Komunikaty PR

Artystyczne warsztaty Brave Kids. Zobacz, nad czym pracują uczestnicy

2021-08-18  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Animowana instalacja z recyklingu, projekty artystycznych murali, przygotowania do występu pod Kliniką Przylądek Nadziei i spektaklu w Sali Koncertowej Radia Wrocław – trwają warsztaty dla uczestników tegorocznego Brave Kids. Finałowe występy już w ostatni weekend sierpnia.

Brave Kids na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń Wrocławia. To już 12 edycja festiwalu. Co roku prezentowane są inne, unikatowe występy, przygotowywane podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży. Czym zaskoczą nas uczestnicy Brave Kids w tym roku?
 

Wielki happening

Czeka na nas wielkoformatowa, animowana instalacja, którą zaprezentuje korowód młodych artystów podczas happeningu na placu Wolności. Właśnie trwają nad nią prace. – To będzie głos młodych ludzi, a jednocześnie ekologiczny manifest. Do rzeźby wykorzystamy plastikowe butelki, które udało nam się zebrać z pomocą wrocławian. Łącznie to 20 worków o pojemności 120 litrów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie – mówi Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna i koordynatorka warsztatów Brave Kids.

W warsztatach „Plastik not fantastik” bierze udział kilkunastoosobowa grupa młodzieży. Z kolei w samym happeningu zaprezentują się grupy artystyczne z całej Polski i Europy, m.in. Dziewczęca Orkiestra Dęta z Rzeszowa, Grupa Chorągwiarska ze Śniadowa, grupa teatralna Skrzat z Rzepiennika Strzyżewskiego, Teatr TOF z Dąbrowy Górniczej oraz artystyczna grupa Tęczowi Wojownicy. Łącznie to ponad 150 artystów. Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w tym wydarzeniu. Start o 18.00 w sobotę 28 sierpnia.
 

Warsztaty muralowe

Trwają także warsztaty, podczas których dzieci i młodzież Brave Kids zmienią okolice ulicy Hercena. Autorskie prace ozdobią ściany i bramy na Przedmieściu Oławskim. W warsztatach bierze udział 20 osób w wieku od 10 do 16 lat. Prowadzą je artyści z Polski, Argentyny i Słowenii. – Uczestnicy biorą pełny udział w całym procesie. Najpierw wspólnie stworzą projekt, a następnie przeniosą go na wybrane ściany i bramy na Przedmieściu Oławskim. To świetna okazja do nauki współpracy, wyrażenia siebie poprzez sztukę, a także do upiększenia okolicy – wyjaśnia Agnieszka Ćwieląg.
 

Młodzi artyści dla pacjentów onkologicznych

To wszystko to zapowiedź finałowych wydarzeń, które zostały zaplanowane na ostatni weekend sierpnia. W niedzielę 29 sierpnia młodzież Brave Kids wystąpi na placu przed Przylądkiem Nadziei. Spotkają się tam wszystkie grupy tegorocznej edycji Brave Kids: dzieci i młodzież z kilku miast Polski tworzące w ramach półkolonii, jak również międzynarodowe grupy pracujące nad Wielkim Finałem Brave Kids we Wrocławiu. Wystawią serię kolorowych, autorskich przedstawień. – To wyjątkowe wydarzenie, w którym wystąpi ponad 250 osób. Chcemy w ten sposób wspomóc pacjentów w ich codziennej walce o zdrowie i siłę do stawienia czoła chorobie, a także umilić czas spędzany w Klinice. Mamy nadzieję, że uda nam się wywołać uśmiech na ich twarzach. – tłumaczy Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Po występie, który rozpocznie się o godzinie 10.00, uczestnicy wyruszą w energetycznym pochodzie w stronę dziewięciu plenerowych scen we Wrocławiu. W tym roku są to lokalne festiwale na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu i w Parku Południowym.

 

Międzynarodowy spektakl

Zakończeniem tegorocznej edycji będzie Wielki Finał Brave Kids w Sali Koncertowej Radia Wrocław. – Po roku przerwy wracamy do tradycyjnej formuły spektakularnego przedstawienia kończącego Brave Kids. Na scenie wystąpi kilkudziesięcioosobowa, międzynarodowa grupa artystów. Na pewno będzie to niepowtarzalne wydarzenie, bo w finale Brave nic dwa razy się nie zdarza. W tym roku zapowiada się niezwykła mieszanka występów cyrkowych, wokalnych, tanecznych i teatralnych. To trzeba zobaczyć – zachęca Iwona Frydryszak. Wystąpią m.in. Kids News Circus, Los Talleres de Teatro y Cine para Niños y Niñas de Lombó z Hiszpanii, Zespół Pieśni i Tańca z Wałbrzycha oraz wielokulturowe grupy młodych mieszkańców Wrocławia i Warszawy.

Wielki Finał odbędzie się 5 września o 15.00. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów podróży uczestników Brave Kids z zagranicy. Bilety kosztują 30 zł, do nabycia tutaj:

https://ewejsciowki.pl/wroclaw/teatry/teatr-piesn-kozla,177/wielki-final-brave-kids,14876?eventId=199366&fbclid=IwAR2ZfTvjy97hRlndZIa-a0t49KGQTc3Gh5B6Y2rAuNnO6qU2yMgO0yCHZWg

 

 

Plan Brave Kids 2021:

  • WARSZTATY TWORZENIA MURALI (Wrocław, Przedmieście Oławskie) – 16-27 sierpnia.
  • BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – HAPPENING (Wrocław, pl. Wolności) – 28 sierpnia, 18.00.
  • BRAVE KIDS POD WROCŁAWSKIM NIEBEM – WYSTĘP PRZED PRZYLĄDKIEM NADZIEI (Wrocław, ul. Borowska 213) – 29 sierpnia, 10.00.
  • WIELKI FINAŁ BRAVE KIDS (Sala Koncertowa Radia Wrocław) – 5 września, 15.00.
     

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Fuzja zaprasza na Łódź Design Festival Biuro prasowe
2024-05-16 | 14:45

Fuzja zaprasza na Łódź Design Festival

Najlżejsze krzesło świata, lustrzane dzieła sztuki użytkowej wykonane w technologii FiDU pozwalającej nadmuchać metal pod wysokim ciśnieniem oraz krzesło będące swoistym dialogiem
Sztuka Noc Muzeów z Lime
2024-05-14 | 11:35

Noc Muzeów z Lime

Firma Lime przygotowała specjalną promocję dla uczestników Nocy Muzeów. Każdy użytkownik, który w nocy z 18 na 19 maja wpisze w aplikację kod „MUZEUMZLIME”
Sztuka Sztuka żyje w mieście. Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels
2024-05-09 | 12:00

Sztuka żyje w mieście. Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels

Historyczna Starówka, socjalistyczne wspomnienia, a może nowoczesne centra biznesowe? Tak szeroka paleta urbanistycznych kontrastów nasuwa na myśl jedno miasto: Warszawę. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Podczas urlopów ekologia schodzi u nas na drugi plan. Zbyt często latamy samolotami i niszczymy przyrodę

Podróżniczka apeluje, by planując wyjazdy wakacyjne, a później już wypoczywając w konkretnych miejscach, nie włączać taryfy ulgowej i nie zapominać o ekologii. Jak jednak obserwuje, Polakom daleko do ekologicznej turystyki i po urlopach mają sporo na sumieniu. Przede wszystkim nie dbają o przyrodę, tratują roślinność, płoszą zwierzęta, w każdy zakątek próbują dojechać samochodem i pozostawiają po sobie spory bałagan. Beata Pawlikowska zachęca do tego, by na czas urlopu zostawić swoje auta w garażu, a podróżować chociażby pociągami.

Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz: Podczas kampanii wyborczej kobietom wiele obiecano. Jak na razie nie widać rezultatów i jest duże rozczarowanie

Projektantka mody nie kryje swojego rozczarowania tym, że kolejni rządzący znów nie patrzą w stronę kobiet i nie śpieszą się z uregulowaniem kwestii, które są dla nich priorytetowe. Panie często stają przed trudnymi wyborami w życiu prywatnym, a jeśli chodzi o kwestie zawodowe, to wciąż muszą się mierzyć z nierównością w płacach i dostępie do eksponowanych stanowisk. Jak zauważa Joanna Przetakiewicz, kobiety chętnie poszły do urn w wyborach parlamentarnych, bo nie boją się już walczyć o swoje prawa i wierzą, że wreszcie coś się zmieni. Mimo krzyku rozpaczy nadal odbijają się jednak od ściany ustawionej przez mężczyzn.

Problemy społeczne

Siedzący tryb życia sprzyja garbieniu się. Polacy opracowali koszulkę pomagającą zachować prawidłową postawę ciała

Na dolegliwości związane z kręgosłupem cierpi nawet 85 proc. populacji. Z wyników badania stanu zdrowia Polaków przeprowadzonych przez GUS wynika, że choroby kręgosłupa stanowią drugą co do częstości przyczynę przewlekłych stanów chorobowych. W dużej mierze winne temu jest garbienie się. Polacy opracowali innowacyjną koszulkę, która dzięki elastycznej strukturze wymusza prostą sylwetkę. – Pod względem konstrukcji to innowacja nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi Wojciech Wojtuszko, założyciel eplecy.pl.