Komunikaty PR

Apetyt na piękno!

2022-05-19  |  14:00
Biuro prasowe

Jesteś tym co jesz? Zdecydowanie! Zbilansowana dieta to gwarancja zdrowia i… urody. Producenci kosmetyków szukają inspiracji w kuchni, by to co najlepsze zamknąć w formułach produktów do pielęgnacji. Co lubi „(z)jeść” nasza skóra? Oto nasze kosmetyczne menu dla piękna.

Przepis na dobre samopoczucie, skórę i włosy pełne blasku? Odpowiednia ilość snu, regularna dawka ruchu i dieta pełna warzyw, owoców i dobrych tłuszczów. Jednym słowem: higieniczny tryb życia. Jeśli do tego dorzucimy odżywczą pielęgnację, to satysfakcja z pięknego wyglądu gwarantowana.

ALOES

Aloes w kosmetykach ceniony jest przede wszystkim ze względu na swoje właściwości nawilżające, kojące i antybakteryjne. Jego wykorzystanie w produktach pielęgnacyjnych sprawia, że skóra staje się odżywiona i gładka. Kosmetyki z aloesem z pewnością docenią osoby, które mają cienką i suchą skórę ze skłonnością do podrażnień i zaczerwienień. Ich regularne stosowanie pomoże zwalczyć dyskomfort wywołany uczuciem nadmiernego ściągnięcia skóry lub jej złuszczaniem, które często towarzyszy przesuszeniu naskórka.

Sprawdź: Garnier Hyaluronic Aloe Super Serum Nawilżające, 39,99 zł/30 ml | Pat&Rub Ekoampułka 1 Silnie Nawilżająca, 169 zł/30 ml

AWOKADO

Nazywane „masłem bogów” awokado jest bogatym źródłem niezbędnych dla zdrowia składników. Ten egzotyczny zielony owoc pochodzący z Ameryki Południowej ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Składniki zawarte w oleju z awokado takie jak kwas olejowy czy glicerydy kwasu linolowego pomagają regulować gospodarkę wodno-lipidową skóry, w efekcie odżywiając, regenerując i ochraniając naskórek. Z kolei witaminy A, E i C, luteina i kwas foliowy to przeciwutleniacze, które usuwają nadmiar wolnych rodników i spowalniają procesy starzenia.

Sprawdź: Tonik Awokado Regenerujący BARWA NATURALNA, 7,49 zł/300 ml

MASŁO KAKAOWE

To tłuszcz roślinny pozyskiwany z nasion dojrzałych owoców kakaowca. Jest źródłem przeciwutleniaczy, nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz składników odżywczych. Zawiera kwas oleinowy, linolowy, palmitynowy oraz stearynowy. Wymienione kwasy tłuszczowe, mają właściwości zmiękczające, nawilżające, wygładzające i odżywiające. Produkty z masłem kakaowym do włosów docenią osoby, które mają suche, łamliwe kosmyki z tendencją do puszenia się. Znajdziesz je w nowej masce Garnier Fructis Hair Food Cocoa Butter.

Sprawdź: Garnier Fructis Hair Food Cocoa Butter, 24,99 zł/390 ml

SKRZYP POLNY

Jego dobroczynne działanie doceniały już nasze babcie i prababcie. Bogactwo składników aktywnych zawartych w ekstrakcie ze skrzypu sprawia, że jest to jedna z najcenniejszych substancji kosmetycznych. Pozytywnie wpływa na strukturę włosów, wzmacnia je i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ekstrakt ze skrzypu dodany do kosmetyków do pielęgnacji dotlenia skórę, poprawia jej koloryt oraz strukturę. Reguluje pracę gruczołów łojowych oraz zmniejsza widoczność porów. Skrzyp poprawia też jędrność oraz elastyczność skóry. Znajdziesz go m.in. w kremie do pielęgnacji szyi, biustu i dekoltu Eisenberg.

Sprawdź: Eisenberg Neck, Bustline And Breast Cream, 839 zł/100 ml

ALGI

Algi to wodorosty o różnych rozmiarach – od kilku milimetrów do kliku metrów długości. W kosmetyce najpopularniejsze są dwa rodzaje alg: morskie i słodkowodne. Algi morskie cieszą się popularnością w kosmetykach z linii łagodzących, regenerujących i nawilżających. Mają też właściwości odmładzające - skutecznie redukują widoczne oznaki upływającego czasu, i przywracają skórze jędrność i blask. Natomiast kosmetyki na bazie alg słodkowodnych nadają jej równomierny wygląd i sprawiają, że cera staje się gładsza i bardziej promienna. Algi wykorzystuje się także w suplementacji, np. Medilâge.

Sprawdź: Medilâge anti âge, 450 zł/30 kapsułek

WODA RYŻOWA

To jeden z ulubionych kosmetycznych składników stosowanych przez Japonki. Wykazuje wiele właściwości zdrowotnych, a zwłaszcza taka pozostała po gotowaniu białego ryżu, ponieważ zawiera najwięcej protein i skrobi. Zawiera m.in. witaminy z grupy B, witaminę E i przeciwutleniacze, cynk, żelazo, magnez, potas. Stosowana jest zarówno na włosy (m.in. stymuluje porost włosów, reguluje produkcję sebum), jak i do przemywania skóry twarzy (redukuje wypryski, dobrze oczyszcza cerę, ale i nie dopuszcza do jej nadmiernego przesuszenia). Znajdziesz ją w linii Japan Pure, Yoskine.

Sprawdź: YOSKINE JAPAN PURE Ryżowa Woda Micelarna, 35,99 zł/200 ml

OLEJ, OLE!

Spełniają bardzo wiele funkcji w organizmie człowieka, w tym są odpowiedzialne za pokłady energii w naszym ciele, budują komórki, utrzymują ciepło, wspierają przyswajanie cennych witamin. Kosmetyki w postaci olejów i olejków mają wszechstronne zastosowanie – często jeden produkt można jednocześnie stosować na twarz, ciało i włosy. Dlatego odrobina olej(k)u urody doda.

Sprawdź: Nuxe, Olejek Huile Prodigieuse, 136 zł/100 ml | Perfecta Gold Champagne Koktajl Rozświetlający do ciała z olejami, 8,99 zł/18 ml

PREBIOTYKI

Wiele badań potwierdza, iż dieta bogata w substancje prebiotyczne pomaga chronić ludzi przed chorobami cywilizacyjnymi oraz poprawia kondycję naszej mikroflory jelitowej, tym samym wspomagając układ odpornościowy. Prebiotyki stosowane w kosmetykach wzmacniają natomiast barierę skóry oraz równoważą jej mikroflorę, a w efekcie neutralizują szkody wyrządzone przez czynniki zewnętrzne, np. smog, promienie UV, dym tytoniowy, stres. Prebiotyki znajdziesz w najnowszej linii Iwostin Hydra Sensitia Prebio.

Sprawdź: Iwostin Hydro Sensitia Prebio Oczyszczający żel micelarny, 36,50 zł/190 ml

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda 3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć Biuro prasowe
2025-06-09 | 08:40

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Kosmetyki naturalne cieszą się rosnącą popularnością, ale wokół nich narosło wiele mitów, które mogą wprowadzać w błąd. Oto trzy powszechne przekonania,
Uroda Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
2025-01-30 | 15:30

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

W 2024 roku marka Rituals osiągnęła przychody w wysokości 2,1 miliarda euro, notując organiczny wzrost o 21% we wszystkich kanałach sprzedaży i krajach. Fundamentami
Uroda 4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
2025-01-28 | 12:00

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry

Z wiekiem kondycja skóry słabnie, a jej pielęgnacja niesie ze sobą nieco więcej wyzwań. Chociaż starzenie się jest procesem naturalnym i niemożliwym do zatrzymania, istnieją

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.