505 wraca na wodę!
Okaeri Consulting
ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Puchar Polski 2020
Pomimo okresu niepewności, 11 lipca załogi klasy 505 powracają na wodę w ramach regat Lotos Nordcup w Gdańsku. Ze względu na stratę całego kwietnia i maja, w których zwyczajowo rozpoczyna się sezon, rok 2020 będzie dla polskiego żeglarstwa wyjątkowy pod względem intensywności – czasu zostało w końcu mniej, a liczba wydarzeń koniecznych do rozegrania Pucharu Polski wciąż pozostaje taka sama jak na początku sezonu..
Nie będę ukrywał, że przez wiele tygodni realnie dyskutowaliśmy możliwość odwołania tegorocznego sezonu – przynajmniej w zakresie oficjalnych rozgrywek. – mówi Wojciech Kasprzyk, Polskie Stowarzyszenie Klady 505 –
Na całe szczęście, dzięki wysiłkom służb ochrony zdrowia, Polaków, ale i członków naszego stowarzyszenia, z którymi transparentnie dyskutowaliśmy wszystkie nasze możliwości, nie poczyniliśmy – z dzisiejszej perspektywy – pochopnych kroków. Wierzymy jednocześnie, że na swój sposób możemy przyczynić się do wyjścia Polaków z „trybu pandemii”, poprzez umożliwienie im bezpiecznej, a przy tym fantastycznej sportowej przygody nad polską wodą.
Klasa 505 to jedna z dynamiczniejszych klas regatowych. Choć załogi składają się maksymalnie z dwóch osób, to jak na nieco ponad pięć metrów długości i trójżaglową konstrukcję, są relatywnie widowiskowym reprezentantem sportów żaglowych. Klasa 505 jest szybka, może osiągnąć prędkość ponad dwudziestu kilku węzłów, a jednocześnie znakomicie radzi sobie przy silnym wietrze rzędu nawet 30 węzłów. Jednakże, ma to swoją cenę – żeglarze bardzo wyraźnie odczuwają starcia ze wzburzonymi żywiołami, jednak... Po to właśnie schodzą na wodę i dlatego publiczność tak licznie przybywa im kibicować.
Zmiany dla załóg
Decyzją Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505 uchwalono nowy sposób gromadzenia punktów rankingowych Pucharu Polski.
Zarząd zdecydował o wprowadzeniu nowego regulaminu Pucharu Polski. Postanowiliśmy spróbować systemu stosowanego w cyklu 505 Euro Cup, czyli systemu małych punktów (z jedną modyfikacją) – zespół nie startujący w regatach otrzymuje liczbę punktów równą liczbie zespołów sklasyfikowanych w całym Pucharze Polski. Mamy nadzieję, że zwiększy to motywację do startu w regatach. Z innych zmian wprowadziliśmy nowy sposób klasyfikacji zespołów, również inspirowany Euro Cup. Zmieniliśmy także przeliczniki punktów. – podsumował zmiany Bartosz Chroł– Polskie Stowarzyszenie 505.
-- -- --
Kontakt dla mediów:
Paweł Choroba
Specjalista ds. komunikacji
+48 600 889 141
info@int505.pl

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.