Komunikaty PR

ABSTRAKCJA W OFFIE JESZCZE DO NIEDZIELI

2024-10-15  |  14:00
Biuro prasowe

Inspirowany łódzką awangardą interdyscyplinarny Festiwal Lodz Abstrakt Art Festival (LAAF) dobiega końca. Jeszcze przez kilka dni organizatorzy zapraszają do OFF Piotrowska Center na wystawy, koncerty, performanse oraz spotkania autorskie przybliżające najciekawsze zjawiska w sztuce abstrakcyjnej. W niedzielę, 20 października o g. 17, festiwal zakończy koncert Olgi Markowskiej – artystki  interdyscyplinarnej, której twórcze poszukiwania obejmują muzykę dawną, minimalizm, ambient i gatunki awangardowe.

Sercem tegorocznej edycji wydarzenia, zatytułowanej „Teoria Mnogości, są trzy wystawy w Centrum Festiwalowym zlokalizowane na dwóch piętrach zabytkowej przędzalni Ramischa w OFF Piotrkowska Center. Pierwsza z nich, to wystawa indywidualna Tamary Berdowskiej – artystki tworzącej abstrakcję geometryczną, której prace mają głęboko medytacyjny charakter – powstające w wyobraźni koncepcje, pozbawione są tu jakichkolwiek odniesień do rzeczywistości zmysłowej.  

Z kolei „A ∩ B” to  wystawa grupowa, skupiająca ponad trzydziestu aktywnych twórców sztuki abstrakcyjnej. Jednym z nich jest Lesław Miśkiewicz, który za sprawą wyrazistości swojej koncepcji twórczej zyskał miano jednego z najwybitniejszych działających obecnie w Polsce grafików. Wizję malarstwa abstrakcyjnego skupioną na studiach nad kolorem prezentuje natomiast Jonasz Koperkiewicz, który wzajemne oddziaływanie barw i przepływ wewnętrznie zapisanych sił ujmuje w amorficzne struktury. Wystawa to także okazja do spotkania z twórczością Jerzego Muszyńskiego sytuującą się wokół pogranicza malarstwa i rzeźby czy do wyprawy w głąb malarskiego świata Przemysława Wachowskiego przedstawionego za pomocą syntetycznych form. Na ekspozycji „A ∩ B” swoje prace prezentują również Monika Czarska, Marta Kawiorska, Julia Piekarska, Piotr Skowron czy Grzegorz Worpus.

Trzecia z ekspozycji w centrum festiwalowym to „LAAF_OpenCall” – pokonkursowa prezentacja prac 15 finalistów, zarówno z Polski jak i zza granicy.

Jednak LAAF to nie tylko wystawy. Od 19 do 20 października w Showroomie w OFFie  działać będzie pop-up tatuatorski Miłość Studio, a w sobotę, 19 października, planowane są również performanse Distort Visual i Macieja Ożoga o g. 18. W niedzielę, 20 października o g. 17, festiwal zakończy się koncertem Olgi Markowskiej. Artystka interdyscyplinarna, multiinstrumentalistka i kompozytorka, której twórcze poszukiwania obejmują muzykę dawną, minimalizm, ambient czy gatunki awangardowe, łącząc elementy elektroniczne z dźwiękami cytry i wiolonczeli tworzy sugestywne pejzaże dźwiękowe. Ponadto komponuje i produkuje muzykę do instalacji artystycznych i filmów krótkometrażowych.

Poza wydarzeniami w Centrum Festiwalowym LAAF proponuje również wystawy towarzyszące w łódzkich instytucjach kultury oraz pokazy filmowe w Mediatece MeMo.

Bilety na wydarzenia festiwalowe można kupić online i stacjonarnie. Wystawy w centrum festiwalowym otwarte poniedziałek-piątek w godzinach 13:00-19:00 oraz sobota-niedziela 10:00-19:00. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.lodzabstractartfestival.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.