska Davines Renaissance Circle, która zapewnia mocny efekt kondycjonujący. Aby tego typu kosmetyki zadziałały w pełni, potrzebują kilku minut – nie spłukujmy maseczek od razu po nałożeniu, potrzymajmy je na włosach minimum 5 minut. W tym czasie możemy przeczesać pasma, najlepiej grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach – radzi ekspert Davines.
Wiosna sprzyja metamorfozom wizerunkowym w postaci nowego kształtu lub koloru fryzury. Usługa koloryzacji z wykorzystaniem produktów o dodatkowych właściwościach pielęgnacyjnych może sprawić, że kosmyki będą wyglądać lśniąco i zdrowo. W tym celu fryzjerzy stosują nie tylko klasyczne farby, ale również delikatne kosmetyki koloryzujące oraz odżywki z pigmentami bezpośrednimi, które nadają włosom głębokie lub subtelne refleksy.
Davines The Renaissance Circle
Regenerująca maska do włosów
- Ekstremalnie odzywia bardzo zniszczone włosy
- Naprawia od środka, przywracając włosom zdrowy wygląd, miękkość i połysk
- Bogata w żółtą glinkę i odżywcze masło babassu
Pojemność: 50 ml
Sugerowana cena: 36 zł

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.