Komunikaty PR

Dlaczego w sprzedaży nie potrzebujemy doświadczenia by osiągnąć sukces?

2023-03-07  |  08:30
Biuro prasowe

W dzisiejszych czasach doświadczenie opisywane w CV wydaje się być kluczowe dla większości pracodawców. Jak się okazuje, nie każda branża skupia swoją uwagę na zdobytej praktyce przyszłego pracownika. Coraz więcej przedsiębiorstw, zarówno małych, jak i dużych poszukuje kandydatów otwartych na nowe wyzwania, chętnych do pracy oraz interesujących się danym obszarem. Jedną z głównych dziedzin nie wymagających doświadczenia jest szeroko pojęta sprzedaż. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na branżę odnawianych źródeł energii, oferującą coraz więcej miejsc pracy dla młodych ludzi, pragnących uczyć się technik sprzedażowych i osiągać wielkie sukcesy.

Z uwagi na dynamiczny rozwój sektora OZE, wysokie koszty związane z ogrzewaniem domów oraz zatrważający stan ekologiczny naszego świata, wzrasta zapotrzebowanie na tak zwane produkty zielone, pozbawione produkcji dwutlenku węgla do atmosfery. Ludzie coraz liczniej zaczynają świadomie prowadzić swoje życie, wybierając niskoemisyjne i ekologiczne rozwiązania dla środowiska. Zważywszy na zwiększający się popyt wśród odnawialnych źródeł energii, sukcesywnie będzie poszerzać się liczba miejsc pracy w tym sektorze.

- Rynek pracy z roku na rok ulega zmianie, gdzie doświadczenie w szczególności w sprzedaży OZE nie gra głównej roli. Branża ta stanowi idealne miejsce dla młodych osób, chcących rozwijać swoje umiejętności zarówno miękkie, jak i twarde. W sprzedaży zamiast paradoksalnie dużego doświadczenia, liczy się pasja i determinacja. Praca w dziale sprzedaży nie tylko produktów OZE, wymaga wysokiej motywacji, cierpliwości i zdolności do nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Pracodawcy podczas rekrutacji cenią w kandydatach kreatywność w podejmowaniu decyzji, elastyczność i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu. Mając powyższe kompetencje, nie potrzebujemy doświadczenia by osiągnąć duże sukcesy. Najważniejsze jest podejście i chęć nauki, którą branża odnawialnych źródeł energii zapewnia na każdym kroku – tłumaczy Mateusz Wróbel, prezes Supreme Energy.

Młodzi ludzie wchodząc na rynek pracy, bardzo często zderzają się z trudnościami w znalezieniu wymarzonej i przy tym dobrze płatnej pracy. Jest to niekiedy ściśle związane z brakiem doświadczenia. W branży odnawialnych źródeł energii, sytuacja prezentuje się jednak inaczej. 

- Praca w branży OZE jest nie tylko dobrym miejscem na rozwój technik sprzedażowych i komunikacyjnych, ale również opłacalnym źródłem zarobku. Biorąc pod uwagę, że urządzenia OZE typu panele fotowoltaiczne czy pompy ciepła mają wysoką wartość rynkową, przedstawiciele handlowi sprzedający tego typu produkty mogą liczyć na proporcjonalnie wysokie zarobki i prowizje od sprzedaży. Co więcej, praca w branży handlowej w tej dziedzinie może być niezwykle satysfakcjonująca. Umożliwia propagowanie idei ekologicznych, związanych ze świadomym oszczędzaniem energii i niezanieczyszczaniem powietrza. Branża odnawialnych źródeł energii to nie tylko szansa na rozwój, osiąganie dobrych wyników sprzedażowych i sukcesów, ale również możliwość przyczyniania się do zmiany świata na lepsze - Paweł Zielonka, członek zarządu Supreme Energy.

Każdy młody człowiek wchodzący na rynek pracy potrzebuje najpierw zdobyć doświadczenie, poza teorią nauczyć się również praktyki. Najważniejszy jest zapał, chęć do nauki i pracy oraz pozytywne nastawienie do nowych wyzwań, a sukces będzie gwarantowany.

 

Supreme Energy – jeden z najszybciej rozwijających się start upów na rynku OZE. Istnieje na rynku od dwóch lat i współpracuje z ponad 180 handlowcami, zatrudnia ponad 30 pracowników biurowych, a jej wartość jest wyceniana na kilkanaście milionów złotych. Jeszcze w tym roku planowana jest ekspansja na rynki zagraniczne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian Biuro prasowe
2024-07-30 | 15:00

Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian

Czy zdarza ci się, że brakuje ci motywacji do działania? Czy masz trudności z realizacją swoich celów? Czy czujesz się czasem bezsilny i zniechęcony? Jeśli tak, to nie jesteś sam.
Psychologia Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki
2024-07-30 | 12:00

Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki

Wyobraź sobie, że siedzisz na krawężniku po ciężkim wypadku, w którym ktoś zginął. Jesteś w szoku. Tkwisz w tunelu rozpaczy. Twoje życie wisi na włosku, a ty nie widzisz
Psychologia Dobre rady - jak je dawać?
2024-07-24 | 13:35

Dobre rady - jak je dawać?

  Nasze dobre intencje i chęć pomocy, gdy udzielamy porad w trudnych sytuacjach nie zawsze są odbierane przez innych tak, jakbyśmy tego sobie życzyli. Trener mentalny, Daniel Janik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.