Ceramika Paradyż partnerem koncertu Wielcy Artyści Małym Pacjentom
To wydarzenie z udziałem największych światowych gwiazd opery, po raz kolejny zorganizowano z myślą o wsparciu największego szpitala dziecięcego w Polsce - Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. Ceramika Paradyż została jednym z partnerów tego niesamowitego wydarzenia.
Emocjonujące przeżycie
Gwiazdą tegorocznego koncertu był najwybitniejszy na świecie kontratenor Jakub Józef Orliński, podbijający serca miłośników muzyki na kilku kontynentach. Słuchacze mogli podziwiać aż trzy odsłony artystyczne: recital z pianistą Michałem Bielem, utwory z najnowszej płyty Adela z improwizującym pianistą Aleksandrem Dębiczem i gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim oraz najbardziej znane arie w towarzystwie zespołu barokowego Il Giardino d’Amore, prowadzonego przez charyzmatycznego skrzypka, Stefana Plewniaka.
Goście mogli podziwiać nie tylko zapierające dech w piersiach występy, lecz także stworzone specjalnie do repertuaru wizualizacje.
Z potrzeby serca
Pomysłodawczynią koncertów jest dr hab. Patrycja Piekutowska – wybitna skrzypaczka-solistka, prezes fundacji Virtuosa, która postanowiła oddać się pracy charytatywnej na rzecz unowocześniania szpitali dziecięcych.
- Wszystko, co czynię dla tworzenia pięknych i nowoczesnych szpitalnych wnętrz dla dzieci, powstaje dzięki emocjom przekazywanym w dziesiątkach rozmów z szefami firm. To dzięki tym wspaniałym decyzjom powstają kolejne modernizacje, dzisiaj warte już ponad 4,5 mln zł. Łączenie szlachetności świata biznesu ze sztuką daje mi wielkie spełnienie i jest moją pasją – napisała dr hab. Patrycja Piekutowska, prezes fundacji Virtuosa
Wśród firm wspierających tę inicjatywę znalazła się takze Ceramika Paradyż – polska rodzinna firma i wiodący producent płytek ceramicznych w kraju i na świecie.
- Możliwość wsparcia inicjatyw na rzecz modernizacji największego szpitala dziecięcego w Polsce napawa nas ogromną dumą. Wiemy jak oprócz wykształconego personelu i sprzętu medycznego w walce o życie i zdrowie ważna jest odpowiednia infrastruktura. Cieszymy się, że możemy pomóc wprowadzać ulepszenia szpitala na ogromną skalę i dziękujemy organizatorom, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tak wspaniałego przedsięwzięcia.
Całkowity dochód z koncertu i światowego streamingu przeznaczony zostanie na kompleksową modernizację Izby Przyjęć i Holu Rejestracji 30 poradni specjalistycznych Instytytu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.