Komunikaty PR

Artystyczny wrzesień w Koneserze. Wystawy, koncerty i wiele innych wydarzeń

2022-08-31  |  09:00
Biuro prasowe

Dziewięć wystaw, trzy koncerty, weekendowe targi i niezwykle ciekawe spotkania oraz inspirujące warsztaty. Wśród nich mnóstwo sztuki współczesnej, fotografie powojennej stolicy czy Potańcówka z Historią. Tak prezentuje się artystyczny wrzesień w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Koniec wakacji nie oznacza końca letnich atrakcji w praskim Koneserze. Po pełnym wrażeń Festiwalowym Lecie Konesera nadchodzi artystyczny wrzesień. W planie: wystawy, koncerty, targi i wiele innych, różnorodnych wydarzeń. Na pierwszy ogień Potańcówka z Historią (piątek, 2 września, godz. 17.00-20.30). W przestrzeni Filtracji wszystkich chętnych do tańca porwie Lidia Stanisławska, a przed spotkaniem – interesująca rozmowa o tym, jak to bywało dawniej w praskich szkołach, jako że rozpoczyna się właśnie nowy rok szkolny.

Niezwykle bogato przedstawia się wrześniowy program wystaw w Centrum Praskim Koneser. W środę (7 września, godz. 19.00) wernisaż wystawy malarstwa Piotra Młodożeńca – artysty, który tworzył między innymi znaki graficzne i ulotki dla „Solidarności”. Ekspozycja „Wyobrazy” będzie dostępna w Domu ze Sztuką aż do 28 września. Oprócz tego, do 15 września w Pasażu Konesera można oglądać wystawę „Oblicza Warszawy. Od placu Defilad do placu Konesera”. Prace Łukasza Zedlewskiego, niezwykle utalentowanego malarza, związanego z warszawską ASP, przedstawiają najważniejsze miejsca prawo- i lewobrzeżnej stolicy. 10 września od godz. 10.00 w przestrzeni Filtracji będzie można zobaczyć w kolorze zdjęcia Zbyszka Siemaszki, dokumentującego odbudowę powojennej Warszawy oraz udać się na spacer po okolicy razem z przewodnikami z Praskiej Ferajny.

Na ogólnodostępnym placu Konesera w dalszym ciągu (do 30 września) trwa wystawa „Pole wiatraków”, prezentująca rzeźby kinetyczne. Artyści związani z łódzką ASP stworzyli wielkowymiarowe prace, napędzane siłą wiatru. Z kolei aż do 9 października można zobaczyć prace największych mistrzów – Zdzisława Beksińskiego czy Jerzego Dudy-Gracza na ekspozycji „Sztuka Fantastyczna w Warszawie”. Z kolei od 5 do 18 września, w ramach tego wydarzenia na placu Konesera pojawi się przegląd twórczości Agnieszki Jackiewicz.

W tym roku, w dniach 25 września – 1 października, Centrum Praskie Koneser będzie gościć Warsaw off ART. Podczas siedmiu dni swoje prace, w nurcie sztuki niezależnej, zaprezentują artyści z Czech, Polski, Niemiec, Austrii, USA, Słowacji i Serbii. Od 22 do 30 września gościnnie w Koneserze będzie można też zobaczyć przegląd sztuki współczesnej wrocławskiej Vivid Gallery.

Wrzesień to także wiele muzycznych doznań. W przestrzeni Butelkowni (9-11 września) odbędzie się The Spirit of Music - Six Seasons Festival. To festiwal muzyki improwizowanej, opartej na połączeniu muzyki etnicznej z jazzem. Na scenie zaprezentują się:

  • Grzech Piotrowski (PL, Emotronica),
  • Marco Schavione (IL, Italian Connection),
  • Jacek Kochan & Ajee (PL).

 

Oprócz tego w Koneserze między innymi:

  • Targi dla Zwierzaków (3 września, Filtracja, godz. 11.00-18.00);
  • Targi sukienek (4 września, Filtracja, godz. 11.00-18.00);
  • „Za rok w Europie” – cykl spotkań autorskich „Za rok w Europie” z dziennikarzami i twórcami internetowymi, organizowany przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Praskim Koneser (6 i 20 września oraz 6 października). W spotkaniach wezmą udział Aleksandra Radomska – twórczyni internetowa, standuperka; Przemysław Staroń – Psycholog, Nauczyciel Roku 2018; Sylwia Czubkowska – redaktorka prowadząca magazynu Spider’sWeb+, Paulina Górska – twórczyni internetowa, ekoedukatorka; Jakub Górnicki – współtwórca serwisu Outriders; Artur Kurasiński – twórca, obserwator zjawisk związanych z technologią i Piotr Stanisławski – współtwórca bloga Crazy Nauka.
  • Polskie Spotkania Komiksowe (24-25 września).

Więcej informacji o wydarzeniach w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Spacer po Pałacu Rzeczypospolitej oczami architekta Tomasza Koniora Biuro prasowe
2024-08-14 | 09:50

Spacer po Pałacu Rzeczypospolitej oczami architekta Tomasza Koniora

Pałac Rzeczypospolitej w Warszawie to miejsce ponad trzystuletniej historii. Architektoniczne tajniki renowacji tego wyjątkowego obiektu w czasie niespotykanej formuły konferencji w formie
Sztuka 80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina
2024-07-29 | 17:10

80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina

Wyjątkowa wystawa fotografii, seanse filmów powstańczych w kinie KinoGram, bezpłatne pokazy emocjonującego filmu w technologii VR “Kartka z Powstania” – tak Fabryka
Sztuka Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat
2024-07-29 | 12:10

Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat

Ponad 10 mln odwiedzających, ponad 20 tys. przeprowadzonych lekcji muzealnych dla blisko 0,5 mln uczniów i prawie 0,5 mln obserwujących w mediach społecznościowych to jedynie kilka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.