ASICS stworzył buty do biegania z materiałów pochodzących z recyklingu
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS od lat angażuje się w inicjatywy na rzecz ochrony klimatu. Tym razem, japoński producent stworzył limitowaną linię butów do biegania, SUNRISE REBORN, które zostały wykonane z materiałów ponownego użytku, pochodzących z recyklingu.
Do produkcji butów wykorzystano innowacyjną oraz zaawansowaną technologię, pozwalającą na recykling, przeróbkę i zmianę stylu wyrzuconych materiałów na nowe towary tekstylne. SUNRISE REBORN jest kolejnym krokiem ASICS w kierunku redukcji negatywnego wpływu produkcji na środowisko.
Od momentu powstania naszej marki w 1949 roku, naszym celem jest wspieranie ludzi w osiągnięciu zdrowego umysłu w zdrowym ciele. Aby ten cel zrealizować, muszą jednak ćwiczyć oraz trenować w przyjaznych warunkach zewnętrznych. Czujemy się w obowiązku, żeby budować gospodarkę w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych czy spowolnić globalne ocieplenie. Wierzymy, że ekologiczne produkty pozwolą cieszyć się milionom ludzi na całym świecie psychicznymi i fizycznymi korzyściami wynikającymi z uprawiania sportu, jednocześnie chroniąc nasza planetę dla przyszłych pokoleń – powiedział Yasuhito Hirota, COO/President ASICS Corp.
Linia SUNRISE REBORN obejmuje dwa wiodące modele do biegania – METARIDE oraz GEL-QUANTUM 360 TYO, w uderzającej czerwieni wschodzącego słońca. Nowe buty są dostępne w sprzedaży od 5 marca.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.