Dlaczego nocą powinnyśmy stosować mocniejsze kosmetyki?
Pielęgnacja skóry to złożony proces, który należy dostosować nie tylko do rodzaju i potrzeb skóry, ale również do pory roku, a nawet do… pory dnia. Powszechnie wiadomo, że na drogeryjnych półkach znajdziemy zarówno pielęgnację dedykowaną na dzień, jak i na noc. Dlaczego nocą powinnyśmy stosować mocniejsze kosmetyki? O pielęgnacji i regeneracji skóry podczas snu rozmawiamy z ekspertem marki Germaine de Capuccini – Anną Antosik.
O tym, że nie powinnyśmy pomijać żadnego etapu pielęgnacji pewnie nawet nie musimy wspominać. O ile na dzień większość kobiet preferuje stosowanie lekkich kremów, o tyle nocą warto stosować produkty bardziej treściwe – nie tylko konsystencją, ale również składem. – Organizm ludzki działa według określonego rytmu, który wyznaczany jest przez porę dnia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które będą współgrały z komórkami naszego ciała. Odpoczynek i sen to czas wzmożonej aktywności niektórych narządów naszego ciała, m.in. skóry. To właśnie w nocy zachodzi proces intensywnej regeneracji komórkowej – następuje usuwanie uszkodzeń powstałych w ciągu dnia pod wpływem czynników środowiskowych, a także eliminacja zniszczonych struktur, intensywne podziały komórkowe oraz usuwanie toksyn – wyjaśnia Anna Antosik, ekspert marki Germaine de Capuccini.
Noc – kluczowy moment dla pielęgnacji skóry
Nocą zwiększa się krążenie krwi w naczyniach, wyrównuje się poziom wody w tkankach, zwiększa się także absorpcja składników aktywnych. – To właśnie w nocy zachodzą procesy syntezy kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz odnowa naskórka. Doskonale widać to po przebudzeniu, kiedy skóra wygląda na bardziej gładką, pory są mniej widoczne – komórki naskórka są bardziej zwarte i „ściśnięte”. Jest to naturalna obrona skóry przed działaniem czynników zewnętrznych, zapobieganie utracie wody oraz utrudnienie dostępu różnorodnym cząsteczkom z zewnątrz – w tym pochodzących z kosmetyków – dodaje Anna Antosik.
Ekspert od zadań specjalnych
By pielęgnacja przyniosła jak najlepsze efekty, kluczowy jest dobór odpowiednich kosmetyków. Bardzo uniwersalnym, a jednocześnie niezwykle skutecznym w kwestii ujędrniania i zapobieganiu powstawania zmarszczek jest Repair Night Progress Serum z serii TIMEXPERT SRNS od Germaine de Capuccini. Jest to silnie skoncentrowane serum, zawierające ponad 50% aktywnych składników o działaniu antyoksydacyjnym. Jego działanie jest zsynchronizowane z procesami ochrony i regeneracji skóry zachodzącymi w dzień i w nocy. Zawiera innowacyjne składniki wspomagające i wykorzystujące naturalne zasoby komórkowe. Wzbogacone o wysokooczyszczony aktywator kolagenu oraz kwas hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, ceramidy, nano-emulgowane składniki, takie jak kompleks multiwitaminowy, witamina C oraz silny kompleks antyoksydacyjny bazujący na 7 ekstraktach roślinnych. Dzięki swojej formule zapewnia globalną ochronę przed stresem oksydacyjnym i procesem przedwczesnego starzenia skóry. Wzmacnia naturalne procesy regeneracji i nawilża. – Zawarte w produkcie Glyco 8-Power to biocząsteczki, które w kontakcie z wodą tworzą pęcherzyki lipidowe. To rodzaj kapsułek – pułapek, w których „uwięzione” są substancje aktywne. Ze względu na wysokie powinowactwo owych biocząsteczek do lipidów znajdujących się w naszym naskórku, z łatwością penetrują warstwę rogową, wnikając w głębsze warstwy naskórka. Struktury te są następnie rozkładane przez enzymy skórne, a substancja aktywna uwalniana w niezmienionej formie – tłumaczy ekspert Germaine de Capuccini.
Magiczne składniki? Nie, to antyoksydanty!
Nie każdy zdaje sobie sprawę z mocy antyoksydantów. A te są niezwykle ważne nie tylko dla prawidłowego działania organizmu od wewnątrz, ale również w pielęgnacji skóry. – Najważniejszym składnikiem o działaniu antyoksydacyjnym w naszym serum jest Zinc-Glycyne Complex, nagrodzony na 20 edycji Konferencji IFSCC (NOBEL PRIZE OF COSMETICS). Kompleks cynkowo-glicynowy stymuluje syntezę wewnątrzkomórkowego przeciwutleniacza – metalotiocyjaniny, która wzmacnia zdolność keratynocytów do neutralizowania wolnych rodników oraz zwiększa odporność komórek skóry na stres oksydacyjny wywołany promieniowaniem UV, zapobiegając w ten sposób fotostarzeniu skóry. Udowodniono także silne działanie kompleksu przeciw zanieczyszczeniom, które chroni komórki skóry przed toksycznością wywoływaną przez cząsteczki DPE (Diesel Particulate Extract) – wyjaśnia Anna Antosik. Formuła TIMEXPERT SRNS Night Repair Progress Serum zawiera również naturalne wyciągi z rozmarynu, Camellia sinensis (drzewo herbaciane), rumianku, lukrecji, rdestowca ostrokończystego (bogate źródło resweratrolu), tarczycy bajkalskiej oraz wąkroty azjatyckiej o silnych właściwościach przeciwutleniających, wspomagających regenerację i ochronę.
Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu
4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Maść Rokitnikowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.