Komunikaty PR

4 filary skutecznego demakijażu

2024-05-13  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Nowakowska
Festcom

ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl

Jednym z kluczowych filarów pięknej i zdrowej cery jest jej perfekcyjne oczyszczenie. Kosmetolodzy wskazują, że staranny demakijaż powinien stanowić nieodłączną część codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Podpowiadają także, że warto sięgać po oczyszczające komponenty inspirowane mocą natury. Jaki powinien być „ten perfekcyjny” demakijaż? Poznaj 4 kluczowe aspekty domowego oczyszczenia skóry.

Perfekcyjny demakijaż to klucz do pięknego, zdrowego wyglądu cery. To jeden z faktów, na którym opiera się cały sektor beauty! Kosmetolodzy, beauty-influencerki i media – źródeł wiedzy na temat codziennej pielęgnacji skóry są setki, a każdy z nich ma swoje, unikalne sposoby na demakijaż. Jak wybrać ten właściwy – dedykowany dla naszej cery, skuteczny i przynoszący skórze ukojenie? Eksperci wskazują, że warto postawić na 4 filary dobrego demakijażu.

  1. Skuteczność

Co dokładnie oznacza skuteczny demakijaż? Jak wskazują eksperci, to takie oczyszczenie, które usuwa nie tylko naturalne zanieczyszczenia, które w ciągu dnia lub nocy osiadają na skórze (np. kurz), ale także pozwala nam pozbyć się z cery kosmetyków do makijażu (czyli np. tuszu, czy kremu BB). Efektywny demakijaż pozostawia naszą skórę wolną od zanieczyszczeń i (co niezwykle istotne) nawilżoną oraz wyposażoną w odpowiednią ochronę przed utratą wody i przed podrażnieniami.

Natura

Czego szukać w produktach do demakijażu? Odpowiedź jest prosta – szukajmy kosmetyków inspirowanych naturą. W procedurze oczyszczenia na wagę złota okażą się produkty oparte na olejach naturalnych – o działaniu łagodzącym i sprzyjającym nawilżeniu. A zatem – warto wybierać kosmetyki np. z olejem ryżowym lub olejem rycynowym.

Moc natury jest nie do przecenienia w całej procedurze domowego SPA – także w przypadku demakijażu. Warto sięgać szczególnie po oleje naturalne, które działają nawilżająco i łagodząco – powiedziała Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Przykładem może być olej ryżowy zawarty w Maśle do demakijażu Sielanka Czerwone Maki, który wygładza i tworzy warstwę okluzyjną, dzięki czemu zapobiega utracie wody z naskórka. Z kolei olej rycynowy bardzo skutecznie zmiękcza, uelastycznia skórę i działa nawilżająco. To bardzo cenna właściwość bez względu na typ cery, jaką mamy – dodała.

Delikatność

Co oznacza delikatność w demakijażu? W dużym skrócie – unikanie zdecydowanego, radykalnego działania podczas procedury oczyszczania. Nasza cera stanowczo tego „nie lubi”. A zatem, unikajmy skrajnych temperatur. Skórze nie posłuży zarówno bardzo gorąca woda, jak ekstremalnie zimna. Do mycia wybierzmy tę letnią, na którą cera zareaguje najlepiej. Po drugie, unikajmy namaczania skóry, ponieważ prowadzi ono do rozpulchniania naskórka i negatywnie wpływa na równowagę mikrobiomu, sprzyjając podrażnieniom. Kosmetolodzy wskazują także, że skórze nie służy mocne pocieranie dłonią, wacikiem lub ręcznikiem. Zdecydowanie „woli” ona, gdy nanosimy kosmetyki w delikatny sposób (np. masło do demakijażu lekkim masażem twarzy lub płyn micelarny lekko dotykając skórę wacikiem) i uważnie osuszamy ją za pomocą miękkiego ręcznika.

Komfort

Kosmetolodzy wskazują, że kluczem do efektywności pielęgnacji jest regularność. Im bardziej systematycznie przeprowadzamy procedury w domowym SPA dla twarzy, tym lepsze i trwalsze efekty osiągamy. Podpowiadają także, że systematyczności sprzyja… komfort, jaki odczuwamy podczas mycia, oczyszczania czy nawilżania twarzy. A zatem, do demakijażu wybierzmy konsystencję i rodzaj produktu, który nie tylko umożliwi nam efektywne oczyszczenie, ale także przyniesie nam poczucie komfortu.

Warto wybierać te produkty do demakijażu, które będą odpowiadały naszym upodobaniom, jeżeli chodzi o konsystencję, zapach i sposób aplikacji. Obecnie na rynku dostępne są nie tylko pianki do demakijażu i płyny micelarne, ale także np. masła i balsamy do demakijażu. Produkty różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem składników aktywnych, ale także konsystencją oraz sposobem użycia. Warto sięgać po te kosmetyki, które nie tylko mają dobre składy i cenne właściwości, ale także odpowiadają nam pod względem konsystencji – powiedziała Agnieszka Kowalska.

 

Masło do demakijażu twarzy Sielanka

Czerwone maki

 

Delikatne masło do demakijażu twarzy i oczu o subtelnym zapachu czerwonych maków sprawi, że demakijaż stanie się ulubionym rytuałem. Olej ryżowy wygładza i tworzy warstwę okluzyjną, dzięki czemu zapobiega utracie wody z naskórka. Dodatkowo olej rycynowy zmiękcza, uelastycznia i działa nawilżająco.

Pojemność: 100 ml

Cena: 26 zł

 

Balsam do demakijażu Sielanka

Konwalia majowa

Aksamitny balsam do mycia twarzy doskonale oczyszcza skórę z sebum, pozostałości make-upu oraz zanieczyszczeń. Formuła zawiera pantenol, który przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia i silnie nawilża. Dodatkowo allantoina działa zmiękczająco i wygładza naskórek.

Pojemność: 100 ml

Cena: 22 zł

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Festcom
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda KUP NEBOA, RATUJ ŻÓŁWIE I WYGRYWAJ! Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:00

KUP NEBOA, RATUJ ŻÓŁWIE I WYGRYWAJ!

NEBOA - polska marka wegańskich kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy, startuje z nową kampanią marketingową, w której konsumenci kupując produkty,
Uroda Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?
2024-07-05 | 10:00

Jak pielęgnować skórę muśniętą słońcem?

Słońce jest synonimem lata, wakacji i relaksu. Gorące promienie relaksują, wprawiają nas w dobry nastrój... i nadają naszej skórze delikatnego blasku,
Uroda Co warto wiedzieć o bakuchiolu?
2024-07-05 | 09:00

Co warto wiedzieć o bakuchiolu?

Bakuchiol to roślinny król kosmetycznej multifunkjonalności. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrniająco, nawilżająco oraz antyoksydacyjnie. Wykorzystanie bakuchiolu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.