Komunikaty PR

Brave Kids w lokalnym finale we Wrocławiu

2020-07-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Elementy tańca, teatru i cyrku w jednym spektaklu w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Wrocławia. Będą także motywy zaczerpnięte z kultury Iranu i Tanzanii. Pierwszy wrocławski finał Brave Kids 2020 już jutro! Wstęp wolny.

Po niespełna dwóch tygodniach warsztatów Brave Kids z Wrocławia są gotowe na pierwszy lokalny finał. Na spektakl złożą się dwa pokazy, które dzieci – choć pod okiem dwójki profesjonalnych instruktorów artystycznych – przygotowały samodzielnie. – Zaprezentują elementy taneczne, teatralne i cyrkowe. Pokazy powstały w wyniku ich spontanicznego i swobodnego działania. Dzieci uczyły się od siebie nawzajem, bo taka jest idea Brave Kids. Każde z nich jest utalentowane w innym kierunku – mówi instruktor Jacek Timingeriu z Wrocławia. Magdalena Nykiel z Doliny Baryczy, dugi instruktor, podkreśla, że nawet scenografia jest autorską kompozycją jednej z uczestniczek półkolonii.

Od 6 lipca w warsztatach na Ołbinie brało udział ponad 20 młodych mieszkańców Wrocławia, w tym pochodzenia ukraińskiego. Uczestnicy zaprezentują spektakl finałowy 17 lipca w Szkole Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego 20. Początek tego wyjątkowego wydarzenia o godz. 17.30. Wstęp jest bezpłatny. – Wszyscy są mile widziani, ale najbardziej czekamy na młodzież i dzieci, bo to przecież do nich adresowany jest nasz wyjątkowy projekt edukacyjno-artystyczny – zaprasza Iwona Frydryszak, producent wykonawczy Brave Kids.

Pomimo tego, że w tym roku do Wrocławia nie przyjechali goście z zagranicy, organizatorzy zadbali o aspekt wielokulturowy. Elementem warsztatów było wirtualne spotkanie z młodzieżą z Iranu i Tanzanii. Wątki z kultury tych krajów zostaną wplecione w spektakl.

Piątkowe pokazy kończą pierwszy turnus półkolonii we Wrocławiu. Kolejne zaplanowano w terminach: od 20 do 31 lipca na Przedmieściu Oławskim oraz od 17 do 28 sierpnia na Złotnikach. Warsztaty prowadzone są także w innych miastach Polski. Szczegóły TUTAJ.

Uczestnicy z poszczególnych miast spotkają się na wielkim finale “Brave Kids pod wrocławskim niebem” pod koniec sierpnia, aby razem zaprezentować przygotowane na półkoloniach spektakle.

Uznanie na całym świecie

Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024! Biuro prasowe
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days
2024-06-20 | 01:00

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie
Sztuka Relacja z aukcji AHS Fundraiser i DESA Unicum 2024!
2024-06-20 | 01:00

Relacja z aukcji AHS Fundraiser i DESA Unicum 2024!

AHS Akademeia Fundraiser 2024 już za nami. To szczególne wydarzenie charytatywne mające na celu wsparcie dwóch zdolnych stypendystek w ich dalszej edukacji, co roku przyciąga nie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.