505 wraca na wodę!
Okaeri Consulting
ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Puchar Polski 2020
Pomimo okresu niepewności, 11 lipca załogi klasy 505 powracają na wodę w ramach regat Lotos Nordcup w Gdańsku. Ze względu na stratę całego kwietnia i maja, w których zwyczajowo rozpoczyna się sezon, rok 2020 będzie dla polskiego żeglarstwa wyjątkowy pod względem intensywności – czasu zostało w końcu mniej, a liczba wydarzeń koniecznych do rozegrania Pucharu Polski wciąż pozostaje taka sama jak na początku sezonu..
Nie będę ukrywał, że przez wiele tygodni realnie dyskutowaliśmy możliwość odwołania tegorocznego sezonu – przynajmniej w zakresie oficjalnych rozgrywek. – mówi Wojciech Kasprzyk, Polskie Stowarzyszenie Klady 505 –
Na całe szczęście, dzięki wysiłkom służb ochrony zdrowia, Polaków, ale i członków naszego stowarzyszenia, z którymi transparentnie dyskutowaliśmy wszystkie nasze możliwości, nie poczyniliśmy – z dzisiejszej perspektywy – pochopnych kroków. Wierzymy jednocześnie, że na swój sposób możemy przyczynić się do wyjścia Polaków z „trybu pandemii”, poprzez umożliwienie im bezpiecznej, a przy tym fantastycznej sportowej przygody nad polską wodą.
Klasa 505 to jedna z dynamiczniejszych klas regatowych. Choć załogi składają się maksymalnie z dwóch osób, to jak na nieco ponad pięć metrów długości i trójżaglową konstrukcję, są relatywnie widowiskowym reprezentantem sportów żaglowych. Klasa 505 jest szybka, może osiągnąć prędkość ponad dwudziestu kilku węzłów, a jednocześnie znakomicie radzi sobie przy silnym wietrze rzędu nawet 30 węzłów. Jednakże, ma to swoją cenę – żeglarze bardzo wyraźnie odczuwają starcia ze wzburzonymi żywiołami, jednak... Po to właśnie schodzą na wodę i dlatego publiczność tak licznie przybywa im kibicować.
Zmiany dla załóg
Decyzją Polskiego Stowarzyszenia Klasy 505 uchwalono nowy sposób gromadzenia punktów rankingowych Pucharu Polski.
Zarząd zdecydował o wprowadzeniu nowego regulaminu Pucharu Polski. Postanowiliśmy spróbować systemu stosowanego w cyklu 505 Euro Cup, czyli systemu małych punktów (z jedną modyfikacją) – zespół nie startujący w regatach otrzymuje liczbę punktów równą liczbie zespołów sklasyfikowanych w całym Pucharze Polski. Mamy nadzieję, że zwiększy to motywację do startu w regatach. Z innych zmian wprowadziliśmy nowy sposób klasyfikacji zespołów, również inspirowany Euro Cup. Zmieniliśmy także przeliczniki punktów. – podsumował zmiany Bartosz Chroł– Polskie Stowarzyszenie 505.
-- -- --
Kontakt dla mediów:
Paweł Choroba
Specjalista ds. komunikacji
+48 600 889 141
info@int505.pl

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.