BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2 W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
DLA KOLEKCJONERÓW I PASJONATÓW.
BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2 W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
Do OFF Piotrkowska Center powraca projekt „Bohema. Chaos Sztuki 2". W tym roku to nie tylko wystawa – na której zobaczyć będzie można ponad 300 prac autorstwa 29 artystów działających w różnych obszarach sztuki – ale również dwudniowe targi malarstwa, rzeźby, ceramiki, grafiki i fotografii. Wernisaż wystawy w ten piątek, 14 czerwca, o g. 17.00.
To już druga edycja projektu „Bohema. Chaos Sztuki", wydarzenia, które gromadzi artystów z całego świata, a za którym stoi kolektyw W związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja w OFFie za różowymi drzwiami, to wynik kilkuletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.
– Nasz kolektyw jednoczy twórców którzy, chcą wspólnie wychodzić do odbiorców sztuki i dzielić się swoimi inspiracjami, misją i emocjami oraz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego sztuka jest ważna – mówi Daria Giemza, współzałożycielka kolektywu. – Nasze wydarzenie przygotowujemy z myślą o doświadczonych kolekcjonerach, jak i miłośnikach sztuki. To okazja, by wzbogacić swoją kolekcję, nawiązać bezpośredni kontakt z artystami oraz wesprzeć ich twórczość. Na wystawie swoje prace zaprezentują między innymi Mirosław „Miron” Długosz, Współzałożyciel Warszawskiej Grupy Malarzy „Niezależni `69”, WIA – Wolskiej Integracji Artystycznej oraz Fundacji Artbarbakan; Marek Gajewski – zajmujący się grafiką i dyscyplinami pokrewnymi, twórca unikatowych książek autorskich, a także Jaroslaw Żero – grafik, malarz i projektant.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00. Natomiast podczas dwudniowych targów sztuki, odbywających się w najbliższy weekend, na odwiedzających czekać będzie ponad 30 stoisk z różnorodnymi pracami – od obrazów, przez fotografię, po grafikę. Na przestrzeni 1000 m² będzie można kupić kilkaset dzieł bezpośrednio od artystów, również tych, które będą znajdować się na wystawie.
Organizatorzy zachęcają do pobrania bezpłatnego zaproszenia poprzez formularz na stronie internetowej: www.dariagiemza.com.pl. Jak informują inicjatorzy akcji pobranie darmowego zaproszenia jest gwarancją wejścia na wernisaż. Targi odbywać się będą w g. 10.00 – 18.00, a wystawę można oglądać od 14 do 23 czerwca w tygodniu w g. 15.00 – 20.00, a w soboty i niedziele od g. 12.00 do 20.00.
Wydarzenie jest objęte patronatem Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej oraz Radia Łódź.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.