Aukcja zaginionego obrazu Zdzisława Beksińskiego w Tichauer Art Gallery
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
W piątek 16 września w Tichauer Art Gallery w Browarze Obywatelskim w Tychach podczas wielkiego finisażu wystawy „Beksiński na Śląsku” https://beksinskinaslasku.pl/ odbędzie się aukcja obrazu Zdzisława Beksińskiego ze słynnej kolekcji japońskiej, do niedawna uważanej za zaginioną. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Piotr Dmochowski, znany marszand Mistrza. Aukcja zostanie zorganizowana przez Dom Aukcyjny Agra-Art.
W piątek 16 września o godz. 19.00 w Tichauer Art Gallery odbędzie się uroczysty finisaż wystawy „Beksiński na Śląsku”, którego gościem specjalnym będzie Piotr Dmochowski, były marszand artysty, wraz z żoną Anną. Tego wieczoru odbędzie się aukcja jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego z kolekcji japońskiej, którą przeprowadzi Dom Aukcyjny Agra-Art. Będzie to praca z lat 1985-1990, olej na płycie, 92x88,5 cm, sygnowany na odwrocie: ZH | BEKSIŃSKI, której cena wywoławcza to 200.000 PLN. Aby wziąć udział w aukcji, należy się zarejestrować, wysyłając zgłoszenie e-mailem na adres: agra@agraart.pl lub dzwoniąc pod numer (22) 625 08 08 lub 601 352 916. Można także licytować zdalnie przez telefon, internet lub złożyć zlecenie z limitem ceny. Osoby obecne na finisażu będą mogły uczestniczyć na aukcji osobiście. Wydarzenie uświetni występ zespołu Marcin Pater Trio, którego nagroda Grand Prix na konkursie na festiwalu Jazz Nad Odrą zaowocowała współpracą z ikoną polskiej muzyki – Leszkiem Możdżerem.
„Beksiński na Śląsku” https://beksinskinaslasku.pl/ to jedyna w Polsce i tak kompleksowa wystawa poświęcona malarstwu Zdzisława Beksińskiego, która możemy oglądać w Tichauer Art Gallery w Tychach. Widzowie mogą obejrzeć 50 wyselekcjonowanych obrazów z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku, wyłącznego spadkobiercy Mistrza, do którego przekazywał tylko te swoje dzieła, które uważał za najlepsze, oraz 5 nietuzinkowych dzieł z kolekcji japońskiej, do niedawna uważanych za zaginione. Czynna jest także wystawa „Beksiński Multimedia Exhibition - Human Condition” - multimedialna podróż przez twórczość artysty w ekscytujący sposób łącząca obraz i dźwięk. Wybrane jego dzieła są zaprezentowane na wielkoformatowych ekranach w połączeniu z muzyką lub w stereoskopii (3D), a poprzez technologię VR każdy z odwiedzających może wręcz „wejść do wnętrza obrazów”.
Festiwal „Beksiński na Śląsku” jest organizowany przy współudziale Muzeum Historycznego w Sanoku, Fundacji Beksiński i domu aukcyjnego Agra-Art. Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerem strategicznym wystawy są Koleje Śląskie.
Więcej informacji:
https://beksinskinaslasku.pl/
https://www.facebook.com/beksinskinaslasku
https://www.instagram.com/beksinskinaslasku
https://tichauer.pl
Bilety są dostępne w sprzedaży pod linkiem https://beksinskinaslasku.pl/
Możliwy jest również zakup biletów na miejscu w Tichauer Art Gallery.
Generatywna AI kontra artysta XXI wieku
Poezje o Jingchu – występ artystów z Chin
NeSpoon i jej koronkowa harmonia. Wystawa w Fabryce Sztuki w Łodzi już w piątek
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maja Sablewska: Bohaterki mojego programu mają mnie na sto procent, czują to i obdarzają mnie zaufaniem. Jestem zupełnie inna niż wtedy, kiedy zaczynałam robić te metamorfozy
Już dziś o godzinie 21.00 stylistka powraca na antenę Polsat Café z formatem „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską”. Jak zapowiada, w premierowych odcinkach kolejnego sezonu programu nie zabraknie spektakularnych, ale i wzruszających metamorfoz. W tej edycji do grona uczestniczek dołączył pierwszy w historii tego projektu mężczyzna. Maja Sablewska zaznacza, że ona i jej zespół z dużą radością podejmują kolejne wyzwania, pomagając Polkom odkryć swoje piękno i swoją wartość, a także nabrać pewności siebie oraz siły do realizacji marzeń.
Zakupy
Artur Barciś: Wystawy sklepowe są już świąteczne – to jest biznes. Jednak kolędy słuchane od listopada zaczynają się nudzić
Zdaniem aktora wprowadzanie do sklepów dekoracji świątecznych w listopadzie ma dwie strony medalu. Menedżerowie widząc zainteresowanie konsumentów takim asortymentem, dostosowują się bowiem do ich potrzeb, umożliwiają zapoznanie się z ofertą i zaplanowanie zakupów. Z kolei witryny sklepowe przez kilka tygodni zapełnione mikołajami, choinkami i bombkami mogą też powodować przesyt, przez co z roku na rok słabiej odczuwamy magię świąt.
Edukacja
Ubóstwo menstruacyjne wciąż jest problemem w Polsce. Nowy program MEN ma z nim walczyć
Menstruacja wciąż jest w Polsce tematem tabu. Co trzecia dziewczynka nie jest przygotowana na pierwszą miesiączkę, co oznacza, że w rodzinach rzadko rozmawia się na ten temat – wynika z badania przeprowadzonego dla Kulczyk Foundation w 2020 roku. Eksperci wskazują także na wciąż obecne ubóstwo menstruacyjne, na które składa się m.in. brak dostępu do podpasek czy tamponów, a także piętnowanie menstruacji. Nowy program resortu edukacji ma z tym zjawiskiem walczyć.