Komunikaty PR

Debiut NASCAR na Circuit of The Americas

2021-05-21  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Do pobrania docx ( 0.32 MB )

Od samego początku, gdy tylko w Austin w stanie Teksas wzniesiono tor Circuit of The Americas, zastanawiano się, kiedy zagości tam NASCAR. Trwało to dobrych kilka lat, ale wreszcie pomysł doczekał się realizacji. Już w najbliższą niedzielę 23 maja, najlepsi kierowcy pucharowej serii NASCAR będą rywalizowali na tym nowoczesnym torze drogowym. Start transmisji na antenie Motowizji o godz. 20:30.

Tor w Austin został zaprojektowany przez znanego niemieckiego architekta Hermanna Tilke. To nowoczesny obiekt wyścigowy, wyznaczający nowe standardy. Połączenie długich prostych, ciasnych nawrotów i szybkich sekcji zakrętów, będzie całkowicie nowym wyzwaniem dla kierowców NASCAR. Tegoroczny kalendarz jest wprawdzie pełny torów drogowych, jednak żaden z nich nie przypomina w swojej budowie teksańskiego obiektu.

Wyścig w Austin będzie jednym z kilku w sezonie 2021, przed którym kierowcy otrzymają szansę treningu oraz odbędą się pełne kwalifikacje. Podczas Echopark Grand Prix, bo taką nazwę nosi wyścig, kierowcy będą mieli do przejechania aż 68 okrążeń COTA. Wyścig zgodnie z zasadami pucharowej serii NASCAR będzie podzielony na trzy segmenty. Pierwszy z nich to piętnaście okrążeń, a zaś drugi segment zakończy się na okrążeniu 32. 

Jedyny jak dotąd wyścig na torze drogowym w sezonie 2021 odbywał się na drogowej nitce toru Daytona International Speedway. Jego zwycięzcą został Christopher Bell, dla którego było to pierwsze zwycięstwo za kierownicą samochodu Joe Gibbs Racing. Wśród faworytów do zwycięstwa w niedzielnym wyścigu w Teksasie można wymienić jeszcze kilku kierowców. Chase Elliott zwyciężył w większości wyścigów na torach tego typu organizowanych w ostatnich latach i z pewnością niesiony dobrym finiszem z Dover ma szansę na kolejny triumf. Zadanie to na pewno będą mu jednak utrudniać tacy zawodnicy jak: Martin Truex Jr, Brad Keselowski, Kyle Busch czy Kurt Busch. Dwaj pierwsi mają już pewne doświadczenie, jeżeli chodzi o ściganie na torze Circuit Of The Americas, bowiem brali udział w testach opon Goodyear organizowanych tam w marcu tego roku. Podczas Echopark Grand Prix swój debiut w NASCAR zaliczy także Kyle Tilley. Brytyjczyk to na co dzień kierowca w klasie LMP2 w Wathertech Sportscar Championship i zwycięzca tegorocznego wyścigu Rolex 24h at Daytona.

Transmisja ze zmagań na torze Cirucuit of The Americas już w niedzielę 23 maja o godzinie 20:30 na antenie Motowizji. Wyścig jak zawsze skomentują najlepsi komentatorzy NASCAR w tej części Europy: Michał Budziak i Szymon Tworz.

Pozostałe transmisje NASCAR w maju i czerwcu na antenie Motowizji:

  • NASCAR 2021 Charlotte Motor Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 30 maja, godz. 24.00
  • NASCAR 2021 Sonoma Raceway - transmisja wyścigu – niedziela, 6 czerwca, godz. 22.00
  • NASCAR 2021 Texas Motor Speedway - transmisja wyścigu – poniedziałek, 14 czerwca, godz. 00.00
  • NASCAR 2021 Nashville Superspeedway - transmisja wyścigu – niedziela, 20 czerwca, godz. 21.30
  • NASCAR 2021 Pocono Raceway 1 - transmisja wyścigu – sobota, 26 czerwca, godz. 21.00
  • NASCAR 2021 Pocono Raceway 2 - transmisja wyścigu – niedziela, 27 czerwca, godz. 21.30
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Face it
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.