Komunikaty PR

Ciepła strona kuchni

2020-12-15  |  09:15
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Kuchnia ( 0.36 MB )

Drewno w kuchni zawsze wygląda efektownie, a dodatkowo fantastycznie ociepla jej wizerunek i nadaje przytulności. Nie ma drugiego wzoru z tak ogromnym potencjałem budowania domowego klimatu, który jest wybierany chętnie przez miłośników każdej stylistyki. Dekory drewna to niezmiennie ulubiony sposób aranżacji wnętrz kuchennych. 

 

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie do przygotowywania posiłków, ale i miejsce spotkań całej rodziny, dlatego powinna być funkcjonalnie urządzona i przytulna. Docenimy to szczególnie w chłodne jesienne i zimowe dni, kiedy jesteśmy spragnieni domowego ciepła. Zapewni je sprawny system ogrzewania, ale i odpowiednia aranżacja wnętrza. Atmosferę domowego zacisza możemy wykreować zarówno w kuchniach urządzonych w tradycyjnym duchu czy stylu rustykalnym, jak i nowoczesnych. Design i przytulność nie wykluczają się. Wystarczy dobór odpowiednich materiałów, aby połączyć je w harmonijną kompozycję. Dobrą bazą będą dekory drewna. Ten uniwersalny i ponadczasowy wzór jest synonimem przytulności oraz atrakcyjną ozdobą frontów mebli, blatów czy ścian w kuchni. 

- Urządzanie kuchni najczęściej zaczyna się od wyboru dekorów, ponieważ za ich pomocą możemy ukierunkować klimat wnętrza – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM, producenta mebli kuchennych. – Dekory naśladujące piękno naturalnego drewna są bardzo efektowne, dlatego będą cieszyć oko, a dodatkowo wprowadzają do kuchni niepowtarzalny nastrój i pozytywną atmosferę.

To zasługa naturalnego uroku drewna, które fantastycznie ociepla i sprawia, że nawet minimalistycznie urządzone pomieszczenia wydają się bardziej przyjazne w obiorze. Drewno przywodzi na myśl prostotę, spokój i harmonię, a jednocześnie jest szykowne i eleganckie.

Zabudowa kuchenna w drewnianych wybarwieniach nie musi kojarzyć się z siermiężnymi meblami minionej epoki. Szeroka gama dostępnych odcieni i struktur odczarowuje mit, że takie kuchnie są ciężkie wizualnie i nie pasują do nowoczesnych aranżacji. Dekory drewna dają wiele możliwości, a o ostatecznym wyglądzie wnętrza decyduje wybór kolorystyki i tekstury. Mogą być subtelne, w jasnym wybarwieniu lub w ciemnej tonacji, z harmonijnym usłojeniem, albo mocno zarysowaną strukturą z wyraźnymi pęknięciami i sękami lub w nowoczesnych modyfikacjach i oryginalnych wybarwieniach. 

Zaletą dekorów drewna jest również to, iż idealnie współgrają z każdym innym materiałem. Pozwala to tworzyć efektowne kompozycje, w których subtelny urok drewna można zestawić z pięknem kamienia lub podkreślić modnym kolorem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.