ASICS przedstawia nowe badania w ramach kampanii „Run to feel”
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS zainaugurowała kampanię pod hasłem „Run to feel”, przedstawiając nowe badania, z których wynika, że izolacja oraz społeczna kwarantanna jednoznacznie przełożyły się na wzrost popularności biegania. 73% osób, które zaczęły uprawiać bieganie w trakcie pandemii, zamierza kontynuować swoją przygodę z tym sportem również po jej zakończeniu. Ponad jedna trzecia regularnie ćwiczących biega teraz częściej niż przed wybuchem pandemii, a 81% respondentów twierdzi, że bieganie pozwala im oczyścić umysł w myśl hasła „ w zdrowym ciele zdrowy duch!”.
Badanie opinii przeprowadzone przez markę ASICS objęło swoim zasięgiem 14 tysięcy osób z 12 różnych krajów. Mimo utraty możliwości uprawiania wielu dyscyplin sportowych ze względu na obowiązek zachowania dystansu społecznego, 36% biegaczy jest bardziej aktywnych niż przed wprowadzeniem restrykcji. Ponadto, 79% z nich twierdzi, że sport pozwala im zachować większy rozsądek oraz kontrolę nad swoim życiem.
Dane z aplikacji Runkeeper, służącej do śledzenia sportowych postępów, pokazują, że biegacze, niezależnie od poziomu zaawansowania, coraz chętniej liczą swoje kroki. W kwietniu odnotowano rekordowy wzrost rejestracji na całym świecie o 252%. O 44% wzrosła natomiast miesięczna liczba aktywnych użytkowników w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku. Odnotowano także 62% skok osób biegających przynajmniej raz w tygodniu.
Poczucie wolności
Zrealizowane badanie ujawniło także inny ciekawy trend, że dla większości osób bieganie to nie tylko sposób na poprawienie kondycji fizycznej, ale również psychicznej. 67% badanych stwierdziło, że regularny trening pomaga im radzić sobie w stresujących sytuacjach, do jakich bez wątpienia zalicza się pandemia. 78% biegaczy uznało, że dzięki aktywności czują się zdrowsi i mają większą kontrolę nad własnym życiem. Niewiele więcej, 81% osób zasygnalizowało, że bieganie pozwala im oczyścić umysł.
Wyniki naszych badań dowodzą, że sport ma kluczowe znaczenie szczególnie w dobie kryzysu, w którym wszyscy się znaleźliśmy. To sposób na odłożenie na bok psychicznej presji, możliwość poczucia się wolnym oraz poradzenie sobie z wyzwaniami, jakie niesie pandemia – powiedziała Linda van Aken, wiceprezes kategorii biegowej ASICS EMEA. – Wyniki jednoznacznie pokazują, że bieganie dla wielu stało się ratunkiem i sposobem na poprawę fizycznego oraz psychicznego samopoczucia. Przeprowadzone badanie utwierdziło nas w przekonaniu, że regularne ćwiczenia skutecznie zapobiegają pojawianiu się chorób psychicznych – dodał dr Brendon Stubbs, badacz ćwiczeń i zdrowia psychicznego z King’s College w Londynie.
Bieganie po pandemii
Osoby, które zaczęły biegać w trakcie pandemii, zadeklarowały, że chętnie będą kontynuować swoją sportową przygodę także po zakończeniu kryzysu. 73% stwierdziło, że będzie uprawiać sport z taką samą intensywnością, podczas gdy 70% respondentów nie wyobraża sobie życia bez biegania. Założeniem kampanii „Run to feel” jest między innymi edukacja biegaczy w zakresie doboru odpowiedniego obuwia zgodnie z hasłem „Znajdź swoje idealne buty”. Badania wskazują, że nawet cztery na pięć osób może korzystać z niewłaściwych modeli.
Bieganie to coś, co robię wyłącznie dla siebie. Wystarczy tylko zawiązać buty, namówić przewodnika i wyjść... Możesz zwyczajnie „przewietrzyć głowę” lub wyładować całą swoją złość i furię, ale finalnie zawsze wracasz pozytywnie naładowanym, z nową energią, głową pełną pomysłów, uśmiechem na twarzy i błyskiem w oczach – mówi Joanna Mazur, lekkoatletka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy niepełnosprawnych oraz uczestniczka letnich igrzysk paraolimpijskich 2016. – Bieganie jest dla mnie "chlebem powszednim", którym delektuję się nieprzerwanie od ponad 50 lat. Dlaczego? Bo stanowi cudowną pigułkę o wielu prozdrowotnych działaniach, między innymi utrzymuje zdrowy poziom sprawności mięśni, funkcjonalności układów oddechowego i krążenia oraz zapewnia niezbędny dla zdrowia psychicznego kontakt z naturą. Połykanie tej "tabletki" trzy razy w tygodniu zapewnia mi niezbędny dla zdrowia komfort fizyczny i psychiczny – dodał Jerzy Skarżyński, trener biegania, trzykrotny medalista mistrzostw Polski w maratonie.
*ASICS przebadał 14 000 regularnie ćwiczących osób w 12 krajach. Przedział wiekowy: 18-64 lata, ćwiczący przynajmniej raz w tygodniu. Każdy kraj reprezentowało 1000 respondentów, chyba że podano inaczej. Rynki: Australia, Brazylia, Chiny, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Rosja, Hiszpania, Wielka Brytania (2000) i Stany Zjednoczone (2000).
*Raport „Trendy użytkownika aplikacji Runkepper. Bieganie w erze COVID-19”, maj 2020.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.