Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Akademii Muzycznej w Łodzi. Na wszystkich zgormadzonych gości w poczęstunku czekać będzie także świąteczny grzaniec. Koncert w Fuzji odbędzie się o godzinie 18:00. Wstęp jest bezpłatny.
Koncert kolęd i pastorałek
W ostatnią sobotę przed Wigilią w Fuzji w Elektrowni Karola Scheiblera odbędzie się koncert Chóru Akademii Muzycznej, który dla gości zaśpiewa najpiękniejsze kolędy oraz pastorałki w opracowaniach: Jana Maklakiewicza, Stefana Stuligrosza, Krzysztofa Grzeszczaka, Anny Rocławskiej-Musiałczyk i Mikołaja Więckowskiego. Chór wystąpi pod batutą dyrygenta i chórmistrza Dawida Bera. Na wydarzenie Fuzja zaprasza 21 grudnia o godzinie 18:00. Na ogrzanie dla gości czekać będzie pyszny grzaniec! Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi powstał w październiku 2021 r. W skład Chóru wchodzą studenci Wydziału I - Twórczości, Interpretacji, Edukacji i Produkcji Muzycznej oraz Wydziału II – Wykonawstwa Instrumentalnego. Chór w swoich repertuarze posiada głównie dawną i współczesną polską literaturę chóralną.
Dawid Ber – dyrygent, chórmistrz i pedagog ukończył studia w zakresie Teorii Muzyki w klasie prof. Franciszka Wesołowskiego oraz Studium Prowadzenia Zespołów Wokalnych i Wokalno–Instrumentalnych Akademii Muzycznej w Łodzi (1998). W 2000 roku ukończył z wyróżnieniem Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 1998 zatrudniony jako nauczyciel przedmiotów teorii muzyki w Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi, gdzie od 2011 roku sprawuje funkcję Kierownika Sekcji Teorii. W latach 2011 - 2021 pełnił funkcję pierwszego dyrygenta / Szefa Chóru Filharmonii Łódzkiej. Od 2008 roku zatrudniony jest w Katedrze Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie prowadzi klasę dyrygentury chóralnej, obecnie na stanowisku profesora AM. Od 2016 roku pełni funkcję Kierownika Katedry Edukacji Muzycznej. Dyrygent Lodz Chamber Choir Chóru Kameralnego AM w Łodzi, Chóru Kameralnego Vivid Singers, Chóru Mieszanego Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi, Chóru Męskiego Lutnia
w Warcie.
Bajecznie rozświetlone Ogrody Anny
W tym roku Fuzja zachwyca dekoracjami świątecznymi. Warto odwiedzić Ogrody Anny, w których pojawiła się ponad 10 metrowa choinka z pięknymi ozdobami i urokliwymi światełkami. Choinka wykonana jest z ekologicznego materiału, podlegającemu pełnemu recyklingowi. Na trybunach podziwiać możemy z kolei lśniące, czerwone, 100 cm bombki, wykonane i pomalowane przez specjalizującego się w tego typu dziełach artystę. Prawdziwym hitem jest lasek brzózek, które oplecione zostały 4.500 metrów światełek. Na każdym z 43 drzewek znajduje się ponad 100 metrów punktów świetlnych, co tworzy wręcz bajkowy klimat! Iluminacje świetlne pojawiły się również na wszystkich latarniach zlokalizowanych przy budynkach mieszkalnych. To trzeba zobaczyć! Zapraszamy na świąteczny spacer do Fuzji!
Słodkie dzieła sztuki od DESEO
Grudzień to czas magicznych chwil i wyjątkowych smaków. Deseo – wyjątkowa cukiernia zlokalizowana w Fuzji, przygotowała na tegoroczne Święta cztery niezwykłe ciastka, które zachwycają zarówno wyglądem, jak i smakiem. Christmas Tree, czyli ciastko w kształcie choinki. To prawdziwa uczta dla miłośników pistacji: mus pistacjowy, delikatna namelaka, pralina, biszkopt i chrupiąca prażynka – wszystko o intensywnym pistacjowym smaku, zanurzone w polewie z mlecznej czekolady bean-to-bar Togo 42%. Idealne na zimowe wieczory z filiżanką herbaty i blaskiem świątecznych lampek. Rudolf - piernik staropolski, nasączony syropem pomarańczowym, w towarzystwie konfitury ze śliwek, ganache z mlecznej czekolady i musu marcepanowego. Całość wieńczą czekoladowe rogi wykonane z wyjątkowej czekolady bean-to-bar. Rudolf to smak tradycji w nowoczesnym wydaniu. Santa Cap – czapka Mikołaja to delikatny mus z mlecznej czekolady, karmel cynamonowy, galaretka z gruszki, chrupiąca prażynka z orzecha laskowego i biszkopt z kawałkami giandui i gruszką w syropie. Każdy kęs to pełnia świątecznego smaku! Santa Poppy – makowy hit na święta. Ciastko w nowoczesnej odsłonie, kryjące w sobie świąteczną nutę: makowy mus z mascarpone i amaretto, śliwkowe powidła na czerwonym winie z cynamonem oraz biszkopt z orzecha laskowego i wytrawnej czekolady. Subtelne, a zarazem intensywne – idealne na wyjątkowe chwile.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

Wystawa „Dalí – Cybernetics” zostaje na dłużej!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.