5 powodów, dla których pary decydują się na ślub za granicą
Lato i wakacje to czas romantycznych wyjazdów i… zaręczyn! Po powrocie z ekscytującej podróży, pary czeka niełatwe zadanie – organizacja ślubu i wesela. Zamiast tradycyjnej uroczystości coraz więcej osób wybiera spędzenie tego wyjątkowego dnia za granicą. Skąd bierze się popularność takich ślubów? Podajemy 5 głównych powodów – prosto od osób, które zdecydowały się na to rozwiązanie!
1. Gwarancja dobrej pogody
Biorąc ślub w egzotycznym miejscu, mamy pewność, że nie zaskoczy nas brzydka pogoda. Jest to szczególnie ważne dla par, które marzą o uroczystości na świeżym powietrzu. W Polsce, nawet podczas lata, pogoda potrafi spłatać figla i zamiast słonecznego dnia, może nas spotkać deszcz czy burza. W kraju o bardziej unormowanym klimacie można bez obaw ubrać się w zwiewne stroje i cieszyć się ceremonią w pięknych okolicznościach przyrody.
2. Oszczędności
Wbrew pozorom, zorganizowanie ślubu za granicą może okazać się tańsze niż w Polsce. Środki, które normalnie przeznaczane są na organizację hucznego wesela z dużą liczbą gości, można spożytkować na wyjątkową uroczystość za granicą, ale za to w bardziej kameralnym gronie.
– Koszty zagranicznej uroczystości są porównywalne z organizacją ślubu na miejscu-w kraju. My zdecydowaliśmy się na powierzenie organizacji firmie, dzięki temu mieliśmy więcej czasu dla siebie. Dużą zaletą jest możliwość wyboru kraju i nietuzinkowość ślubu dla osób, które nie lubią wielkich imprez, a stawiają na nowoczesność. – mówią Elżbieta Hulewicz - Dolewska i Andrzej Dolewski, którzy pobrali się na Maderze.
3. Ślub na własnych zasadach
Tradycyjne, huczne wesela, do których przygotowania trwają nawet dwa lata, często bywają powodem do rodzinnych kłótni. Organizacja przyjęcia, w którą zaangażowane są dwie rodziny, może być źródłem nerwowych sytuacji.
Pary, które zdecydowały się na ślub za granicą, często podkreślają, że dało im to więcej swobody w organizacji wesela i umożliwiło realizację własnych pomysłów. Dodatkowo, z tej opcji chętnie korzystają osoby, które nie przepadają za tradycyjnymi weselami i chcą oryginalnej uroczystości, według swojej, wymarzonej wizji.
4. Połączenie ślubu z odpoczynkiem
Wyjazd ślubny można potraktować również jako ciekawą przygodę i zarazem miesiąc miodowy. Zarówno dla młodej pary, jak i dla gości, jest to okazja, by odpocząć oraz poznać nowe miejsca. By cieszyć się urokami danego miejsca dłużej, wystarczy przybyć kilka dni przed ważnym dniem lub przedłużyć swój pobyt.
5. Bajeczna ceremonia i spełnienie marzeń
Nie mniej ważnym powodem do wzięcia ślubu w obcym kraju jest spełnienie marzeń o pobraniu się w pięknych okolicznościach przyrody.
– Padło pytanie, gdzie weźmiemy ślub? Na plaży! Marzyliśmy o spokojnym ślubie tylko we dwoje, w miejscu, gdzie czas na chwilę się zatrzyma, gdzie żyje się wolniej, przyroda zachwyca, a jej piękno zapiera dech w piersiach. Pragnęliśmy ślubu, który zapamiętamy na całe życie. Cieszymy się, że podjęliśmy ostatecznie decyzję o ślubie na Seszelach, że nie ulegliśmy presji otoczenia i zrobiliśmy to po swojemu. Bardzo często wracamy do tego dnia wspomnieniami. To był nasz dzień, cudowny, prawdziwy, a jakby z bajki. – podkreślają Monika (Lasik) Markowska i Przemysław Markowski, którzy swój ważny dzień spędzili na Seszelach.
Gdzie na zagraniczny ślub?
By ślub faktycznie był spełnieniem marzeń, warto zastanowić się nad miejscem, które będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Kolejnym wartym wspomnienia plusem tego rozwiązania, jest fakt, iż można dopasować miejsce do aktualnie obowiązujących obostrzeń covidowych.
– Obecnie, podczas jesiennego czasu, największym zainteresowaniem cieszą się ciepłe kraje, takie jak Cypr, Zanzibar, czy Dominikana. Od lat zajmuję się organizacją ślubów za granicą i wielką przyjemnością jest dla mnie widzieć, jak spełniają się marzenia moich klientów. Każdy może dopasować miejsce do swoich marzeń i potrzeb, niezależnie od tego, czy ceni sobie urok tropikalnych plaż, czy surowość gór. Uważam, że naprawdę warto odważyć się na tę opcję, są to bowiem wspomnienia na całe życie. – podsumowuje Victoria Iwanowska, właścicielka biura podróży Victoria Travels oraz agencji [vi:].

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.