Cykliczne spotkania w Galerii Sztuki ToTuart
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Galeria Sztuki ToTuart zaprasza na nowy cykl wystaw „SPOTKANIA ToTuart” w Centrum Praskim Koneser. W ramach cyklu, od września do grudnia 2020 roku odbędzie się siedem wystaw prezentujących prace polskich, współczesnych artystów.
Jesień w warszawskiej Galerii Sztuki ToTuart będzie bardzo intensywna! – Postaraliśmy się po brzegi wypełnić kalendarze miłośników polskiej sztuki współczesnej, aby w przejrzysty sposób zaprezentować im dzieła artystów, z którymi współpracujemy – mówi Marek Duchnowski, właściciel Galerii Sztuki ToTuart. W ramach cyklu „SPOTKANIA ToTuart” w galerii znajdującej się w pasażu w Centrum Praskim Koneser, odbędzie się siedem wystaw. Każda z nich, trwająca dziesięć dni, będzie okazją do obejrzenia prac jednego lub dwóch wybranych artystów tworzących rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, ceramikę czy instalacje.
Cykl startuje już 18. września – rozpocznie się od wystawy „Taniec z przestrzenią” prezentującej malarstwo i rysunek Justyny Grzebieniowskiej-Wolskiej. Od początku października w Galerii będzie można obejrzeć malarstwo, rysunek i rzeźbę wybitnego artysty – Józefa Wilkonia. W drugiej połowie miesiąca przestrzeń galerii wypełnią rzeźby autorstwa Artura Szołdry. Na przełomie października i listopada odbędzie się wspólna wystawa fotografii Katarzyny Kryńskiej i rzeźby Krzysztofa Renesa, a przez kolejne dziesięć dni – malarstwa Anny Włoczek. Pod koniec listopada rozpocznie się ekspozycja ceramiki, rzeźby oraz instalacji Dominiki Donde, a następnie, w drugim tygodniu grudnia, w galerii będzie można zobaczyć obrazy Moniki Ślósarczyk. Na wszystkie wystawy wstęp jest bezpłatny.
Mecenasami wydarzenia zostały marki Cosentino i Nautilus. Pierwsza z nich – producent spieków i konglomeratów kwarcowych – udostępnia wykonane z nich kubiki do ekspozycji prac artystów. Kubiki będzie można kupić – dochód z ich sprzedaży zasili konto Fundacji ToTuart, wspierającej młodych artystów. Z kolei Nautilus – dystrybutor wysokiej klasy sprzętu audio – zadba o oprawę muzyczną wernisaży poprzedzających wystawy.
ToTuart to galeria sztuki współczesnej, prezentująca dzieła wyselekcjonowanych artystów. Jej warszawska siedziba znajduje się w zrewitalizowanym, nowoczesnym Centrum Praskim Koneser. Oferta Galerii Sztuki ToTuart jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych (biura, hotele czy przestrzenie komercyjne). ToTuart działa nie tylko w Polsce, ale też za granicą – ma oddziały w Niemczech i Szwecji, ponadto wystawia prace polskich artystów na targach sztuki i wystawach w Europie.
Galeria Sztuki ToTuart w pasażu
Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 10a, Warszawa
Wystawy czynne od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-20.00
Wstęp bezpłatny
Harmonogram wystaw „SPOTKANIA ToTuart”:
18.09-27.09: Justyna Grzebieniowska-Wolska, „Taniec z przestrzenią”, malarstwo i rysunek
2.10-11.10: Józef Wilkoń, malarstwo, rysunek i rzeźba
16.10-25.10: Artur Szołda, rzeźba
29.10-8.11: Katarzyna Kryńska, fotografia; Krzysztof Renes, rzeźba
13.11-22.11: Anna Włoczek, malarstwo
27.11-6.12: Dominika Donde, ceramika, rzeźba i instalacje
11.12-28.12: Monika Ślósarczyk, malarstwo
Mecenasi: Cosentino, Nautilus
Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, OKK Design
Patroni medialni: Architektura, Artinfo.pl, Business Journal, Czas na Wnętrze, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Foorni.pl, Imperium Kobiet, Konik Kreatywny,
Law Business Quality, M jak mieszkanie, Magazif.pl, Rynek i Sztuka, Szczypta Luksusu, Świat na Obcasach, Urządzamy.pl
Zapraszamy na https://totuart.com
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.