3 zabiegi medycyny estetycznej, które możesz wykonywać latem
Latem odradza się korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Panuje przekonanie, że promienie słoneczne podrażniają skórę, co w konsekwencji może prowadzić do obniżenia efektywności zabiegów. Warto jednak wiedzieć, że istnieje wiele działań estetycznych, które z powodzeniem można wykonywać właśnie o tej porze roku. Wśród nichwymienia siępreparaty biostymulujące, odmładzającą radiofrekwencję mikroigłową oraz iniekcje z toksyny botulinowej.
Skóra człowieka potrzebuje starannej pielęgnacji i opieki przez dwanaście miesięcy w roku. Musi być ona jednak uzależniona nie tylko od jej kondycji, ale również od sezonu (letni kontra zimowy).
,,To prawda, że niektóre zabiegi odradza się przy dużym nasłonecznieniu – zaliczyć do nich można np. silne peelingi chemiczne ilaser frakcyjny. Są jednak preparaty, których użycieprzezcały rok, a również latem daje świetne efekty. W wakacyjnym okresie nasza cera jest szczególnie narażona na fotostarzenie, a co za tym idzie na pojawianie się nowych zmarszczek, przebarwień czy plam. To więc istotne, aby walkę z nimi rozpocząć natychmiast.''
– komentuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog - wenerolog, specjalista w zakresie medycyny estetycznej, która prowadzi warszawską klinikę Projekt Skóra.
I dodaje:
,,Swoim pacjentom polecam zwykle wykonywanie zabiegów nawilżających i stymulujących produkcję kolagenu,w tym np. polinukleotydy takie jak nucleofill, a także odmładzającą radiofrekwencję mikroigłową oraz toksynę botulinową.''
Nucleofill – perfekcyjna regeneracja skóry
Nucleofill jest biostymulującym produktem, doskonałym do stosowania latem, stworzonym z naturalnych polinukelotydów. Do skóry podaje się go drogą iniekcji. Jak działa? Poprawia elastyczność oraz jest niezwykle skuteczny w zabiegach przeciwstarzeniowych. Silnie nawilża, dając efekt liftingujący i regeneracyjny. Widocznie spłyca zmarszczki mimiczne. Eliminuje również wolne rodniki. Ponadto, jego atutem jest fakt, że świetnie sprawdza się przy każdym rodzaju skóry. Poleca się go także osobom narażonym na stres oksydacyjny.
Częstotliwość: Nuclefill należy wykonać około trzech razy, co trzy tygodnie.
Odmładzająca radiofrekwencja mikroigłowa
To kolejny zabieg, którego wykonanie latem, jest bardzo bezpieczne. Jego działanie polega na kontrolowanych termicznych mikrouszkodzeniach w głębszej warstwie skóry za pomocą mikroigieł, aby pobudzić procesy regeneracyjne, a w konsekwencji uzyskać jędrniejszą i bardziej elastyczną skórę. Radiofrekwencję mikroigłową poleca się do redukcji zmarszczek, poprawy napięcia skóry twarzy czy rąk oraz niwelowania rozstępów i blizn, w tym również tychpotrądzikowych. Niewątpliwym atutem jest brak widocznych śladów na skórze już w kilkadziesiąt minut po zabiegu oraz brak okresu rekonwalescencji.
Częstotliwość: Dobre rezultaty można uzyskać po pierwszym razie, choć zależne jest to od kondycji skóry i problemu,z jakim zgłasza się pacjent – zwykle zaleca się wykonywanie od dwóch lub trzech procedur, co cztery tygodnie.
Iniekcja toksyny botulinowej
To kolejny bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, któremu można poddawać się przez cały rok. Stosuje go się w celach estetycznych i leczniczych. Najczęstszą motywacją do jego wykonania jest redukcja zmarszczek mimicznych górnej części twarzy, w tym zmarszczek między brwiami (lwia bruzda), zmarszczek poprzecznych czoła, wokół oczu (kurze łapki) i nosa (zmarszczki królicze). Dzięki botoksowi lekarz może także doprowadzić do delikatnego uniesienia brwi, kącików ust i koniuszka nosa, korekty uśmiechu dziąsłowego i wygładzenia zmarszczek bródki. Preparat służy także do leczenia nadpotliwości pach, stóp i dłoni oraz bruksizmu, niekontrolowanego, mimowolnego zaciskania zębów, które prowadzi do zgrzytania i niszczenia szkliwa. Niewątpliwym atutem jest naturalny oraz długotrwały efekt.
Częstotliwość: Efekty zabiegu są widoczne już kilka dni po wykonaniu i utrzymują się około 6 miesięcy.
,,Nawilżenie i regeneracja skóry latem jest możliwa, ale i wskazana. To pora roku, podczas której warto szczególnie zadbać o skórę, spłycanie zmarszczek i pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracji skóry. Istotne jednak, aby decyzja wykonania konkretnego zabiegu była przemyślana, a samo działanie estetyczne przeprowadzone przez doświadczonego lekarza''
– konkluduje Dr Małgorzata Marcinkiewicz.
Opisane w materiale zabiegi wykonywane są w klinice Projekt Skóra.
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.