Atrium Promenada zaprasza do tańca!

W dniach 4-5 oraz 11-12 września centrum zaprasza wszystkich miłośników ruchu na warsztaty taneczne oraz pokazy w wykonaniu młodych tancerzy. Tym cyklem spotkań Atrium Promenada inauguruje otwarcie Akademii Tańca RELIESE, które zaplanowano na 12 września 2020. Udział
w wydarzeniach jest bezpłatny.
Warsztaty taneczne w Atrium Promenada są przeznaczone dla dzieci w wieku 5+ oraz młodzieży i dorosłych. Udział w nich to okazja do opanowania podstawowych układów tańca nowoczesnego, disco dance, jazzu, hip-hopu, cheerleading’u oraz akrobatyki. Dla najmłodszych przygotowano także naukę baby balet. Mali artyści będą mogli sprawdzić się w różnych stylach i określić który jest im najbliższy. Ćwiczenia taneczne będą też okazją do rozwijania muzykalności i poczucia rytmu uczestników oraz umacniania koordynacji i sprawności ruchowej. W programie przewidziano także konkursy z upominkami.
Warsztatom dla dzieci będą towarzyszyć pokazy taneczne w wykonaniu Akademii Tańca RELIESE.
- Wraz z Akademią, której oficjalne otwarcie nastąpi w Atrium Promenada już 12 września 2020, gorąco zachęcam do udziału w naszym tanecznym święcie! Dzieci, które marzą o tańcu, ale nie są pewne, który styl wybrać, będą miały okazję, by się sprawdzić. Maluchy pod czułym okiem instruktorów będą mogły zacząć swoją przygodę z muzyką. Obok warsztatów uczestnicy obejrzą również pokazy taneczne w wykonaniu młodych tancerzy – mówi Mateusz Kowalski, Regional Marketing Manager, Atrium Poland Real Estate Management sp. z o.o.
Warsztaty i pokazy taneczne w Atrium Promenada odbędą się w dniach 4-5 oraz 11-12 września, w godzinach 15.00-19.00 (piątki) oraz 11.00-19.00 (soboty), na poziomie +1 nad salonem House. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.
Wydarzenia będą się odbywać z zachowaniem zaostrzonych reguł sanitarnych. Do dyspozycji uczestników przygotowano środki higieny oraz dezynfekcji. Obsługa będzie wyposażona
w maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. Liczba osób uczestniczących jednocześnie
w warsztatach i pokazach będzie ograniczona. Przed wejściem na warsztaty będzie prowadzony pomiar temperatury uczestników z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.
Więcej informacji na temat zasad bezpieczeństwa i higieny w Atrium Promenada znajduje się na stronie: https://warszawa.promenada.com/nowe-zasady-funkcjonowania-centrum/.
Więcej informacji nt. wydarzenia i oferty Atrium Promenada znajduje się na www.warszawa.promenada.pl.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.