Atrium Reduta prezentuje prace laureatów konkursu „POMAG
Czym jest pomoc? Wsparciem emocjonalnym, finansowym lub dobrą radą w chwili zwątpienia. Czasami po prostu rozmową z drugim człowiekiem. Możliwości interpretacji jest wiele. Atrium Reduta wraz z OPS Ochota zapytały o to dzieci, dla których pomaganie to proste gesty, które możemy robić dla innych codziennie. Efekty ich prac można oglądać na ekspozycji otwartej
w Atrium Reduta.
Pomoc innym to cenne doświadczenie, które wzbogaca nas wewnętrznie i kształtuje nasz charakter. Działając prospołecznie pomagamy również samym sobie – czujemy się lepsi, szczęśliwsi, spełnieni. Okazją do rozmowy o tym z dziećmi był czas spędzony nad wspólnym przygotowaniem prac w ramach konkursu „POMAGAM” organizowanego przez Atrium Reduta
i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota. Rozmowa, zrobienie zakupów starszej sąsiadce, wspólne prace w osiedlowym ogródku, pomoc koledze z niepełnosprawnością, opieka nad zwierzętami czy udzielenie pierwszej pomocy po wypadku – to tylko przykłady tego jak najmłodsi rozumieją pojęcie pomocy. Przy użyciu kredek, farb, wyklejanek i plasteliny przenieśli swoje odczucia na papier, pokazując nam dorosłym jak niewiele trzeba, by okazać innym wsparcie i jak wiele może to wnieść w życie obdarowanego.
– Decyzja, o tym komu przyznać nagrodę była bardzo trudna. Wpłynęło wiele naprawdę ciekawych i inspirujących prac. W takiej sytuacji chciałoby się nagrodzić wszystkich młodych uczestników za ich pomysłowość, kreatywność oraz pokazaną wrażliwość społeczną – mówi Katarzyna Omen, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.
Celem konkursu „POMAGAM”, organizowanego przez OPS Ochota we współpracy z Atrium Reduta, było wsparcie młodych mieszkańców warszawskiej dzielnicy w rozwijaniu ich umiejętności plastycznych oraz kreatywnego myślenia, a także zainspirowanie opiekunów do przeprowadzenia ważnej rozmowy z dziećmi o tym, jak mogą pomagać innym. Prace konkursowe oceniane były przez jury w dwóch grupach wiekowych: uczestnicy w wieku 7-9 lat oraz 10-13 lat. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, takie jak laptopy, smartfony, tablety, słuchawki oraz klocki LEGO. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia
i upominki w postaci gier planszowych oraz książek.
– Pomaganie ma wiele odcieni i interpretacji, o czym przypomniały nam nadesłane prace. Mamy nadzieję, że te atrakcyjne nagrody ucieszą wszystkich i będą podziękowaniem za trud włożony w ich przygotowanie. Liczymy też, że najmłodsi na co dzień będą pamiętać o niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują, a przygotowane prace będą inspiracją dla nas wszystkich w naszym codziennym życiu – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Atrium Reduta.
Wystawa zwycięskich prac znajduje się na poziomie +1, przy kawiarni Starbucks, w Atrium Reduta. Jest czynna codziennie w godzinach otwarcia galerii.
Konkurs „POMAGAM” odbył się pod patronatem Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Pani Katarzyny Łęgiewicz. Więcej informacji na temat jego wyników znajduje się na stronach: www.opsochota.waw.pl i www.atrium-reduta.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.