Co potrafią masła do ciała?
Festcom
ul. Admiralska
00-910 Warszawa
agnieszka.nowakowska|festcom.pl| |agnieszka.nowakowska|festcom.pl
660777909
www.festcom.pl
Skóra potrzebuje skutecznej, troskliwej i regularnej pielęgnacji o każdej porze roku. W chłodne dni w domowym SPA prym wiodą masła do ciała – ze względu na bogaty skład i… super moce. Świat beauty pozytywnie oszalał na punkcie maseł. I słusznie, ponieważ to wielofunkcyjne kosmetyki, które odżywiają, nawilżają skórę i… to jeszcze nie wszystko. Co wiesz o masłach do ciała?
Piękna, zdrowo wyglądająca skóra to marzenie, prawda? Błąd! Kosmetolodzy podpowiadają, że olśniewająco gładkie i zadbane ciało o każdej porze roku to zdecydowanie mierzalny cel, a nie „senne marzenie”. Jak go osiągnąć? Eksperci wskazują na dobre nawyki pielęgnacyjne (czyli kwadrans dziennie w domowym SPA) i dobroczynne właściwości bogatych kosmetyków regenerujących. Jakich? Jeśli mowa o bogactwie składu i konsystencji, to muszą to być masła do ciała! Czy wiesz, „co potrafią” i dlaczego zawojowały świat beauty?
Moc nr 1: regeneracja
Zadanie numer jeden, jakie stawiamy masłom do ciała w domowym SPA, to regeneracja, a zatem odżywienie, nawilżenie i odbudowa. Kosmetolodzy wskazują, że – dzięki bogatym składom i konsystencji, masła wywiązują się z tego zadania na piątkę. – Masła do ciała stanowią cenny element codziennej, dobrej rutyny pielęgnacyjnej dla skóry, dlatego są tak mocno cenione zarówno przez specjalistów, jak przez same użytkowniczki. Ostatnio masła biją rekordy popularności i to zdecydowanie pozytywne zjawisko – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka. – Warto pamiętać o codziennej aplikacji maseł o dobrym składzie, np. zawierających cenny ekstrakt z jabłka, olej migdałowy lub niacynamid. Takie kosmetyki pomagają nam odbudować i chronić warstwę hydro-lipidową naskórka, a także łagodzą podrażnienia i chronią przed przesuszeniem – dodaje.
Eksperci podkreślają, że w masłach do ciała warto także szukać prebiotyków, czyli składników, które wspierają rozwój naturalnego mikrobiomu. Mikrobiom to pożyteczne drobnoustroje (bakterie, wirusy i roztocza), które stale bytują na naszej skórze. Gdy ich proporcje są właściwe, mikroby stanowią skuteczną barierę ochronną przed infekcjami i podrażnieniami. Trudno o lepszą „polisę” na piękny i zdrowy wygląd skóry.
Moc nr 2: kilka funkcji w jednym
Masła do ciała odżywiają, regenerują i świetnie nawilżają skórę. To fakt. Ale nie każda z nas wie, że to nie koniec listy ich „super mocy”. Masła – w zależności od składu – mogą np. wspomagać odmładzanie lub działać przeciwzapalnie. Czy wiesz, że zawarty w masłach olej z dzikiej róży zawiera znaczne ilości cennej prowitaminy A, która działa przeciwstarzeniowo oraz witaminę C, która stymuluje produkcję kolagenu? To prawdziwy „eliksir młodości”. Z kolei olej ryżowy wspomaga odbudowę naskórka oraz działa przeciwzapalnie. Kosmetolodzy podkreślają, że regularne stosowanie kosmetyków zawierających ten składnik w bardzo widoczny sposób wygładza skórę. – Właściwości maseł do ciała powinnyśmy dobierać do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Obserwujmy jej reakcje. Ciało bardzo szybko „zasygnalizuje nam”, jakie komponenty są dla nas najcenniejsze. Nawilżenie i regeneracja to podstawa, ale – poprzez dobór odpowiedniego składu kosmetyku pielęgnacyjnego – możemy także doskonale zadziałać ujędrniająco lub przeciwzapalnie. To niezwykle cenna właściwość – mówi Agnieszka Kowalska.
Moc nr 3: odprężenie
Masła do ciała to synonim odprężenia. Dlaczego? Po pierwsze, ponieważ ich unikalna konsystencja pozwala im stać się kosmetykiem do masażu, a także produktem do delikatnej, relaksacyjnej aplikacji w domowym SPA. Wybór należy do nas. Po drugie – ze względu na fakt, że w masłach możemy „zamknąć” aromaty kwiatów i owoców prosto z polskich sadów i ogrodów! Istnieją takie zapachy, które w kilka sekund przenoszą nas do najpiękniejszych wspomnień… jak np. romantyczna róża, ekspresyjne zielone jabłuszko, czy malina, która przypomina o wakacjach z dzieciństwa. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ skuteczna pielęgnacja ciała wymaga regularnej aplikacji kosmetyku (co najmniej raz dziennie)… a jeśli zapach potrafi nas oczarować, sięgamy po produkt jeszcze częściej, dostarczając skórze potrzebnych składników aktywnych!
Masło do ciała Sielanka
Zielone jabłuszko
Masło opracowane specjalnie dla skóry suchej i mało elastycznej. Formuła bogata w ekstrakt z jabłka otula skórę i zabezpiecza przed utratą wody. Dodatkowo olej ze słodkich migdałów odżywia, wygładza i działa przeciwstarzeniowo. Zawarty olej ryżowy wspomaga odbudowę naskórka oraz działa przeciwzapalnie. Regularne stosowanie sprawia, że skóra staje się miękka i gładka.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 13 zł
Masło do ciała Sielanka
Na górze róże
Multiwitaminowe masło do ciała o przyjemnej konsystencji i zmysłowym zapachu. Bogata formuła zawiera masło shea i niacynamid odpowiedzialne za odbudowę i ochronę warstwy hydro- lipidową naskórka. Łagodzą podrażnienia i chronią przed przesuszeniem skóry. Dodatkowo olej z dzikiej róży zawiera duże ilości prowitaminy A, która działa przeciwstarzeniowo oraz witaminę C stymulującą produkcję kolagenu. Masło idealnie zregeneruje, wygładzi skórę i dostarczy składników odżywczych.
Pojemność: 250 ml
Cena: ok. 13 zł
![Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu Biuro prasowe](/files/708928260/rituals-japan-2,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
![4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry](/files/708928260/103-adobestock-219273945,w_253,wo_300,ho_169,r_jpeg,_small.jpg)
4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
![Maść Rokitnikowa](/files/_uploaded/glownekonf_470437927,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.