Batmaid – szwajcarska precyzja sprzątania już w Polsce

Sprzątanie jest obowiązkiem, do którego Polacy mają różne podejście. Jednych uspokaja, drudzy lubią porządek, ale niekoniecznie samą czynność. Pandemia COVID-19 zmieniła nasze zachowania w tej kwestii – nieco ponad połowa badanych deklaruje, że sprząta częściej. Nie wszyscy jednak robią to z radością. Perspektywa porządkowania jest bardziej uciążliwa dla mężczyzn (24%) niż kobiet (12%), jednak obie płcie zgadzają się co do tego, że mycie okien pozostaje najmniej chętnie wykonywanym obowiązkiem. Nic więc dziwnego, że niektórzy pracodawcy postanowili wprowadzić sprzątanie jako jeden z benefitów dostępnych dla pracowników, szczególnie tych pracujących zdalnie. Z pomocą przychodzi tu Batmaid – intuicyjna platforma do zamawiania pomocy sprzątającej.
Batmaid to pochodzący ze Szwajcarii startup, który zdobył już zaufanie użytkowników we Francji, Włoszech czy Luksemburgu. W tych krajach firma szybko zdobyła kilkadziesiąt tysięcy klientów, dając legalną pracę ponad 5 000 osobom z całej Europy. Niezależnie od tego czy planujemy zwykłe sprzątanie czy generalne porządki, pomoc z Batmaid jest gotowa na sprawne przejęcie naszych obowiązków.
- Dynamiczny wzrost zainteresowania ofertą Batmaid sprawił, że w 2021 roku zdecydowaliśmy się na zaoferowanie naszych usług mieszkańcom kolejnych krajów - komentuje Andreas Schollin-Borg, twórca i CEO Batmaid. - Wiemy, że Polacy są bardzo otwarci na nowe rozwiązania i postaramy się żeby Batmaid również przypadł im do gustu.
– Batmaid zyskał popularność wśród klientów głównie dzięki profesjonalnemu podejściu do wykonywanych usług. Aby dostać się w szeregi naszych Batmaid , należy przejść wieloetapową rekrutację, podczas której rzetelnie sprawdzamy kompetencje, doświadczenie, referencje oraz to czy dana osoba nie miała konfliktów z prawem – wyjaśnia Piotr Majdan, General Manager Batmaid w Polsce. – Chcemy być fair zarówno wobec naszych klientów, jak również współpracowników, dlatego każda z osób noszących na piersi logo Batmaid pracuje legalnie i jest ubezpieczona. Naszym współpracownikom zapewniamy również pełną elastyczność, co sprawia, że sami zarządzają swoim czasem. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla doświadczonych specjalistów z sektora sprzątającego – dodaje.
Jak to wygląda w praktyce?
Batmaid zapewnia dokładne sprzątanie całego mieszkania lub wybranych stref, a zamówienie przebiega w bardzo intuicyjny sposób:
● Na stronie www.batmaid.pl (wkrótce również w aplikacji) podajemy kod pocztowy i wybieramy czy chcemy korzystać z usługi jednorazowo, czy decydujemy się na regularne sprzątanie.
● Określamy czas trwania sprzątania lub korzystamy z dostępnego kalkulatora.
● Wskazujemy czy chcemy skorzystać z usług dodatkowych. Dostępne są: mycie okien, prasowanie, pranie, czyszczenie piekarnika, wnętrz szafek czy mycie lodówki.
● Wybieramy dzień i godzinę, kiedy chcemy skorzystać z Batmaid – i prawie gotowe.
● Następnym krokiem będzie zaznaczenie, czy mieszkają z nami zwierzęta (wymagane ze względu na uczulenia na sierść niektórych pracowników, bez wpływu na koszty) i potwierdzenie, że mamy w domu niezbędne środki czystości.
● Przy finalizacji zamówienia podajemy adres wraz z informacją czy otworzymy drzwi sami, czy klucz będzie nas czekał u ochrony lub w sekretnym miejscu. Istnieje również możliwość pozostawienia specjalnych wskazówek dla pomocy z Batmaid.
● Ostatnim krokiem jest dokonanie płatności kartą. Jeśli zdarzy nam się coś niespodziewanego, możemy anulować płatność do 48 godzin przed datą zamówionej usługi.
Technologia
Za prostymi rozwiązaniami zawsze stoi zaawansowana technologia – warszawski IT HUB Batmaid powstał już w 2018 roku. Od tej pory firma zatrudniła ponad 30 fachowców informatyków i zainwestowano ponad 25 lat roboczych na zbudowanie platformy technologicznej.
– Start Batmaid w Polsce był naszym skrytym marzeniem od samego początku. Dzięki szybkiemu rozwojowi w Szwajcarii mogliśmy zainwestować w topową infrastrukturę w chmurze, zmodernizować software do najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa i uzyskać przewagę technologiczną. Teraz możemy w każdej chwili testować dowolną ilość projektów równolegle, a otwarcie nowego rynku jest możliwe w bardzo krótkim czasie – komentuje Tymon Terlikiewicz, Chief Technology Officer w Batmaid Polska. – W planach mamy uruchomienie aplikacji, która umożliwiałaby skorzystanie z Batmaid w jeszcze prostszy sposób, jednak nie ograniczamy się jedynie do stolicy. Wraz ze zwiększeniem zainteresowania naszą ofertą w Warszawie, kolejnym krokiem z pewnością będzie wdrożenie naszych usług w innych miastach i krajach. A żeby tego dokonać musimy być odpowiednio przygotowani zarówno od strony personalnej, jak również technologicznej. – dodaje.
Szybki rozwój i nowe usługi
Batmaid wciąż rozwija się na zagranicznych rynkach, nawiązując współpracę m.in. z marką Dyson, czy ze znaną tenisistką Martiną Hingis, ale również proponując nowe rodzaje usług jak na przykład: sprzątanie biur, własna linia ekologicznych produktów czyszczących, czy pralnie działające w modelu subskrypcyjnym. O tym, które z tych funkcjonalności zostaną wprowadzone w pierwszej kolejności w Polsce zadecyduje przyjęcie usługi przez użytkowników oraz postępujący wzrost zainteresowania ofertą Batmaid nad Wisłą.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.