Cykl Milko Mazury MTB dojechał do mety – podsumowanie sezonu 2020
Osiem etapów to łącznie ponad 1000 km przejechanych przez pasjonatów tej dyscypliny w słońcu i deszczu, na trudnych technicznych trasach, ale zawsze wśród pięknych mazurskich krajobrazów.
Mazury - kolarski region
Milko Mazury MTB to cykliczna impreza kolarska, która na przestrzeni kilku lat zyskała rangę jednej z największych w Polsce północno-wschodniej. Fani kolarstwa już po raz piąty mogli podziwiać sportowe zmagania nie tylko amatorów, ale i zawodowców na trasach zlokalizowanych na obszarze Zielonych Płuc Polski. Kolarze ścigali się na czterech dystansach PRO, EXPERT, HOBBY i FUN zróżnicowanych nie tylko długością, ale także stopniem trudności. Wszelkie informacje i szczegółowe wyniki mazurskiego cyklu znajdują się na stronie www.mazurymtb.pl.
„Tegoroczne starty stały pod znakiem zapytania ze względu na panującą pandemię. Jednak organizatorzy, zawodnicy, ale także Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol jako sponsor tytularny, dołożyli wszelkich starań, by zawody Milko Mazury MTB mogły odbyć się w tym trudnym czasie również dla sportu. Opracowano nowy dwudniowy harmonogram wyścigów, który pozwolił na sprawny przebieg zawodów, a każdy etap był prawdziwym kolarskim świętem, cieszącym się wyjątkowo dużym zainteresowaniem kibiców i frekwencją zawodników. Cieszymy się, że zawody te na stałe wpisały się w kalendarz kolarski, a tym samym produkty Mlekpolu utożsamiane są z aktywnością i zdrowym stylem życia” – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu SM Mlekpol.
Mlekpol Team z sukcesami
Trasy Milko Mazury MTB okazały się szczęśliwe dla zawodników Mlekpol Team. Bartłomiej Klus był pierwszy w klasyfikacji generalnej w kategorii Expert, Igor Kubacki zajął drugie miejsce w kategorii Hobby. Cała drużyna aktywnie uczestniczyła w tegorocznej edycji oraz zdobywała tytuły pod brandem Mlekpolu, wspierając się i wprowadzając bardzo dużo pozytywnej energii. W generalnej klasyfikacji drużyn Mlekpol Team uplasował się na ósmej pozycji.
Rozrywka dla całej rodziny
Kolarskie zmagania to znakomity pomysł na spędzenie czasu nie tylko aktywnie, ale przede wszystkim z całą rodziną, ponieważ Milko Mazury MTB, to także wydarzenie dla najmłodszych. W tym sezonie adepci kolarstwa rywalizowali w ramach Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich w czterech kategoriach wiekowych. Dla najmłodszych fanów jednośladów na terenach Miasteczek Sportowych powstawały trasy Łaciate Junior Strider Racing. Marka Łaciate Junior promowała aktywny tryb życia i zdrowe współzawodnictwo wśród dzieci.
Mistrzostwa Polski 2020
W trakcie długiego sierpniowego weekendu w Mrągowie odbyło się także wydarzenie o randze krajowej. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim MTB XCO / XCR to jedna z najważniejszych imprez w kolarskim kalendarzu. Już po raz kolejny SM Mlekpol była ich sponsorem strategicznym. Do rywalizacji stanęła czołówka polskiego kolarstwa górskiego. Mistrzami Polski 2020 zostali Maja Włoszczowska, która obroniła zeszłoroczny tytuł oraz Krzysztof Łukasik, który o 45 sekund pokonał Mistrza Polski 2019 – Bartłomieja Wawaka.
Gwiazdy kolarstwa
Wśród kolarskiej elity ścigającej się na trasach spotkać można było prawdzie gwiazdy. Tegoroczna Mistrzyni – Maja Włoszczowska po raz czternasty w karierze założyła zwycięską koszulkę z orłem, a na mecie pojawiła się przed drugą zawodniczką z ponad minutową przewagą. Chociaż, jak sama przyznała, martwiła się przed startem o swoją formę i skuteczność przygotowań w okresie pandemii. W zmaganiach Milko Mazury MTB udział brał także Marcin Białobłocki, mistrz Europy z 2016 roku, dwukrotny uczestnik mistrzostw świata i zwycięzca 7. etapu Tour de Pologne 2015. Swoją obecnością mazurskie trasy zaszczycił też Artur Korc, srebrny medalista paraolimpijski z Londynu oraz brązowy z Pekinu.
Wszyscy razem w szczytnym celu
Podczas zawodów wszyscy uczestnicy i goście mogli degustować jogurty pitne Milko, a nakrętki z opakowań pustych butelek wędrowały do specjalnie przygotowanych pojemników. Zbiory zostaną spieniężone i przekazane na wyjazd wakacyjny podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie.
Po więcej informacji na temat zdrowego stylu życia i porad dotyczących aktywności fizycznej zapraszamy na: ruszajzmilko.pl.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.