Komunikaty PR

Brave Kids wystąpią nad Wisłokiem w ramach Wschodu Kultury

2020-08-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Z elementami muzyki i teatru oraz z udziałem gości specjalnych – już w piątek lokalny finał Brave Kids! Na plenerowej scenie na Bulwarach wystąpi kilkudziesięciu utalentowanych artystycznie młodych mieszkańców Rzeszowa. Finałowy pokaz Brave Kids jest częścią większego wydarzenia – Europejskiego Stadionu Kultury 2020.

Na dwutygodniowych warsztatach artystycznych Brave Kids w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie spotykają się kreatywne osoby z różnych środowisk: są muzycy z Dziewczęcej Orkiestry Dętej Rzeszów, dziecięcy aktorzy z Teatru Banalia, młodzież z niepełnosprawnościami z grupy RYTM oraz utalentowani uczestnicy indywidualni. – Łączy ich radość wspólnego tworzenia, uśmiech na twarzy, a także ich miasto – mówi Justyna Warecka, koordynatorka Brave Kids w Rzeszowie. – Ci niezwykle zdolni młodzi ludzie z entuzjazmem i zaangażowaniem wymieniają się zainteresowaniami, umiejętnościami i pasjami – dodaje.

Podzieleni na dwie grupy przygotowują pokaz finałowy „Brave Kids Together Rzeszów”, z którym wystąpią 28 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 na scenie plenerowej na bulwarach nad Wisłokiem. W pokazie weźmie udział prawie trzydziestka uczestników Brave Kids oraz goście specjalni: Dziewczęca Orkiestra Dęta Rzeszów oraz dzieci i młodzież z rzeszowskiej szkoły językowej Early Stage. – Na pewno nie zabraknie żywiołowej i kolorowej ekspresji wyrażonej poprzez muzykę i teatr. Przygotowując pokaz, młodzi rzeszowianie pomyśleli o kolegach z zagranicy, którzy nie mogli w tym roku przyjechać do Polski na Brave Kids – zapowiada Justyna Warecka.

Finał Brave Kids to część festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2020, który potrwa w Rzeszowie od piątku do niedzieli. 

Do Wrocławia na wielki finał

Po piątkowym pokazie Brave Kids pojadą na wielki finał do Wrocławia, gdzie spotkają się wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji projektu, który odbywa się w siedmiu miastach Polski (oprócz Rzeszowa: Przemyśl, Wrocław, Wałbrzych, Oborniki Śląskie, Gdańsk i Warszawa). Kilkaset dzieci wystąpi na kilkunastu scenach w ramach jednodniowego festiwalu „Brave Kids  pod wrocławskim niebem” (29 sierpnia). – Tego dnia chcemy by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.

Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także lokalne organizacje za pomoc w realizacji programu. W Rzeszowie Brave Kids wspiera stowarzyszenie W Krainie Źródeł.

Brave Kids w nowej formule

Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie sprawiają, że projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.

W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.