Komunikaty PR

Dlaczego warto wprowadzać kolory do otoczenia dziecka?

2023-11-20  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Gałka
Brief me

Klaudyny 16/41
01-684 Warszawa
aneta.galka|briefme.pl| |aneta.galka|briefme.pl
508314193
www.briefme.pl

Ciężko wyobrazić sobie świat bez kolorów. To one mają wpływ na nasze wybory, odbiór środowiska oraz nastrój. Odgrywają także niezwykle istotną rolę w życiu najmłodszych. Niebieskie niebo, żółte słońce, zielona trawa... To właśnie przez pryzmat kolorów dzieci poznają świat i zapamiętują to, co je otacza. Barwy mają także wpływ na proces ich rozwoju, wpływając na zdolności poznawcze, emocje, kreatywność, a nawet zdolność uczenia się. Świadome wykorzystywanie kolorów i wprowadzanie ich do otoczenia ma zatem niebagatelne znaczenie. Dlaczego warto wnosić kolory do życia najmłodszych?

Regulacja emocji

Dziecko tuż po urodzeniu nie widzi świata tak, jak widzi go dorosły. Jego postrzeganie kształtuje się dopiero w trakcie rozwoju. Niemowlęta lubią kolory naturalne, cieliste, które kojarzą się z ciałem matki. Jednak już po kilku tygodniach ich świat zaczyna systematycznie „nabierać barw”.

Wpływ barw na nasz rozwój potwierdzają badania z 2018 roku. Wynika z nich, że włączenie kolorów do procesu nauki jest świetnym sposobem na ułatwienie zrozumienia nowych tematów. Barwy mogą również wpływać na zachowanie i naukę najmłodszych. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne. Dlatego ważne jest, aby rodzice obserwowali swoje dzieci i dostosowywali środowisko do ich indywidualnych potrzeb.

Zrozumienie roli kolorów w rozwoju dzieci może pomóc rodzicom, nauczycielom i opiekunom w tworzeniu bardziej inspirujących i przyjaznych środowisk dla najmłodszych. Kolory inspirują dzieci do wyrażania swojej kreatywności. Rysowanie, malowanie i tworzenie sztuki to doskonały sposób, aby dzieci mogły eksperymentować z barwami i rozwijać swoje zdolności artystyczne. Kolorowa przestrzeń może stymulować wyobraźnię i pomagać w rozwoju nowych umiejętności.

Badania nad psychologią kolorów wykazały, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy kolorami a emocjami – zarówno u dzieci, jak i dorosłych. I tak oto każdego z nas pewne barwy mogą np. uspokajać, a inne drażnić. Co interesujące, nie ma tu jasnego wyjaśnienia od czego odczucia te są zależne.

Rozwijanie kreatywności

Z kolei w codziennych aktywnościach warto zwrócić uwagę na zabawki, którymi otaczamy swoje pociechy. Kupując produkty dla dzieci, powinniśmy przywiązywać uwagę nie tylko do ich funkcjonalności, ale także konkretnych barw. Nie zapominajmy jednak, że należy wprowadzać je stopniowo, ponieważ zbyt duża intensywność kolorów może wywołać u dzieci odwrotne skutki i wpłynąć na drażliwość i niepokój. Kolory mają na nas wpływ przez całe życie, dlatego w starszym wieku są połączone z dojrzałością emocjonalną dzieci, a ich świadome wykorzystanie może wspierać harmonijny rozwój młodego umysłu.

Jesteśmy świadomi jak istotne są kolory w rozwoju dzieci. To przez ich pryzmat poznają świat, dlatego otaczanie się nimi to same zalety. Nasze zabawki projektowane są tak, aby wspierać rozwój dzieci od najmłodszych lat, jak również w tym nieco starszym etapie – zaznacza Katarzyna Spieszko, Marketing Manager, MGA Entertainment Poland. Kolorami można świetnie wyrazić i pokazać różnorodność oraz nauczyć tolerancji do innych. Produkty z serii Rainbow High będą tu propozycją idealną, ponieważ każda z bohaterek jest indywidualistką i posiada własne hobby np. inżynieria muzyczna, animacja komputerowa, sztuki sceniczne czy cyfrowe media. Ponadto lalki mają swoją unikatową barwę, a cała kolekcja składa się w kolory tęczy – dodaje.

Lalki Rainbow High to jedne z najbardziej rozpoznawalnych zabawek na rynku. Fenomen lalek sprawia, że ich popularność nieustannie rośnie. Zabawki zawdzięczają swoją popularność licznym zaletom, jakim są nie tylko kolory, lecz także wyjątkowe charaktery każdej bohaterki. Lalki posiadają ruchome nogi i ręce, a także mnóstwo akcesoriów, pozwalających na aktywną zabawę.


MGA Entertainment jest jedną z najszybciej rozwijających się i największych prywatnych firm zajmujących się zabawkami oraz rozrywką na świecie. Firma z siedzibą w Chatsworth w Kalifornii i biurami na całym świecie tworzy innowacyjne, zastrzeżone i licencjonowane produkty konsumenckie oraz rozrywkowe, w tym zabawki, gry, lalki, odzież, elektronikę użytkową, elementy wystroju domu, artykuły papiernicze, artykuły sportowe, filmy i seriale telewizyjne. Rodzina MGA obejmuje wielokrotnie nagradzane marki, takie jak L.O.L. Surprise!TM, Little Tikes®, Rainbow HighTM, Shadow HighTM, Bratz®, MiniverseTM MGA, Na! Nie! Nie! SurpriseTM, Mermaze MermaidzTM Color Change, Micro Games of AmericaTM, Baby Born® Surprise i Zapf Creation®.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Mapa do lepszej przyszłości Biuro prasowe
2023-11-30 | 13:00

Mapa do lepszej przyszłości

Jak grupa rodziców tworzy system wsparcia dla ukraińskich dzieci z niepełnosprawnościami i ich bliskich, pomagając im odnaleźć się w Polsce.   Dla siedmioletniej Alisy nie
Dziecko W Galerii Bronowice uruchomiona zostanie Fabryka Świętego Mikołaja
2023-11-30 | 11:55

W Galerii Bronowice uruchomiona zostanie Fabryka Świętego Mikołaja

Już zaledwie kilka dni dzieli najmłodszych od spotkania z prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym gościem w roku. Gdzie i kiedy pojawi się przybysz z Laponii? Między innymi w Galerii
Dziecko Badanie: podejście polskich rodziców do kar i nagród
2023-11-29 | 12:03

Badanie: podejście polskich rodziców do kar i nagród

Platforma do nauki angielskiego dla dzieci, Novakid, sprawdziła, jakie postawy wobec stosowania kar i nagród stosują polscy i europejscy rodzice. Okazuje się, że kary powoli odchodzą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Handel

Technologie rewolucjonizują biznes restauracyjny. Kioski samoobsługowe, kody QR, a wkrótce sztuczna inteligencja będą standardem w branży gastronomicznej

Digitalizacja i nowe technologie stają się głównym motorem rozwoju branży restauracyjnej, a rozwiązania technologiczne – takie jak kody QR, kioski samoobsługowe, cyfrowe menu czy systemy AI wspierające sprzedaż – coraz powszechniej pojawiają się w stacjonarnych restauracjach, usprawniając ich funkcjonowanie i przyciągając klientów. – Niewątpliwie technologia będzie nadal zmieniać sektor gastronomiczny. Im lepsze interakcje z klientem, tym częściej korzysta on z naszych usług – mówi Luis Comas, CEO AmRestu, operatora m.in. marek: KFC, Starbucks, Pizza Hut i Burger King, który w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności.

Nauka

Wpływ poezji na samopoczucie zbadali naukowcy. Okazała się pomocna w walce z samotnością i radzeniu sobie z trudnymi emocjami

Naukowcy z Uniwersytetu w Plymouth przeprowadzili badanie na temat roli poezji w dzisiejszych, scyfryzowanych czasach. Odpowiedzi badanych, ale też popularność interaktywnej strony internetowej, która w czasie pandemii umożliwiała publikowanie i czytanie wierszy, wskazują jednoznacznie, że poezja nadal jest istotną częścią życia wielu osób. Paradoksalnie media społecznościowe mogą tę pozycję umacniać. Dobroczynny wpływ poezji miał szczególne znaczenie zwłaszcza w czasie pandemii COVID-19, czyli okresie ograniczonych spotkań towarzyskich i pogorszonego nastroju. Wyniki badania wykazały, że poezja może pomóc ludziom w wyrażaniu siebie, łączeniu się z innymi i radzeniu sobie z trudnymi emocjami, np. żałobą.