Komunikaty PR

‘Billy the Kid’ – nowe dzieło twórcy Wikingów

2022-05-21  |  08:00

Najnowsze dzieło twórcy kultowego serialu ‘Wikingowie’ niebawem będzie dostępne na platformie Viaplay. ‘Billy the Kid’ to ośmioodcinkowy serial przedstawiający życie amerykańskiego rewolwerowca, który został okrzyknięty jednym z najsłynniejszych przestępców Dzikiego Zachodu. W roli głównej wystąpił brytyjski aktor Tom Blyth. Produkcja jest owocem wieloletniej umowy na stworzenie sześciu anglojęzycznych oryginalnych seriali międzynarodowych, zawartej pomiędzy NENT Group, właścicielem platformy streamingowej Viaplay i MGM International Television Productions. Otto Bathurst (‘Peaky Blinders’) wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki tego sezonu. Premiera już 12 czerwca na platformie Viaplay.

 

Brytyjski aktor, Tom Blyth wystąpił wcześniej w takich produkcjach, jak ‘Robin Hood’, ‘Benediction’ i ‘The Gilded Age’. Teraz wcieli się w rolę Billy’ego the Kida, znanego również jako William H. Bonney, który był jedną z najbardziej niezrozumianych postaci Dzikiego Zachodu.

 

Tom Blyth: „Billy to dla mnie wymarzona rola. Jako dziecko uwielbiałem czytać o nim i jego rówieśnikach ze Dzikiego Zachodu. Budzili we mnie bunt i uczyli, jak być nieustraszonym. Oczywiście nie zawsze mieli rację, ale zawsze się za czymś opowiadali. Billy wierzył, że trzeba walczyć z tyranią i korupcją, nawet jeśli to oznaczało, że trzeba się postawić, naruszyć status quo, narazić się na ostracyzm, czy popełnić przestępstwo. Historia Billy’ego żyje w nas do dziś.”

 

Ośmioodcinkowy dramat romantyczny Michaela Hirsta (‘Wikingowie’, ‘Dynastia Tudorów’) pokazuje historię mężczyzny, który dorastał w świecie bezprawia i przemocy. Mimo to starał się traktować wszystkich ludzi jak równych sobie, jednak w Nowym Meksyku nieustannie dochodziło do konfliktów między wieloma grupami wyznaniowymi i rasowymi, roszczącymi sobie prawo do przebywania w tym miejscu. Oprócz Toma Blytha, w serialu będziemy mogli zobaczyć m.in. Daniela Webbera (‘The Punisher’) i Eileen O'Higgins (‘Brooklyn’).

 

Fabuła toczy się pod koniec XIX wieku. Serial pokazuje, że mimo powszechnej opinii - Billy nie był zimnokrwistym mordercą napadającym na pociągi czy banki, ale charyzmatycznym rewolwerowcem, który przypadkiem znalazł się w samym środku waśni między dwoma gangami. Mając 15 lat był już osobą publiczną, której losy śledziły wszystkie lokalne gazety. Był bohaterem artykułów częściej niż większość amerykańskich polityków i urzędników państwowych. Mimo że jego życie skończyło się przedwcześnie, jego legenda krążyła po świecie jeszcze przez długie lata po domniemanej śmierci - o ile rzeczywiście zmarł mając 21 lat. Plotki głoszą, że wykorzystał pogłoski o swoim rzekomym zgonie jako drogę ucieczki ze świata przemocy i nienawiści, zmienił tożsamość i przeniósł się wraz z ukochaną do Meksyku.

 

Z nowojorskich slumsów, przez Badlands w Nowym Meksyku, po Dziki Zachód – serial opowiada o życiu, doświadczeniach i charakterze Billy’ego, który mimo trudności nauczył się czytać, liczyć, był uprzejmy i odnosił się do kobiet z szacunkiem, pozostając twardym, odważnym i charyzmatycznym mężczyzną. To pierwszy serial XXI wieku, który uczłowiecza niesławnego banitę. Widzowie nie tylko zobaczą jego sytuację z innej perspektywy, ale również zrozumieją motywy, ambicje i marzenia.

 

Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: ‘Unikalne fabuły są kluczową częścią naszej strategii ekspansji. Jesteśmy dumni z nawiązania partnerstwa z MGM i z faktu, że pracujemy razem nad koprodukcją seriali z największymi nazwiskami Hollywood. Seriale takie jak ‘Billy the Kid’, czy ‘Last Light’ pokazują skalę naszych ambicji i pomagają jeszcze szybciej zaznaczyć naszą obecność na nowych rynkach.’

 

Producentami wykonawczymi serialu Billy the Kid są: Michael Hirst, Donald De Line (De Line Pictures), Justin Falvey i Darryl Frank (Amblin Television), a także Otto Bathurst i Toby Leslie (One Big Picture). Serial jest koprodukcją EPIX Studios i MGM International Television Productions, we współpracy z Nordic Entertainment Group. Dystrybutorem międzynarodowym jest MGM. Producentem wykonawczym z ramienia NENT Group jest Isabelle Hultén.

 

W 2022 roku Viaplay zaprezentuje co najmniej 60 nowych produkcji oryginalnych. Ponadto NENT Group każdego roku będzie produkowała dwa duże anglojęzyczne filmy, skupiające się na postaciach wywodzących się z krajów skandynawskich - począwszy od dzieła Lasse Hallströma (nominowanego do Oscara za reżyserię ‘Wbrew Regułom’), czyli filmu ‘Hilma’ - biografii szwedzkiej artystki i pionierki feminizmu Hilmy af Klint.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Aż sześć premier telewizyjnych z okazji 100. rocznicy urodzin Rosamunde Pilcher Biuro prasowe
2024-08-17 | 10:00

Aż sześć premier telewizyjnych z okazji 100. rocznicy urodzin Rosamunde Pilcher

Rosamunde Pilcher – autorka bestellerów, których ekranizacje zachwycają widzów już od kilku dziesięcioleci, obchodziłaby w tym roku 100. rocznicę urodzin. Z tej
Film 15. sezon „Górskich ratowników” od 2 września w Romance TV!
2024-08-11 | 09:00

15. sezon „Górskich ratowników” od 2 września w Romance TV!

Już od poniedziałku 2 września na antenę Romance TV powraca wyczekiwany serial „Górscy ratownicy! W 15. sezonie na fanów czekają nowe wyzwania jakich podjąć muszą się
Film WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie
2024-08-08 | 10:00

WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie

W dniach od 1 do 7 sierpnia, we wsi Wilkowisko i jej okolicach, studenci Szkoły Filmowej z Łodzi realizowali swój najnowszy projekt. Film, który opowiada historię młodej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.