Komunikaty PR

Bezpłatna kontrola masy ciała u dzieci w wieku szkolnym

2021-11-29  |  01:00
Biuro prasowe

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. WHO podaje, że w ostatnich 20 latach liczba dzieci z nadwagą wzrosła aż trzykrotnie. Najnowsze badania zachowań zdrowotnych polskiej młodzieży w wieku 11-15 lat wskazują, że nadmierna masa ciała występuje u 29,7% chłopców i 14,3% dziewcząt (wg kryteriów WHO, 2007).

Winą za taki stan rzeczy można obarczyć zmieniający się model życia, który sprzyja powstawaniu otyłości. Proponowane przez ekspertów działania zmierzające do zahamowania rozwoju otyłości wśród dzieci sprowadzają się do 8 obszarów:

 * wspieranie zdrowego startu w życiu,

* tworzenie prozdrowotnego środowiska szczególnie w przedszkolach i szkołach,

* ułatwienie dokonywania prozdrowotnych wyborów żywieniowych i związanych ze stylem życia,

* ograniczenie marketingu i reklamy skierowanej do dzieci w zakresie produktów niepolecanych w codziennym ich żywieniu,

* edukacja prozdrowotna rodzin,

* działania zachęcające do aktywności fizycznej,

* poprawa koordynacji badań nad nadwagą i otyłością na poziomie krajowym i europejskim,

 * monitorowanie i ocena stanu zdrowia i zachowań zdrowotnych w populacji rozwojowej.

Wpisując się w te działania białostockie Centrum Dietetyki Stosowanej zaprasza na mikołajkowe bezpłatne kontrole masy ciała u dzieci w wieku szkolnym.

- Rodziców z dziećmi w wieku 10-14 lat zapraszamy do Centrum Dietetyki Stosowanej na bezpłatne badania obejmujące m.in. pomiar masy cała oraz tkanki tłuszczowej. Dzięki analizie składu ciała ocenimy czy Twoje dziecko ma nadwagę lub otyłość i czy w związku z tym powinno rozpocząć dietoterapię. W przypadku stwierdzonych nieprawidłowości zaproponujemy schemat postępowania, który w bezpieczny sposób pozwoli Twojemu dziecku stracić nadmierne kilogramy – mówi Remigiusz Filarski z CDS.
 

Bezpłatne konsultacje odbędą się 6 grudnia.
 Zapisy pod nr tel. 792930144.
 Centrum Dietetyki Stosowanej
 ul. Św. A . Boboli 1
 15-649 Białystok
 www.cds-dieta.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.