Budynek Infiniti we Wrocławiu z nowym sportowym miejscem
Stolica Dolnego Śląska pełna jest ciekawych miejsc – zarówno pod względem turystycznym jak i sportowym. Duże aglomeracje prześcigają się w pomysłach na atrakcyjne kluby, miejsca rekreacji i wypoczynku, restauracje czy obiekty sportowe sprawiając, że mieszkańcy z dumą dzielą się opiniami i zachęcają innych do aktywności. Niewątpliwie na popularności w ostatnich latach, zwłaszcza po pandemii, zyskują miejsca propagujące zdrowy styl życia, ruch, dbanie o komfort psychiczny i wypoczynek. Także Wrocław zyska z początkiem 2024 roku nowe miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom zdrowego i ekologicznego stylu życia.
Sportowe Wroclove
Niemalże każda dzielnica Wrocławia posiada miejsca, w których mieszkańcy mogą czynnie, przez cały rok, cieszyć się możliwością uprawiania aktywności fizycznej. Szczególną popularnością cieszą się obiekty otwarte na nowoczesne rozwiązania. Jednym z takich miejsc jest budynek Infiniti, zlokalizowany w samym sercu miasta. To tutaj niebawem powstanie miejsce, które zaprosi mieszkańców do zadbania o siebie, oferując nową filozofię zdrowego stylu życia – już dziś zapowiada Sebastian Gazda, dyrektor zarządzający marką Klub Fitness UP. Pod tą marką tworzone są nie tylko kluby fitness, ale przede wszystkim miejsca, w którym tworzy się zupełnie nowa społeczność, nastawiona na budowanie zdrowego i lepszego świata. Generacja UP to przede wszystkim ludzie, którzy w swoich życiowych wyborach kierują się ekologią, edukacją zdrowotną i budowaniem pozytywnych relacji – precyzuje Sebastian Gazda. Takich miejsc w dolnośląskiej metropolii jest jeszcze stosunkowo niewiele. Stąd idea stworzenia go w mieście otwartym na nowości, tętniącym życiem biznesowym, wspierającym rozwój trendów społecznych.
Sportowa filozofia życia
Czym może zaskoczyć klub fitness czy siłownia poszukiwaczy spersonalizowanych zajęć? To pytanie nasunie się pewnie wielu osobom, na wiadomość o nowym tego typu miejscu na mapie Wrocławia. To przede wszystkim lepsze zdrowie i kondycja, budowane w przyjemnej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów – zaznacza Natalia Głowicka manager marki Klub Fitness UP. Dodaje także, że dla komfortu użytkowników przygotowane zostaną – poza nowoczesnym wyposażeniem – także dodatkowe korzyści, w postaci bezpłatnej pierwszej wizyty w klubie, darmowej wody, możliwości zamrożenia karnetu i wiele innych.
Ponadto zdrowy styl życia – zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast, jak Wrocław, żyjących szybko i intensywnie – to także czas na relaks i wypoczynek. Dlatego SPA z sauną i solarium czy strefa relaksu z kanapami, to idealna opcja na popołudnie z książką. Sportowa filozofia życia UP to zajęcia indywidualne, grupowe, strefa wolnych ciężarów, maszyn izolowanych, strefy funkcjonalnej i cardio. To także troska o człowieka i jego najbliższe otoczenie, poprzez wdrażanie ekologicznych rozwiązań – zero plastiku, zero napojów energetycznych, porady żywieniowe oraz dzielenie się pasją do tworzenia zdrowego i lepszego świata.
Miejsce ma znaczenie
Kluby Fitness UP nie powstają w przypadkowych miejscach. Ich funkcjonowanie jest uzależnione od kilku czynników, a dobór lokalizacji jest dobrze przemyślany. Wrocław jako duża aglomeracja, skupiająca społeczność wielokulturową, idealnie wpisuje się w filozofię sieci klubów fitness UP. Zaś za najbardziej funkcjonalne miejsce, wpisujące się w ekologiczne założenia Klub Fitness UP w stolicy Dolnego Śląska, został uznany budynek Infinity. Jego standard, walory ekologiczne i lokalizacja sprawiają, że siłownie UP są dostępne dla grona świadomych ludzi, których nie definiuje płeć, wiek, doświadczenie sportowe czy status materialny.
Takie miejsca jak Klub Fitness UP – ten we wrocławskim Infinity, jak i w innych miastach w Polsce – to przede wszystkim alternatywa dla ludzi, którzy cenią sobie czas spędzany przed czy po pracy, którym zależy na dzieleniu się dobrymi praktykami zdrowotnymi. Atmosfera miejsca, budowana przez aktywnych ludzi, z pewnością przyczyni się do poprawy jakości i świadomości życia wielu Wrocławian.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.