Darmowy dostęp do Netflixa z powodu pandemii? Uważaj, to oszustwo.
Cyberprzestępcy za wszelką cenę chcą wykraść nasze dane. W dobie pandemii chcą wyłudzić informacje o nas za sprawą oszustwa, jakim jest informacja wysyłana do użytkowników głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz aplikacji WhatsApp. W krótkiej wiadomości tekstowej otrzymujemy informację, że Netflix oferuje darmowy dostęp do materiałów wideo z racji panującej pandemii. Należy uważać na takie treści, ponieważ jest to oczywiście oszustwo.
Eksperci do spraw bezpieczeństwa zaobserwowali, że hakerzy wysyłają krótkie wiadomości tekstowe z linkiem, który ma kierować do serwisu Netflix udostępniającego filmy i seriale online. Treść może brzmieć mniej więcej w ten sposób: “Ze względu na pandemię wirusa koronawirus na całym świecie Netflix oferuje darmowy dostęp do swojej platformy w okresie kwarantanny. Uruchom dostęp na tej stronie, ponieważ niebawem może się on zakończyć”. Wiadomości są przesyłane przez media społecznościowe i WhatsApp. Na chwilę obecną znaleziono teksty głównie w języku angielskim i hiszpańskim, ale być może do użytkowników trafią również przetłumaczone treści w innych językach. Oszuści wykorzystują do tego domenę netflix-usa [kropka] net. Została ona zarejestrowana przez oszusta kilka dni temu i, rzecz jasna nie ma zupełnie związku z prawdziwym serwisem Netflix.
Nie daj się oszukać - Netflix nie oferuje darmowego dostępu do swoich usług
Użytkownik, który kliknie w link zostanie przekierowany na witrynę podobną do strony głównej Netflixa. Zanim jednak dana osoba otrzyma darmowy dostęp musi odpowiedzieć na kilka pytań, które rzecz jasna mają na celu wyłudzenie naszych danych osobowych. Chodzi również o pobranie złośliwego kodu na nasz komputer. Co ciekawe, strona sugeruje również, aby podzielić się tym faktem ze znajomymi.
Co prawda są portale streamingowe, które udostępniają za darmo treści w ramach kwarantanny związanej z COVID-19, jednak Netflix nie jest jedną z nich. Dlatego też gdy otrzymamy wiadomość, która informować będzie o darmowym dostępie do tego serwisu streamingowego usuńmy ją, a także przekażmy informację o potencjalnym ataku hakerów naszym znajomym.
“W dobie panującego koronawirusa cyberprzestępcy próbują wykorzystać naszą uśpioną czujność i w każdy sposób chcą wykraść nasze cenne dane. Każdego dnia obserwujemy pojawienie się ogromnej ilości ataków phishingowych. Udostępniane są wszelkiego rodzaju złośliwe aplikacje, które zawierają malware czy ransomware. Warto dbać o bezpieczeństwo naszych danych. Przede wszystkim nie wchodźmy na strony, którym nie ufamy, nie klikajmy w linki pochodzące z nieznanych źródeł. To klucz do sukcesu.” - informuje Mariusz Politowicz, ekspert ds. bezpieczeństwa w Bitdefender Polska.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.