Komunikaty PR

505 wraca na wodę!

2020-07-08  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
Piotr Krynicki
Okaeri Consulting

ul. Wołodyjowskiego 48
02-724 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 570 573 457
okpr.pl
Do pobrania IP_505 ( 2.51 MB )

Puchar Polski 2020

Pomimo okresu niepewności, 11 lipca załogi klasy 505 powracają na wodę w ramach regat Lotos Nordcup w Gdańsku. Ze względu na stratę całego kwietnia i maja, w których zwyczajowo rozpoczyna się sezon, rok 2020 będzie dla polskiego żeglarstwa wyjątkowy pod względem intensywności – czasu zostało w końcu mniej, a liczba wydarzeń koniecznych do rozegrania Pucharu Polski wciąż pozostaje taka sama jak na początku sezonu..

Nie będę ukrywał, że przez wiele tygodni realnie dyskutowaliśmy możliwość odwołania tegorocznego sezonu – przynajmniej w zakresie oficjalnych rozgrywek. – mówi Wojciech Kasprzyk, Polskie Stowarzyszenie Klady 505 – 
Na całe szczęście, dzięki wysiłkom służb ochrony zdrowia, Polaków, ale i członków naszego stowarzyszenia, z którymi transparentnie dyskutowaliśmy wszystkie nasze możliwości, nie poczyniliśmy – z dzisiejszej perspektywy – pochopnych kroków. Wierzymy jednocześnie, że na swój sposób możemy przyczynić się do wyjścia Polaków z „trybu pandemii”, poprzez umożliwienie im bezpiecznej, a przy tym fantastycznej sportowej przygody nad polską wodą. 

Klasa 505 to jedna z dynamiczniejszych klas regatowych. Choć załogi składają się maksymalnie z dwóch osób, to jak na nieco ponad pięć metrów długości i trójżaglową konstrukcję, są relatywnie widowiskowym reprezentantem sportów żaglowych. Klasa 505 jest szybka, może osiągnąć prędkość ponad dwudziestu kilku węzłów, a jednocześnie znakomicie radzi sobie przy silnym wietrze rzędu nawet 30 węzłów. Jednakże, ma to swoją cenę – żeglarze bardzo wyraźnie odczuwają starcia ze wzburzonymi żywiołami, jednak... Po to właśnie schodzą na wodę i dlatego publiczność tak licznie przybywa im kibicować.

Zmiany dla załóg

Decyzją Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505 uchwalono nowy sposób gromadzenia punktów rankingowych Pucharu Polski. 

Zarząd zdecydował o wprowadzeniu nowego regulaminu Pucharu Polski. Postanowiliśmy spróbować systemu stosowanego w cyklu 505 Euro Cup, czyli systemu małych punktów (z jedną modyfikacją) – zespół nie startujący w regatach otrzymuje liczbę punktów równą liczbie zespołów sklasyfikowanych w całym Pucharze Polski. Mamy nadzieję, że zwiększy to motywację do startu w regatach. Z innych zmian wprowadziliśmy nowy sposób klasyfikacji zespołów, również inspirowany Euro Cup. Zmieniliśmy także przeliczniki punktów.  – podsumował zmiany Bartosz Chroł– Polskie Stowarzyszenie 505. 

 

 

-- -- --

Kontakt dla mediów: 

Paweł Choroba

Specjalista ds. komunikacji 

+48 600 889 141

info@int505.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Poczuj różnicę w nowych modelach marki ASICS Biuro prasowe
2020-08-06 | 18:00

Poczuj różnicę w nowych modelach marki ASICS

Komfort, ochrona, prędkość i trakcja – te określenia butów do biegania stanowią o sile kolekcji marki ASICS na sezon jesień-zima 2020. Kultowe  modele w nowej odsłonie
Sport Piwo bezalkoholowe jako naturalny izotonik? Spróbuj sam!
2020-08-05 | 17:00

Piwo bezalkoholowe jako naturalny izotonik? Spróbuj sam!

Bezalkoholowe piwo Tichauer, warzone naturalnie w oparciu o ponad 120-letnie receptury to świetny izotonik pełen składników mineralnych takich jak witaminy z grupy B, potas, wapń,
Sport Robert Burneika w Fantasyexpo
2020-08-04 | 14:00

Robert Burneika w Fantasyexpo

Do portfolio gwiazd stale współpracujących z Fantasyexpo dołącza Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu. Burneika to były kulturysta, zawodnik MMA a przede wszystkim

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Media

Agnieszka Hyży: Zawsze marzyłam o tym, żeby wyjechać na dłuższy czas za granicę. Może moje pragnienie niedługo się urzeczywistni

Dziennikarka przyznaje, że bardzo lubi swoją pracę. W  konsekwencji chciałaby prowadzić programy telewizyjne, gale i eventy jak najdłużej. Pragnie jednak stale się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Dlatego angażuje się również w nowe przedsięwzięcia, w których dostrzega potencjał. Jej ostatni projekt to wirtualne wydawnictwo How2. Chce rozwijać je także poza Polską, co oznaczałoby wyjazd za granicę na dłużej. 

 
 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Teatr

Beata Kawka: Artyści zostali pozostawieni samymi sobie. Chętnie przyjęlibyśmy pomoc, jeśli ktoś by ją ofiarował

Aktorka tłumaczy, że przerwa od pracy spowodowana pandemią koronawirusa umożliwiła jej zajęcie się projektami, które już od dawna chciała zrealizować. Dlatego nie uważa czasu kwarantanny za czas stracony. Wręcz przeciwnie, to właśnie w trakcie ostatnich miesięcy dopracowała plan pracy nowo powstałej przestrzeni artystycznej – Sceny Relax. Beata Kawka ma nadzieję, że spektakle, noce kabaretowe, koncerty i stand-upy, które już niedługo będzie można tam oglądać, przyczynią się do poprawy sytuacji ekonomicznej polskich artystów.

Gwiazdy

Wiktoria Filus: Na początku kwarantanny myślałam, że będę ćwiczyć, uczyć się języków i zdrowo odżywiać. Życie szybko zweryfikowało moje plany

Mimo że aktorka stara się powrócić do normalności, przyznaje, że nadal obawia się zarażenia koronawirusem. W konsekwencji unika imprez masowych i stara się przestrzegać zaleceń sanitarnych, by chronić swoje zdrowie. Tłumaczy, że na początku pandemii postanowiła, że spędzi czas wolny od pracy produktywnie. Wiktoria Filus miała ambitne plany, chciała poszerzać swoje umiejętności na wielu polach. Przyznaje jednak, że nie wszystkie postanowienia udało jej się zrealizować.

Konsument

Niepewna przyszłość teatrów. Coraz większą popularnością cieszą się spektakle plenerowe i online

Zgodnie z wytycznymi GIS i resortu zdrowia teatry mogą grać przy maksymalnie 50 proc. zajętych miejsc na widowni, a publiczność jest zobowiązana do noszenia maseczek i podawania swoich danych osobowych w celu identyfikacji, w razie gdyby doszło do zakażenia. Placówki – dla których wpływy z biletów to główne źródło przychodów – liczą na zniesienie tych obostrzeń, ale decyzja zapadnie dopiero po wakacjach. Na razie dużą popularnością cieszą się spektakle plenerowe i online, dzięki którym teatry dotarły do szerszego grona widzów. W Ministerstwie Kultury trwają też prace nad uruchomieniem dla nich programu wsparcia, który zrekompensowałby im część strat finansowych.