Komunikaty PR

ASICS stworzył buty do biegania z materiałów pochodzących z recyklingu

2021-03-25  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.39 MB )

Marka ASICS od lat angażuje się w inicjatywy na rzecz ochrony klimatu. Tym razem, japoński producent stworzył limitowaną linię butów do biegania, SUNRISE REBORN, które zostały wykonane z materiałów ponownego użytku, pochodzących z recyklingu.

Do produkcji butów wykorzystano innowacyjną oraz zaawansowaną technologię, pozwalającą na recykling, przeróbkę i zmianę stylu wyrzuconych materiałów na nowe towary tekstylne. SUNRISE REBORN jest kolejnym krokiem ASICS w kierunku redukcji negatywnego wpływu produkcji na środowisko.

Od momentu powstania naszej marki w 1949 roku, naszym celem jest wspieranie ludzi w osiągnięciu zdrowego umysłu w zdrowym ciele. Aby ten cel zrealizować, muszą jednak ćwiczyć oraz trenować w przyjaznych warunkach zewnętrznych. Czujemy się w obowiązku, żeby budować gospodarkę w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych czy spowolnić globalne ocieplenie. Wierzymy, że ekologiczne produkty pozwolą cieszyć się milionom ludzi na całym świecie psychicznymi i fizycznymi korzyściami wynikającymi z uprawiania sportu, jednocześnie chroniąc nasza planetę dla przyszłych pokoleń – powiedział Yasuhito Hirota, COO/President ASICS Corp.

Linia SUNRISE REBORN obejmuje dwa wiodące modele do biegania – METARIDE oraz GEL-QUANTUM 360 TYO, w uderzającej czerwieni wschodzącego słońca. Nowe buty są dostępne w sprzedaży od 5 marca.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.