BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2 W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
DLA KOLEKCJONERÓW I PASJONATÓW.
BOHEMA. CHAOS SZTUKI 2 W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
Do OFF Piotrkowska Center powraca projekt „Bohema. Chaos Sztuki 2". W tym roku to nie tylko wystawa – na której zobaczyć będzie można ponad 300 prac autorstwa 29 artystów działających w różnych obszarach sztuki – ale również dwudniowe targi malarstwa, rzeźby, ceramiki, grafiki i fotografii. Wernisaż wystawy w ten piątek, 14 czerwca, o g. 17.00.
To już druga edycja projektu „Bohema. Chaos Sztuki", wydarzenia, które gromadzi artystów z całego świata, a za którym stoi kolektyw W związku ze Sztuką, zainicjowany przez Darię Giemzę, Jarosława Żero oraz Wojciecha Stokowca. Sama ekspozycja w OFFie za różowymi drzwiami, to wynik kilkuletniego zaangażowania twórców w projekt pt. „Bohema”.
– Nasz kolektyw jednoczy twórców którzy, chcą wspólnie wychodzić do odbiorców sztuki i dzielić się swoimi inspiracjami, misją i emocjami oraz odpowiedzieć na pytanie, dlaczego sztuka jest ważna – mówi Daria Giemza, współzałożycielka kolektywu. – Nasze wydarzenie przygotowujemy z myślą o doświadczonych kolekcjonerach, jak i miłośnikach sztuki. To okazja, by wzbogacić swoją kolekcję, nawiązać bezpośredni kontakt z artystami oraz wesprzeć ich twórczość. Na wystawie swoje prace zaprezentują między innymi Mirosław „Miron” Długosz, Współzałożyciel Warszawskiej Grupy Malarzy „Niezależni `69”, WIA – Wolskiej Integracji Artystycznej oraz Fundacji Artbarbakan; Marek Gajewski – zajmujący się grafiką i dyscyplinami pokrewnymi, twórca unikatowych książek autorskich, a także Jaroslaw Żero – grafik, malarz i projektant.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2024 roku o godzinie 17.00. Natomiast podczas dwudniowych targów sztuki, odbywających się w najbliższy weekend, na odwiedzających czekać będzie ponad 30 stoisk z różnorodnymi pracami – od obrazów, przez fotografię, po grafikę. Na przestrzeni 1000 m² będzie można kupić kilkaset dzieł bezpośrednio od artystów, również tych, które będą znajdować się na wystawie.
Organizatorzy zachęcają do pobrania bezpłatnego zaproszenia poprzez formularz na stronie internetowej: www.dariagiemza.com.pl. Jak informują inicjatorzy akcji pobranie darmowego zaproszenia jest gwarancją wejścia na wernisaż. Targi odbywać się będą w g. 10.00 – 18.00, a wystawę można oglądać od 14 do 23 czerwca w tygodniu w g. 15.00 – 20.00, a w soboty i niedziele od g. 12.00 do 20.00.
Wydarzenie jest objęte patronatem Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej oraz Radia Łódź.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.