ASICS uruchamia wirtualną akademię tenisa
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Producent odzieży sportowej, ASICS uruchomił nowy projekt skierowany do społeczności tenisa ziemnego. Wirtualna akademia zapewnia wszystkim entuzjastom tego sportu nieograniczony dostęp do szkoleń oraz porad ekspertów współpracujących z japońską marką. Jednym z nich jest Patrick Mouratoglou, trener 23-krotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych, Sereny Williams.
Niezależne badania przygotowane w 2019 r. przez globalną firmę MetrixLab wskazują, że 90% tenisistów polega na zaleceniach trenerów w zakresie poprawy swojej gry. Większość opiekunów przywołuje jednak permanentny brak czas oraz zasobów na bieżące śledzenie wszystkich nowinek, a także realizację pełnych planów treningowych.
Wirtualna akademia tenisa ma ułatwić trenerom, ale również samym tenisistom dostęp do potrzebnych im informacji. W skład ekspertów ASICS weszli zawodowi trenerzy, specjaliści od treningu siłowego, fizjoterapeuci oraz psycholodzy sportu, którzy na dedykowanej platformie społecznościowej będą dzielić się merytorycznymi artykułami i materiałami wideo, uwzględniającymi najnowsze, treningowe trendy.
Wiemy, jaką rolę w rozwoju każdego zawodnika pełni trener, zarówno na korcie, jak i poza nim. Naszym wiodącym celem jest wspieranie szkoleniowców w zakresie dostępu do najnowszej wiedzy eksperckiej, aby mogli w pełni poświęcić się rozwojowi swoich podopiecznych, sukcesywnie poprawiając ich grę – powiedział Gary Raucher, wiceprezes wykonawczy ASICS.
Użytkownicy uzyskają także dostęp do indywidualnych sesji szkoleniowych, dzięki którym dowiedzą się, jak określić styl gry oraz dobrać odpowiednie produkty, aby nie tylko poprawić wyniki, ale również zapobiec kontuzjom. – Poza aspektem poradnikowym, zależy nam na tym, aby tenisiści świadomie wybierali obuwie dostosowane do sposobu i miejsca ich gry. Buty do tenisa mogą wydawać się bardzo podobne, ale każdy z nich jest wyposażony w określoną technologię, wspierającą i chroniącą naturalny ruch stopy. Jest to szczególnie istotne w zakresie prewencji przeciw kontuzjami – dodała Rene Zandbergen, dyrektor ds. innowacji produktowych ASICS Tennis.
Założycielem i prezesem akademii jest Patrick Mouratoglou, który opiekuje się najlepszymi zawodnikami na świecie, a Amerykankę, Serenę Williams doprowadził do dziesięciu zwycięstw w turniejach Wielkiego Szlema, a także olimpijskiego złota w Londynie. – Bycie trenerem oznacza pomaganie podopiecznym w wydobyciu z nich pełnego, sportowego potencjału. Dzięki nowej, wirtualnej platformie wymiana wiedzy oraz doświadczeń stała się jeszcze łatwiejsza. Rozpoczynając rok temu współpracę z marką ASICS, mieliśmy jeden cel – przyczynić się do rozwoju dyscypliny. Uruchamiając ten unikalny projekt, postawiliśmy kolejny krok do pełnej realizacji tej obietnicy – stwierdził francuski szkoleniowiec.
Więcej informacji znajduje się na stronie:
www.asics.com/tennis-academy
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.