Komunikaty PR

BAŚNIOWE ŚWIĘTA Z AŻ TRZEMA PREMIERAMI W ROMANCE TV

2023-11-22  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Świąteczną tradycją w Romance TV jest emisja najpiękniejszych baśni, które umilą bożonarodzeniowy czas. W Wigilię oraz pierwszy i drugi dzień świąt od godz. 17.40, widzowie zobaczą aż dziewięć filmów, m. in. „Piękna i książę”, „O soli cenniejszej niż złoto” czy „Baśń o złotym talarze”  wraz z nowościami o godz. 20:00. 24 grudnia stacja zaprasza na premierę „Gęsiej księżniczki”, 25 grudnia na „Dreszczyk”, a 26 grudnia obejrzeć będzie można po raz pierwszy „Stańcowane buty”. 

Podczas baśniowych Świąt Bożego Narodzenia spełnią się marzenia. Ten magiczny czas w Romance TV upłynie w towarzystwie przepięknych baśni emitowanych od 24 do 26 grudnia, zawsze od godziny 17:40. Punktem kulminacyjnym każdego dnia jest telewizyjna premiera zaplanowana na godzinę 20:00.

„Piękna i książę”, Wigilia, godz. 17:40

Siebenschön, córka biednego farmera jest znana w okolicy ze swojej urody. Dziewczyna jest jednak niezwykle ambitna i nie chcąc, by ludzie widzieli w niej jedynie ładną twarz, ukrywa się za maską. Mimo to książę Artur dostrzega jej prawdziwe piękno i zakochuje się w niej z wzajemnością. Jednak ojciec księcia nie jest zachwycony wyborem syna. Chce, by Artur poślubił wyniosłą księżniczkę Zilly. Gdy książę nie zgadza się wykonać woli ojca, ten z pomocą bezwzględnego barona von Wildungena porywa rodziców wybranki syna oraz pali jej dom. Zrozpaczona dziewczyna obcina włosy i przebiera się w męski strój. Wkrótce zatrudnia się jako służąca w zamku Artura.

„Kiężniczka na ziarnku grochu”, Wigilia, godz. 18:45

Przed swoimi siedemdziesiątymi urodzinami król decyduje się przekazać koronę. Władzę po nim może przejąć jego syn lub żądna władzy i pieniędzy siostra. Kobieta od zawsze marzyła o tronie, ale jedyną przeszkodą jest jej bratanek. Młody książę może przejąć koronę tylko wówczas, gdy znajdzie sobie żonę. Ponieważ do tej pory tego nie uczynił, jego ojciec decyduje się mu w tym pomóc. Siostra króla postanawia zrobić wszystko, by nie dopuścić do ślubu.

„Gęsia księżniczka”, premiera, Wigilia, godz. 20:00

Znika brat Polly i z tego powodu królestwo jej rodziców pogrąża się w rozpaczy. Radosna z natury Polly nie wytrzymuje tego i ucieka. Znajduje schronienie u tajemniczej staruszki, która ma stado gęsi.

„Baśń o złotym talarze”, 25 i 26 grudnia, godz. 17:40

Dawno, dawno temu z pewnej wioski zniknęło szczęście a na polach przestało rosnąć cokolwiek oprócz kapusty. A wszystkiemu - wierząc zapewnieniom żony burmistrza - był winien podstępny Gałganiarz, który ukradł złoty talar, zapewniający w przeszłości mieszkańcom wsi szczęście i dobrobyt. Młoda mieszkanka wsi, Anna Barbara postanawia przywrócić swoim współmieszkańcom radość i dostatek i wyrusza na poszukiwanie złodzieja. Idąc przez las Anna Barbara spotyka Gałganiarza, który usiłuje ją przekonać, że ukradł złoty talar, ponieważ mieszkańcy wsi nieodpowiednio go potraktowali. Obiecuje dziewczynie, że odda jej pieniążek, gdy zostanie jego służącą i wyczyści wszystkie skradzione przez niego skarby.

„O soli cenniejszej niż złoto”, 25 grudnia, godz. 18:45

Król Christoph chce przekazać swoje królestwo w ręce jednej ze swoich trzech córek. Nową władczynią ma zostać ta, która najlepiej udowodni swoją miłość do ojca. Amélie, najmłodsza z księżniczek, bywa wprawdzie często uparta, jest jednak najbardziej uczuciową wśród trzech królewskich córek. Spacerując pewnego dnia po lesie, Amélie znajduje olbrzymi kryształ soli. Spotyka tam też szarmanckiego księcia Thabo, pochodzącego z odległego królestwa Bokanda. Ojcu, który pyta swe trzy córki, jak bardzo go kochają, oznajmia bez ogródek: Kocham cię równie mocno jak solną bryłę... Rozsierdzony władca wygania Amélie z królestwa i dziewczyna jest zdana sama na siebie. Może wrócić do rodzinnego zamku dopiero wówczas, gdy okaże się, że sól jest o wiele cenniejsza niż złoto i wszelkie szlachetne kamienie świata.

„Dreszczyk”, premiera, 25 grudnia, godz. 20:00

Dwie siostry - piękna i pewna siebie Christine oraz trochę pulchna, nieśmiała Alma, która bardzo lubi malować - mieszkają razem w chatce na skraju wsi. Książę Philip zakochuje się w namalowanym przez Almę portrecie Christine, mimo że doskonale dogaduje się z Almą. W znalezieniu „tej jedynej” dla księcia znacząca rolę odgrywa pies Dreszczyk.

„Księżniczka Maleen”, 26 grudnia, godz. 18:45

Dawno, dawno temu żyła sobie w pięknym pałacu młodziutka księżniczka imieniem Maleen, która na swoje nieszczęście zakochała się w hrabim Konradzie. Jednak jej ojciec uważa, że mężczyzna ze względu na niższe pochodzenie nie jest godzien ręki jego córki. Ma już inne plany dotyczące małżeństwa Maleen. Chce, żeby córka poślubiła barona Rajmunda. Maleen nie zgadza się i koniecznie chce wyjść za Konrada. Chcąc ukarać nieposłuszną córkę, ojciec zamyka Maleen w wieży, gdzie dziewczyna ma spędzić siedem lat jedynie o chlebie i wodzie i zapomnieć o ukochanym Konradzie. Po siedmiu latach Maleen udaje się o własnych siłach wyrwać z więzienia. Nie mając dokąd pójść, wędruje przez świat, szukając jedzenia, pracy no i oczywiście Konrada. Czy uda się jej odnaleźć ukochanego?

„Stańcowane buty”, premiera, 26 grudnia, godz. 20:00

Każdego ranka buty dwunastu córek króla Karla są przetarte, jakby przez całą noc tańczyły. Król chciałby się dowiedzieć, co naprawdę dzieje się nocami, jednak księżniczki nie chcą mu tego powiedzieć. Zagadkę - na rozkaz króla - próbował już rozwiązać niejeden książę, ale żadnemu się to nie udało. W końcu pojawia się Anton, żołnierz i lalkarz, który rozwiązuje zagadkę. 

 

Romance TV prezentuje europejskie seriale i filmy fabularne z najwyższej półki oraz filmowe adaptacje bestsellerów Rosamunde Pilcher, Ingi Lindström, Utty Danelli oraz Katie Fforde. Stacja słynie z romantycznych komedii z najlepszymi europejskimi gwiazdami oraz popularnych serii filmowych, jak „Statek Marzeń”, „Rejs ku szczęściu” czy „Hotel Marzeń”. Seriale, które stały się hitami, to m.in. „Górski lekarz”, „Górscy Ratownicy”.

Romance TV należy do Romance TV Betriebs GMBH, stanowiącej joint venture Mainstream Media AG z ZDF Enterprise GmbH. Za dystrybucję Romance TV w Polsce odpowiada Frame by Frame. Romance TV dociera już do ponad 5,5 milionów gospodarstw domowych w Polsce. Kanał dostępny jest m.in. na Platformie Canal+, w Polsat Box, Orange, UPC, Vectrze, Inea, Toya oraz w innych dobrych sieciach kablowych. Ambasadorem kanału jest Daniel QCZAJ.

romance-tv.pl

facebook.com/RomanceTVCzasNaUczucia

romance-tv.pl, facebook.com/RomanceTVCzasNaUczucia

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Polski film „Blue Hour” zwycięzcą nagrody Blaue Blume w Berlinie! Biuro prasowe
2024-02-19 | 01:00

Polski film „Blue Hour” zwycięzcą nagrody Blaue Blume w Berlinie!

Polski film krótkometrażowy „Blue Hour” w reżyserii Stacey Rushchak z Warszawskiej Szkoły Filmowej, zdobył pierwsze miejsce w kategorii: Najlepszy polski film podczas
Film WALENTYNKI NA ARTE.TV, CZYLI RÓŻNE ODCIENIE MIŁOŚCI
2024-02-12 | 01:00

WALENTYNKI NA ARTE.TV, CZYLI RÓŻNE ODCIENIE MIŁOŚCI

Z okazji Walentynek, na 14 lutego stacja ARTE.tv przygotowała wybór dokumentów prezentujących różne zagadnienia związane z miłością, najbardziej pożądanym na świecie
Film FILMY OD ARTE.TV NA DRUGĄ ROCZNICĘ WOJNY ROSYJSKO-UKRAIŃSKIEJ
2024-02-09 | 01:00

FILMY OD ARTE.TV NA DRUGĄ ROCZNICĘ WOJNY ROSYJSKO-UKRAIŃSKIEJ

24 lutego minie już drugi rok od inwazji Rosji na Ukrainę. W połowie tego roku Pentagon opublikował raport, według którego liczba zabitych i rannych żołnierzy po obu stronach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jerzy Stuhr: Kończę swoją karierę teatralną i pedagogiczną. Już nie wyjdę na scenę, ale jeszcze mam ciągotki filmowe

Wybitny aktor, reżyser i pedagog żegna się z teatralną sceną dramatem Tadeusza Słobodzianka zatytułowanym „Geniusz”. Artysta wyreżyserował ten spektakl, a także gra w nim jedną z głównych ról. Wciela się w niezwykle ważną dla niego postać Konstantina Stanisławskiego, mistrza metody gry aktorskiej, którą sam przez wiele lat rozpowszechniał studentom na całym świecie. To pierwsza rola Jerzego Stuhra po dłuższej przerwie i jak się okazuje – ostatnia. Tą sztuką podsumowuje bowiem swój dorobek zawodowy i kończy karierę. Przedstawienie będzie wystawiane na deskach Teatru Polonia.

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Nauka

Prognozy bólu powiązanego z pogodą byłyby pożyteczną innowacją. Osoby wrażliwe na zmiany aury mogłyby się lepiej do nich przygotować

Ponad 70 proc. osób cierpiących na migrenę zależną od warunków pogodowych chętnie skorzystałoby z narzędzia prognozującego wystąpienie u nich bólu. Niemal połowa z nich uważa, że taka wiedza pozwoliłaby im podjąć działania w celu uniknięcia przykrych dolegliwości lub ograniczenia aktywności we wskazanym czasie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Georgii w Athens. Skutecznego narzędzia prognostycznego jeszcze nie wynaleziono. Z meteopatią zmaga się nawet co trzeci człowiek na świecie, a 10 proc. ludzi doświadcza natomiast migreny.