Komunikaty PR

5 wskazówek jak przygotować swoje home office na jesień

2021-09-08  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Największą zaletą home office dla wielu z nas jest wygoda oraz oszczędność czasu na dojazd do biura. Dodatkowym wyzwaniem staje się oczywiście dobra organizacja, tak by samodzielnie dopilnować terminów i skrupulatnie realizować wszystkie zadania. Poza najważniejszą chyba kwestią, czyli wybraniem najlepszego miejsca w domu i zaadoptowaniem go na przestrzeń do pracy, równie ważne jest odpowiednie doświetlenie domowego gabinetu, szczególnie, kiedy nieubłaganie zbliża się jesień, z coraz krótszym dostępem do naturalnego światła słonecznego.

Właściwe oświetlenie z pewnością pomaga w stworzeniu komfortowej przestrzeni do pracy. Dobrze dobrane lampy wpływają bowiem na zwiększenie naszej produktywności w domowym zaciszu. Zbyt mała ilość punktów świetlnych, niewłaściwa barwa światła i jego natężenie zmniejszają  energię, osłabiają nastrój, powodują zmęczenie oczu i bóle głowy, ostatecznie osłabiając naszą zdolność do efektywnej pracy. Co zatem warto wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie do domowego biura, zapytaliśmy specjalistów z Ardant.pl – sklepu z wyjątkowym wyborem lamp od najlepszych europejskich producentów.

Oświetlenie sufitowe nie wystarczy

Jeśli nie masz w domu dużo naturalnego światła, właściwy dobór sztucznego oświetlenia staje się jeszcze ważniejszy. W większości mieszkań stawiamy wciąż na oświetlenie sufitowe lub wpuszczane szyny. Sądzenie, że tego typu punkty świetlne będą wystarczające do codziennej pracy przy komputerze, jest błędne, dlatego konieczne jest dodanie dodatkowych źródeł, np. w postaci lamp stojących, kinkietów czy eleganckich lamp biurkowych. W ofercie sklepu Ardant.pl znaleźć można wiele propozycji marek DFTP, Nordlux, Frandsen czy Normann Copenhagen z regulowanym kloszem lub opcją ściemniania. Ich nowoczesne linie doceniają architekci wnętrz, umieszczając je w swych projektach poza domowym gabinetem także w salonach i sypialniach.

Lampy do zadań specjalnych

Eksperci z Ardant radzą unikać pracy opartej tylko o górne światło. Zamiast tego warto poszukać sposobów na rozproszenie oświetlenia. Właściwie dobrane lampy stołowe i biurkowe zmiękczą i rozproszą ostre światło, podczas gdy świecące w górę lampy podłogowe odbiją światło od ścian i sufitów. Celem w tym przypadku będzie jak najlepsze doświetlenie całej przestrzeni, bez nadmiernego olśnienia, kontrastu i rzucania cieni. Nie zapominajmy także o odpowiedniej barwie światła (zimna lepiej pomoże w skupieniu) i mocy żarówki.

Domowy well being

Nie samą praca człowiek żyje – pamiętajmy zatem o robieniu przynajmniej raz na godzinę choćby kilkuminutowej przerwy – czy to na spacer (który nie tylko zmniejszy poziom stresu, ale także pobudzi kreatywność i polepszy koncentrację), wygospodarowaniu czasu na kawę lub obiad i popołudniowe zajęcia jogi online – chodzi o to, abyśmy faktycznie dali sobie czas na odłączenie się i odstresowanie. Co 20 minut podnośmy wzrok z monitora komputera  – w ten sposób zmniejszymy zmęczenie oczu. Pamiętajmy też o właściwej postawie podczas siedzenia przy biurku, roślinach w najbliższym otoczeniu i porządku w papierach. To łatwe do wdrożenia rzeczy, które z pewnością pomogą nam się lepiej skupić.

Higiena pracy przy biurku

Źródło naturalnego światła obok powierzchni roboczej i ekranu komputera pomoże w uniknięciu oślepienia i cieszeniu się widokami na zewnątrz. Biurko warto ustawić na północ lub południe, tak by światło słoneczne nie rzucało nam cienia w żadnym momencie dnia. Do pracy przy komputerze wybierzmy dobrze zdefiniowane źródło światła. Regulowana lub przegubowa lampa biurkowa skieruje światło dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Jeśli Twoje biurko do pracy z komputerem ma też część np. do przechowywania dokumentów — skonfiguruj oświetlenie tak, by wszystkie ważne miejsca były nadal widoczne po zapadnięciu zmroku. Jeśli piszesz prawą ręką, pamiętaj, że twoje ramię może rzucać cień, jeśli światło będzie umieszczone po prawej stronie.

Zaakcentuj przestrzeń lampą dekoracyjną

Większość naszych domowych biur jest wyposażona w górne oświetlenie rozproszone oraz lampy zadaniowe, które koncentrują się na określonych obszarach. Poza tymi dwoma najbardziej popularnymi typami oświetlenia, warto dodać  w miejscu pracy oryginalne światła dekoracyjne z oferty Ardant (takie jak kultowy Flower Pot, Como, czy Setago projektu Jaime Hayona dla marki &Tradition) i akcentujące lampy stojące. Wszystko po to, by jak najlepiej oddać styl i charakter domowego biura. Oświetlenie akcentujące zwróci uwagę na przedmioty lub inne elementy w pomieszczeniu, podczas gdy bardzo modne teraz lampy grzybki lub kinkiety ścienne, z pewnością zapewnią oryginalny efekt, stając się wizytówką naszego starannie przemyślanego home office.

Więcej informacji: Ardant.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Foto i Natura. Ekologia w obiektywie LEO Biuro prasowe
2024-05-08 | 14:40

Foto i Natura. Ekologia w obiektywie LEO

Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Z tej okazji marka LEO,
Dom Bezpłatne porady znanego ogrodnika w największych miastach Polski
2024-05-08 | 13:00

Bezpłatne porady znanego ogrodnika w największych miastach Polski

Marka Drewnochron wraz ze swoim ambasadorem, cenionym projektantem ogrodów i majsterkowiczem – Dominikiem Strzelcem – organizuje cykl bezpłatnych porad dot. pielęgnacji drewna
Dom MITTZON – nowa seria mebli biurowych od IKEA, która wspiera dobre samopoczucie p
2024-05-08 | 12:00

MITTZON – nowa seria mebli biurowych od IKEA, która wspiera dobre samopoczucie p

IKEA wykorzystując swoją wiedzę o urządzaniu wnętrz opracowała funkcjonalną serię mebli MITTZON, aby pomóc wielu osobom czuć się jak najbardziej komfortowo również w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Rozmawiałam z produkcją na temat mojej ewentualnej roli w „Tańcu z gwiazdami”. Wierzę, że stworzą taką, która będzie dla mnie inspirująca

Tancerka przyznaje, że kiedy dostała propozycję udziału w ostatniej edycji „Tańca z gwiazdami”, to choć miała apetyt na powrót do tej produkcji, po rozważeniu wszystkich za i przeciw jednak ją odrzuciła. Z jednej strony miała już inne zobowiązania zawodowe, a z drugiej – zależało jej na tym, by powrócić do show nie tylko w charakterze instruktorki, ale zaprezentować się widzom z nieco innej strony. Edyta Herbuś wierzy, że w przyszłości program przejdzie pewną metamorfozę i znajdzie się w nim rola skrojona właśnie dla niej. Nie ukrywa też, że ta edycja wyjątkowo przyciągnęła jej uwagę, bo skupiła bardzo charyzmatycznych uczestników.

Prawo

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w produkcję muzyczną. Artyści i odbiorcy chcą jasnego oznaczania utworów generowanych przez takie narzędzia

Dziesięciokrotny wzrost przychodów rynku sztucznej inteligencji w tworzeniu muzyki przewidują analitycy w ciągu najbliższych 10 lat. Wokół tematu narasta coraz więcej kontrowersji, związanych m.in. z uczeniem się algorytmów na już skomponowanych dziełach czy wykorzystywania głosów wokalistów do tworzenia coverów śpiewanych przez SI. Jednocześnie ponad jedna trzecia muzyków przyznaje już, że wspierali się w swojej pracy sztuczną inteligencją. Artyści oczekują jednak jasno wytyczonych ram regulacyjnych dla tego typu narzędzi. Przede wszystkim miałyby one dotyczyć zgód na wykorzystanie własności intelektualnej i wyraźnego oznaczania muzyki komponowanej przez SI.

Handel

Po kiełbaski wege czy roślinne burgery sięga coraz więcej konsumentów. Branża roślinna będzie walczyć o utrzymanie takiego nazewnictwa

Kiełbasa bezmięsna, burger roślinny, parówka wegetariańska, stek vege – do takich nazw produktów wielu konsumentów zdążyło się przyzwyczaić i coraz chętniej po nie sięga. Pojawiają się jednak pomysły, by zakazać nazewnictwa charakterystycznego dla produktów mięsnych. Również w Polsce pojawiła się propozycja w tym zakresie ze strony poprzedniego składu resortu rolnictwa pod koniec ubiegłego roku. Zwolennicy uzasadniają ten pomysł ochroną interesów konsumenckich, ale badania pokazują, że tylko niewielki odsetek klientów pomylił produkt wegański i mięsny przy zakupie.