CH Rondo bliżej kultury! Bydgoskie centrum zaprasza na wystawę kostiumów operowy

Valkea Media
Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/
Król Myszy z „Dziadka do Orzechów”, dystyngowana Hrabina z „Wesela Figara”, dostojny Król Filip z „Don Carlosa” oraz wiele innych kostiumów postaci operowych można oglądać do końca lipca na wystawie w CH Rondo. Celem akcji jest pokazanie, że opera jest dla wszystkich, nie tylko dla koneserów.
Od 5 lipca mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogą podziwiać w CH Rondo niezwykłe kostiumy sceniczne z Opery Nova, stworzone przez wybitnych projektantów. W specjalnych gablotach wyeksponowano kostiumy postaci z wielkich widowisk, takich jak „Dziadek do orzechów”, „Wesele Figara”, „Don Carlos” czy „Baron cygański”. Wspomniane stroje można podziwiać do 18 lipca. Następnego dnia ekspozycja zostanie zmieniona i pojawią się na niej nowe kostiumy, w tym stroje z innych przedstawień operowych i operetkowych, takich jak „Rigoletto” czy „Księżniczka czardasza”. Wszystkie kostiumy zachwycają zarówno swoim precyzyjnym wykonaniem, jak i wyszukanymi materiałami czy zdobieniami. To doskonała okazja, by przyjrzeć się z bliska niezwykłym kostiumom i rekwizytom, a także poczuć namiastkę niesamowitych emocji towarzyszących operowym spektaklom. Udział w wystawie jest bezpłatny.
„Kostiumy sceniczne z Opery Nova to prawdziwe dzieła sztuki, którym można przyglądać się bez końca. Wiemy, że wiele osób nie miało do tej pory okazji ich zobaczyć, dlatego postanowiliśmy zorganizować wystawę tych wyjątkowych strojów, by dać każdemu taką szansę. Dzięki temu odwiedzający nas goście będą mogli poznać niesamowity klimat widowisk operowych. Wierzymy, że ekspozycja spotka się z zainteresowaniem mieszkańców i skłoni ich do dalszego poznawania niezwykłego świata opery” – mówi Magdalena Piechna, Head of Portfolio Management, Cromwell Property Group, właściciel Centrum Handlowego Rondo.
W połowie lipca CH Rondo zaplanowało dla klientów również konkurs fotograficzny, w ramach którego będzie można wygrać bilety do Opery Nova na dowolnie wybrany spektakl. Wszystkie szczegóły na temat konkursu będzie można znaleźć już wkrótce na profilu facebookowym centrum.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.