Czas na aktywność – złap energię!
Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Dzięki wyższym temperaturom i promieniami słońca wpadającymi przez okno, jesteśmy bardziej skłonni do ruchu na świeżym powietrzu. Dowiedz się jaki typ wysiłku możesz wdrożyć do swojego życia, by piękną pogodę zamienić na profity dla zdrowia.
Ruch na dworze posiada o wiele więcej zalet niż ten praktykowany w zamkniętych pomieszczeniach. Spędzając czas na zewnątrz dotleniamy organizm, a także dostarczamy mu witaminę D, poprawiając tym samym nasz układ odpornościowy - i nasze samopoczucie.
Spacer
Wędrówki to sposób aktywności fizycznej, do którego nie potrzebujemy specjalnego, drogiego wyposażenia. Wystarczą nam tylko chęci i wygodne buty. Regularne spacery przynoszą ze sobą masę pozytywnych rezultatów. Wystarczy już 15000 kroków dziennie, aby poczuć różnicę z naszym samopoczuciu. Ta najłatwiejsza forma aktywności fizycznej wspomaga metabolizm, redukując tym samym tkankę tłuszczową. Nasz organizm staje się także lepiej dotleniony, przez co przybywa nam energii. Jednocześnie każdą formą ruchu wzmacniamy nasz układ immunologiczny. Dodatkowo regularnie chodząc na wędrówki, zmniejszysz ryzyko wystąpienia poważnych chorób, takich jak cukrzyca czy problemy z sercem.
Korzyści wynikające z regularnych spacerów także możemy dostrzec w swoim samopoczuciu. Pomagają nam zredukować stres oraz ułatwiają zasypianie. Jak widać taka regularna aktywność niesie za sobą wiele pozytywnych skutków, a do tego jest dostępna dla każdego.
Prace ogrodowe
Uprawianie ogrodu to sposób na ruch, który łączy przyjemne z pożytecznym.
Prace w ogrodzie porównywane są nawet z ćwiczeniami na siłowni. Podczas 30 minutowej aktywności możemy spalić aż 180 kcal! Co przy odpowiedniej diecie, skutkuje pozbyciem się tkanki tłuszczowej oraz przyśpieszeniem metabolizmu. Dodatkowo taki sposób aktywności ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zwiększa także obecność witaminy D w naszym organizmie, która poprawia kondycje naszych kości oraz cery.
Wsparcie podczas aktywności
Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego należy wspierać organizm, który potrzebuje sił witalnych. Warto sięgnąć po dobroczynne Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe firmy REUTTER, której eksperci przykładają dużą wagę do wysokiej jakości produktów. Zawarty w nich żeń-szeń słynie aż z 200 aktywnych substancji. Doskonale odżywia organizm, przywracając energię na dalsze działanie. Redukuje zmęczenie oraz podnosi witalność. Dodatkowo w połączeniu z wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu wspomoże redukcję wagi, dzięki czemu możemy cieszyć się zdrową sylwetką. Oprócz żeń-szenia, w oryginalnej recepturze cukierków, znajdziemy również w pełni naturalny ekstrakt z imbiru, bogaty w witaminę C, B, A oraz K. Uodparnia nasz organizm, hamując działanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Polepsza również krążenie krwi, przez co nasz metabolizm zostaje przyśpieszony.
Korzystajmy z ciepłych dni i dbajmy o nasz organizm, poprzez dowolnie wybrane aktywności. Zrezygnujmy z siedzącego trybu życia, zastępując go przyjemnymi spacerami, pracami w ogrodzie, czy innymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu.
Cieszące się zaufaniem klientów Cukierki Żeńszeniowo-Imbirowe oraz inne, także od znanej firmy Reutter (cukierki: aloesowe, szałwiowe, głogowe, pokrzywowe, melisowe, walerianowe etc.) z zawartością ekstraktów roślinnych znajdziemy w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Produkty Reuttera to znakomita niemiecka technologia produkcji!
Warto dodać, że ziołowy sok po otwarciu często szybko ulega zwietrzeniu, natomiast ziołowy ekstrakt zamknięty w cukierku pozostaje pełnowartościowy.
Poza tym w cukierkach ziołowych firmy Reutter znajdują się ekstrakty roślin, czyli ich wyciągi, a nie soki. Czytajmy etykiety, wybierajmy produkty sprawdzone, dobrego z doświadczeniem producenta i cieszmy się zdrowiem przez długie lata.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 8 zł

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.