Komunikaty PR

Brave Kids w lokalnym finale we Wrocławiu

2020-07-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Elementy tańca, teatru i cyrku w jednym spektaklu w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Wrocławia. Będą także motywy zaczerpnięte z kultury Iranu i Tanzanii. Pierwszy wrocławski finał Brave Kids 2020 już jutro! Wstęp wolny.

Po niespełna dwóch tygodniach warsztatów Brave Kids z Wrocławia są gotowe na pierwszy lokalny finał. Na spektakl złożą się dwa pokazy, które dzieci – choć pod okiem dwójki profesjonalnych instruktorów artystycznych – przygotowały samodzielnie. – Zaprezentują elementy taneczne, teatralne i cyrkowe. Pokazy powstały w wyniku ich spontanicznego i swobodnego działania. Dzieci uczyły się od siebie nawzajem, bo taka jest idea Brave Kids. Każde z nich jest utalentowane w innym kierunku – mówi instruktor Jacek Timingeriu z Wrocławia. Magdalena Nykiel z Doliny Baryczy, dugi instruktor, podkreśla, że nawet scenografia jest autorską kompozycją jednej z uczestniczek półkolonii.

Od 6 lipca w warsztatach na Ołbinie brało udział ponad 20 młodych mieszkańców Wrocławia, w tym pochodzenia ukraińskiego. Uczestnicy zaprezentują spektakl finałowy 17 lipca w Szkole Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego 20. Początek tego wyjątkowego wydarzenia o godz. 17.30. Wstęp jest bezpłatny. – Wszyscy są mile widziani, ale najbardziej czekamy na młodzież i dzieci, bo to przecież do nich adresowany jest nasz wyjątkowy projekt edukacyjno-artystyczny – zaprasza Iwona Frydryszak, producent wykonawczy Brave Kids.

Pomimo tego, że w tym roku do Wrocławia nie przyjechali goście z zagranicy, organizatorzy zadbali o aspekt wielokulturowy. Elementem warsztatów było wirtualne spotkanie z młodzieżą z Iranu i Tanzanii. Wątki z kultury tych krajów zostaną wplecione w spektakl.

Piątkowe pokazy kończą pierwszy turnus półkolonii we Wrocławiu. Kolejne zaplanowano w terminach: od 20 do 31 lipca na Przedmieściu Oławskim oraz od 17 do 28 sierpnia na Złotnikach. Warsztaty prowadzone są także w innych miastach Polski. Szczegóły TUTAJ.

Uczestnicy z poszczególnych miast spotkają się na wielkim finale “Brave Kids pod wrocławskim niebem” pod koniec sierpnia, aby razem zaprezentować przygotowane na półkoloniach spektakle.

Uznanie na całym świecie

Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.