Komunikaty PR

Wystawa „Dalí – Cybernetics” zostaje na dłużej!

2024-12-10  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 2.53 MB )

„Dalí – Cybernetics”, pierwsza w Polsce wystawa multisensoryczna poświęcona Salvadorowi Dalí, zdobyła serca zwiedzających. Od otwarcia we wrześniu w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina odwiedziło ją już ponad 24 tysiące  osób! Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji zanurzyć się w surrealistycznym świecie Dalego, mają teraz dodatkowy czas – wystawa została przedłużona do połowy marca 2025 roku.

Od surrealizmu do sztucznej inteligencji – pod tym hasłem odwiedzający mają okazję odkrywać życie i twórczość Salvadora Dalí w nowatorskiej, wielozmysłowej formule. Jest to pierwsza w Polsce wystawa, która łączy sztukę katalońskiego mistrza z najnowszymi technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja czy wielkoformatowe projekcje. Zwiedzający mogą odkrywać Dalego i dowiedzieć się wiele na temat jego życia, fascynacji i etapów twórczości na 800 mkw. przestrzeni immersyjnej dzięki pokazom audiowizualnym 360°, mappingom, wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz cyfrowym instalacjom artystycznym.

Jak podkreśla Joanna Kowalkowska, prezeska zarządu Art Box Experience:
"Dalí był pionierem w wykorzystaniu technologii w sztuce. Dzięki wystawie Dalí – Cybernetics kontynuujemy jego dziedzictwo, oferując widzom niespotykaną podróż w świat cyfrowej sztuki, która na nowo interpretuje ikoniczne dzieła artysty.”

Wystawa przedstawia m.in. takie dzieła jak Trwałość pamięci (słynne płynące zegary), Płonąca żyrafa, czy Kuszenie świętego Antoniego. Wszystko to w otoczeniu cyfrowych instalacji przygotowanych przez renomowane zespoły Layers of Reality i Exhibition Hub. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada Rafel Plana, który wzbogacił wrażenia zwiedzających o hipnotyzujące brzmienia.

„Dalí – Cybernetics” to również przestrzeń edukacyjna, w której znajdą coś dla siebie osoby w każdym wieku. Lekcje dla szkół zgodne z podstawą programową nauczania, warsztaty dla dzieci, studentów i dorosłych, zajęcia dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku – to tylko niektóre z aktywności, które towarzyszą wystawie. Dodatkowo można skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem, oprowadzania rodzinnego (w niedziele), wydarzeń towarzyszących dla dorosłych (w piątki i soboty) oraz kreatywnych warsztatów dla dzieci: Nauka o kolorach, „Zero waste”, Salvador Dali i nauka, Eksperymenty z perspektywą, czy Matematyka w sztuce Salvadora Dalí.

Poza przedstawieniem życia i twórczości katalońskiego artysty postawiliśmy sobie za cel edukację w atrakcyjnej i nowoczesnej formule. Naszą misją jest przekazanie wiedzy w przystępny sposób i ukazanie sylwetki Salvadora Dali prowadząc uczestników ścieżką od surrealizmu do sztucznej inteligencji. Jest to możliwość żywej i interaktywnej nauki o sztuce. Edukacyjną wartość naszej wystawy potwierdza liczba odwiedzających. Do tej pory z naszej oferty edukacyjnej skorzystało ponad 100 szkół” - podkreśla Maria Stolarska, kierowniczka działu edukacji Art Box Experience.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających w Fabryce Norblina w Warszawie, na poziomie +2, w budynku Plater. Dzięki wydłużeniu czasu jej trwania, jeszcze więcej osób będzie mogło zanurzyć się w świecie Dalego – artysty-pioniera, który przecierał szlaki dla współczesnej sztuki cyfrowej.

Szczegóły wydarzenia:

  • Nowy czas trwania wystawy: 16 marca 2025 r.
  • Miejsce: Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, poziom +2, budynek Plater.
  • Godziny otwarcia:
    • Pon.–Czw.: 9:00–20:00 (ostatnie wejście o 19:00)
    • Pt.: 9:00–21:00 (ostatnie wejście o 20:00)
    • Weekend: 10:00–21:00

Więcej informacji i bilety:

  • Strona internetowa: www.artboxexperience.com
  • Bilety: Ticketmaster

Więcej informacji:

Biuro prasowe

Agnieszka Bulus-Trando

e-mail: a.bulus@bepr.pl

kom. +48 792 272 181

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dziś premiera drugiego albumu Wiktora Dyduły. „Serwuję dużą gamę najróżniejszych emocji”

Artysta jest niezwykle podekscytowany premierą swojego drugiego albumu, bo jak podkreśla, podaje słuchaczom siebie „na widelcu”, bez żadnych filtrów i zbędnych masek. Serwuje wszystko to, co odczuwa: smutek, radość, niepokój, nadzieję, a przede wszystkim miłość. Wiktor Dyduła zaznacza, że płyta „Tak jak tutaj stoję” dedykowana jest tym, którzy w muzyce cenią szczerość i prawdziwe emocje bez lukru. Krążek zawiera 12 emocjonalnych piosenek, w tym odtworzony 40 mln razy, nominowany do Fryderyków 2025 singiel „Tam słońce, gdzie my”.

Telekomunikacja

Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.

Konsument

Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.