Akcja renowacja: malujemy kaloryfery
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Sezon grzewczy jak zawsze stawia kaloryfery w centrum uwagi. Dobrze więc, że niemodny już żeliwny grzejnik nie musi szpecić domowego wnętrza. Na rynku dostępne są produkty, które pozwolą przemalować go na nowy, atrakcyjny kolor, dzięki czemu stary kaloryfer stanie się designerską ozdobą w stylu retro. Można tego dokonać w kilku prostych krokach.
Kolorystyczne dopasowanie grzejnika do całej aranżacji pozwala wykreować modny total look we wnętrzu. Zielony kaloryfer pokryty emalią Tikkurila Everal Aqua wdzięcznie harmonizuje ze ścianami i kanapą w tym samym odcieniu, składając się na pełną smaku, monochromatyczną całość.
Wielbicielom kontrastowych zestawień do gustu przypadnie z pewnością kompozycja black&white z kaloryferem w roli głównej. Czarna konstrukcja wysunie się na pierwszy plan charakternie odznaczając się na tle jasnych ścian.
Czarny, zielony, a może różowy? Z emalią Tikkurila Everal Aqua możliwości są nieograniczone. Można ją bowiem barwić na ponad 13 tysięcy odcieni, co sprawia, że kolor grzejnika można dopasować nawet pod najbardziej ekstrawaganckie gusta. Co najważniejsze jednak, farba jest odporna na działanie wysokich temperatur, więc efekt końcowy będzie nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim trwały.
Instrukcja malowania kaloryfera
1. Przed rozpoczęciem prac należy upewnić się, że powierzchni grzejnika jest czysta i odtłuszczona. Fragmenty z widocznymi oznakami rdzy trzeba wyczyścić szczotką drucianą lub papierem ściernym. Jeśli farba się łuszczy, konieczne jest jej usunięcie.
2. Odsłonięte części wymagają zagruntowania farbą podkładową o właściwościach antykorozyjnych, jak np. Tikkurila Rostex Super Akva. Warto również zmatowić powierzchnię grzejnika papierem ściernym, po czym ją odpylić przecierając ścierką lub korzystając z odkurzacza.
3. Przed malowaniem emalię Tikkurila Everal należy dokładnie wymieszać. Najlepiej nakładać ją pędzlem, a w przypadku grzejników płaskich – wałkiem, w każdym przypadku dbając o jej równomierne rozprowadzenie. Kolejną warstwę nakładamy po upływie ok. 4 godzin.
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.