Komunikaty PR

Brave Kids wystąpią nad Wisłokiem w ramach Wschodu Kultury

2020-08-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Z elementami muzyki i teatru oraz z udziałem gości specjalnych – już w piątek lokalny finał Brave Kids! Na plenerowej scenie na Bulwarach wystąpi kilkudziesięciu utalentowanych artystycznie młodych mieszkańców Rzeszowa. Finałowy pokaz Brave Kids jest częścią większego wydarzenia – Europejskiego Stadionu Kultury 2020.

Na dwutygodniowych warsztatach artystycznych Brave Kids w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie spotykają się kreatywne osoby z różnych środowisk: są muzycy z Dziewczęcej Orkiestry Dętej Rzeszów, dziecięcy aktorzy z Teatru Banalia, młodzież z niepełnosprawnościami z grupy RYTM oraz utalentowani uczestnicy indywidualni. – Łączy ich radość wspólnego tworzenia, uśmiech na twarzy, a także ich miasto – mówi Justyna Warecka, koordynatorka Brave Kids w Rzeszowie. – Ci niezwykle zdolni młodzi ludzie z entuzjazmem i zaangażowaniem wymieniają się zainteresowaniami, umiejętnościami i pasjami – dodaje.

Podzieleni na dwie grupy przygotowują pokaz finałowy „Brave Kids Together Rzeszów”, z którym wystąpią 28 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 na scenie plenerowej na bulwarach nad Wisłokiem. W pokazie weźmie udział prawie trzydziestka uczestników Brave Kids oraz goście specjalni: Dziewczęca Orkiestra Dęta Rzeszów oraz dzieci i młodzież z rzeszowskiej szkoły językowej Early Stage. – Na pewno nie zabraknie żywiołowej i kolorowej ekspresji wyrażonej poprzez muzykę i teatr. Przygotowując pokaz, młodzi rzeszowianie pomyśleli o kolegach z zagranicy, którzy nie mogli w tym roku przyjechać do Polski na Brave Kids – zapowiada Justyna Warecka.

Finał Brave Kids to część festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2020, który potrwa w Rzeszowie od piątku do niedzieli. 

Do Wrocławia na wielki finał

Po piątkowym pokazie Brave Kids pojadą na wielki finał do Wrocławia, gdzie spotkają się wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji projektu, który odbywa się w siedmiu miastach Polski (oprócz Rzeszowa: Przemyśl, Wrocław, Wałbrzych, Oborniki Śląskie, Gdańsk i Warszawa). Kilkaset dzieci wystąpi na kilkunastu scenach w ramach jednodniowego festiwalu „Brave Kids  pod wrocławskim niebem” (29 sierpnia). – Tego dnia chcemy by Wrocław stał się miejscem niepowtarzalnego święta dzieci z całej Polski – zapowiada Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids 2020.

Iwona Frydryszak podkreśla, że tegoroczna odsłona projektu nie byłaby możliwa do przeprowadzenia bez finansowania z ministerstwa kultury oraz gminy Wrocław. Wyróżnia także lokalne organizacje za pomoc w realizacji programu. W Rzeszowie Brave Kids wspiera stowarzyszenie W Krainie Źródeł.

Brave Kids w nowej formule

Ideą Brave Kids – projektu edukacyjno-artystycznego od dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju – jest spotkanie. Jego najważniejszym aspektem jest różnorodność we wszelkich możliwych formach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie sprawiają, że projekt nie mógł być zorganizowany w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym przyjął formę spotkania się i poszukiwania różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.

W poprzednich 10 edycjach wzięło udział łącznie 1500 dzieci z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-30 | 21:00

Rewia – kolorowe antidotum na szarą codzienność

Niedługo minie 25 lat odkąd rewia znowu odżyła w Polsce. W 2001 ten rodzaj sztuki przywróciła do życia Małgorzata Potocka, otwierając pierwszą po wojnie scenę rewiową w naszym kraju. Teatr Sabat jest jedynym miejscem
Sztuka Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!
2024-06-27 | 13:45

Znamy laureatów konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024!

Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki
Sztuka Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days
2024-06-20 | 01:00

Centrum Riviera zaprasza na wystawę w ramach Gdynia Design Days

Centrum Riviera zostało partnerem  nadbałtyckiego festiwalu designu – Gdynia Design Days. W ramach 17 edycji wydarzenia, od soboty 22 do niedzieli 30 czerwca w Rivierze zostanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.