Ciepła strona kuchni
Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Drewno w kuchni zawsze wygląda efektownie, a dodatkowo fantastycznie ociepla jej wizerunek i nadaje przytulności. Nie ma drugiego wzoru z tak ogromnym potencjałem budowania domowego klimatu, który jest wybierany chętnie przez miłośników każdej stylistyki. Dekory drewna to niezmiennie ulubiony sposób aranżacji wnętrz kuchennych.
Kuchnia to nie tylko pomieszczenie do przygotowywania posiłków, ale i miejsce spotkań całej rodziny, dlatego powinna być funkcjonalnie urządzona i przytulna. Docenimy to szczególnie w chłodne jesienne i zimowe dni, kiedy jesteśmy spragnieni domowego ciepła. Zapewni je sprawny system ogrzewania, ale i odpowiednia aranżacja wnętrza. Atmosferę domowego zacisza możemy wykreować zarówno w kuchniach urządzonych w tradycyjnym duchu czy stylu rustykalnym, jak i nowoczesnych. Design i przytulność nie wykluczają się. Wystarczy dobór odpowiednich materiałów, aby połączyć je w harmonijną kompozycję. Dobrą bazą będą dekory drewna. Ten uniwersalny i ponadczasowy wzór jest synonimem przytulności oraz atrakcyjną ozdobą frontów mebli, blatów czy ścian w kuchni.
- Urządzanie kuchni najczęściej zaczyna się od wyboru dekorów, ponieważ za ich pomocą możemy ukierunkować klimat wnętrza – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM, producenta mebli kuchennych. – Dekory naśladujące piękno naturalnego drewna są bardzo efektowne, dlatego będą cieszyć oko, a dodatkowo wprowadzają do kuchni niepowtarzalny nastrój i pozytywną atmosferę.
To zasługa naturalnego uroku drewna, które fantastycznie ociepla i sprawia, że nawet minimalistycznie urządzone pomieszczenia wydają się bardziej przyjazne w obiorze. Drewno przywodzi na myśl prostotę, spokój i harmonię, a jednocześnie jest szykowne i eleganckie.
Zabudowa kuchenna w drewnianych wybarwieniach nie musi kojarzyć się z siermiężnymi meblami minionej epoki. Szeroka gama dostępnych odcieni i struktur odczarowuje mit, że takie kuchnie są ciężkie wizualnie i nie pasują do nowoczesnych aranżacji. Dekory drewna dają wiele możliwości, a o ostatecznym wyglądzie wnętrza decyduje wybór kolorystyki i tekstury. Mogą być subtelne, w jasnym wybarwieniu lub w ciemnej tonacji, z harmonijnym usłojeniem, albo mocno zarysowaną strukturą z wyraźnymi pęknięciami i sękami lub w nowoczesnych modyfikacjach i oryginalnych wybarwieniach.
Zaletą dekorów drewna jest również to, iż idealnie współgrają z każdym innym materiałem. Pozwala to tworzyć efektowne kompozycje, w których subtelny urok drewna można zestawić z pięknem kamienia lub podkreślić modnym kolorem.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.