Komunikaty PR

ASICS ujawnia wyniki eksperymentu Mind Race

2022-04-11  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.09 MB )

Brak aktywności fizycznej jednoznacznie przekłada się na naszą kondycję psychiczną – to jeden z wniosków, jaki płynie z wyników eksperymentu przeprowadzonego przez markę ASICS. Uczestnicy projektu Mind Race, którzy regularnie uprawiają sport, na tydzień wstrzymali swoje treningi, a efekt dla ich umysłów był podobny do problemów ze snem.

Podczas przerwy od aktywności fizycznej, uczestnicy zgłaszali średnio 23% wzrostu gonitwy myśli. Ponadto, wyniki globalnego badania „Uplifting Minds Study”, obejmującego tysiące osób z całego świata, dowodzą, że wystarczy średnio 15:09’ minut ruchu dziennie, aby poprawić swój stan psychiczny.

Mind Race: już tydzień bezczynności obniża możliwości umysłowe

Analizę wyników badania przeprowadził profesor Brandon Stubbs, czołowy badacz ćwiczeń i zdrowia psychicznego z King’s College w Londynie. Dane potwierdzają jednoznaczny związek pomiędzy sportem i umysłem. Kiedy aktywne osoby przestały się ruszać, ich pewność siebie spadła o 20%, optymizm o 16%, poziom energii o 23%, a zdolność do radzenia sobie ze stresem zmniejszyła się o 22%. Po zaledwie tygodniu bezczynności, ogólny stan umysłu uczestników badania spadł średnio o 18%.

Zaledwie 15 min. aktywności może poprawić stan umysłu

Uczestnicy byli także monitorowani po powrocie do regularnych ćwiczeń i każdy z nich doświadczył natychmiastowej poprawy stanu umysłu, relatywnie szybko odwracając negatywne skutki wynikające z braku aktywności fizycznej.

Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia sportu na nasze zdrowie psychiczne, ale odpoczynek, a następnie wznowienie ćwiczeń w krótkim odstępie czasu są już mniej wyraźne. Dzięki najnowszym technologiom oraz zaangażowaniu tysięcy ludzi, jesteśmy w stanie określić, ile powinniśmy ćwiczyć w minimalnym zakresie, aby wywrzeć pozytywny wpływ na umysł. Badanie pokazuje, że dobre samopoczucie wraca bardzo szybko wraz z powrotem do regularnych treningów. Równie ważna jak aktywność fizyczna, jest także odpowiednia regeneracja  – powiedział profesor Brandon Stubbs.

Nasza filozofia założycielska brzmi „w zdrowym ciele, zdrowy duch” (eng. Sound Mind Sound Body). Wierzymy, że korzyści płynące z uprawiania sportu przekładają się nie tylko na ciało, ale także na umysł. Z uwagi na czasy, w których żyjemy, pozytywny wpływ ruchu jeszcze nigdy nie był tak istotny. Zdajemy sobie sprawę, że ostatnie dwa lata wywarły negatywny wpływ na psychikę wielu osób na całym świecie. Cały czas żyjemy w ogromnym napięciu, dlatego mamy nadzieję, że uda nam się skutecznie zainspirować do uprawiania sportu w celu pobudzenia zarówno ciała, jak i umysłu – dodał Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.

Więcej informacji:

www.minduplifter.asics.com

www.asics.com/mindrace

---

Badanie „Uplifitng Minds Study” umożliwia ludziom na całym świecie zmierzenie wpływu ruchu na umysł. Wykorzystując nowoczesną technologię skanowania twarzy i samodzielnie udostępniane dane, ASICS zmierzył wpływ ćwiczeń na tysiące osób z 79 krajów w okresie ostatnich dziesięciu miesięcy.

Eksperyment Mind Race został przeprowadzony w ciągu trzech tygodni na próbie 58 regularnie ćwiczących osób z 21 krajów, które wstrzymały uprawianie sportu przez tydzień. Korzystając z samodzielnie udostępnionych danych, indywidualnych kwestionariuszy oraz nowych technologii, badanie wskazało wpływ zarówno aktywności fizycznej, jak i jej braku na samopoczucie psychiczne uczestników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Typowy Polak to wysportowany geek. Przesada? Ani trochę! Biuro prasowe
2024-10-01 | 12:34

Typowy Polak to wysportowany geek. Przesada? Ani trochę!

Kilka razy w tygodniu sport uprawia prawie połowa Polaków, a codziennie niemal jedna czwarta. W dodatku blisko dwie trzecie z nas pomaga sobie w treningach, używając
Sport Porusz swój umysł z ASICS
2024-09-25 | 10:00

Porusz swój umysł z ASICS

Już 1 października 2024 roku o godz. 18:00 w sklepie Sportano przy ul. Malborskiej 45 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie inaugurujące kampanię "Style gry w sportach halowych
Sport Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec
2024-09-25 | 08:50

Zostały już ostatnie dni wyzwania RakReaton! Wzywamy do wsparcia - pomóżmy dziec

Poniedziałek, 30 września będzie ostatnim dniem, aby ukończyć wyzwanie sportowe na rzecz dzieci chorych na nowotwory - wspólnie musimy osiągnąć nasz cel, czyli zebrać 2

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Moda

Monika Miller: Moja szafa jest dosyć mała. Lepiej jest mieć mniej rzeczy świetnej jakości, niż kupować kilogramy ubrań i za pół roku je wyrzucać

Aktorka jest zwolenniczką recyklingu, dawania garderobie drugiego życia i korzystania z opakowań biodegradowalnych. Jak zauważa, kupując sobie często nowe ubrania i dodatki, czy to dla przyjemności, czy też podążając za trendami, zapominamy, że proces produkcji odzieży pochłania duże ilości wody i prądu, a transport jej do sklepów generuje ślad węglowy. Monika Miller przekonuje, że nie chce się przyczyniać do obciążania środowiska, dlatego kupuje z głową. Ma więc w szafie niewiele rzeczy, ale są one dobrej jakości i służą przez długi czas.

Edukacja

Nowotwór wykryty na wczesnym etapie może być całkowicie wyleczalny. Tylko co trzeci Polak wykonuje jednak regularne badania profilaktyczne

Polacy najbardziej boją się chorób nowotworowych, ale nie doceniają roli profilaktyki, która ma największe znaczenie dla skutecznego leczenia raka – wynika z badania „Polki i Polacy a choroby i zdrowie”. Dane Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego,, wskazują, że problem niskiego uczestnictwa w badaniach przesiewowych związany jest raczej z przekonaniami oraz poziomem wiedzy na ich temat, a nie wydolnością systemu czy brakiem dostępu do badań. Zmianie tej sytuacji ma służyć kampania „Nie gadaj, tylko się zbadaj” uruchomiona przez PZU. Eksperci chcą zachęcać nie tylko do regularnych badań, ale też zmiany stylu życia na zdrowszy.