Dłonie naszą wizytówką
Witając się ze znajomymi, partnerami biznesowymi lub nowo poznanymi osobami wymieniamy się uściskiem dłoni. W tych momentach ręce są naszą wizytówką, świadectwem kultury osobistej i dbałości o wygląd. Warto się więc o nie zatroszczyć. A nie jest to proste, gdyż są one najbardziej narażone na przesuszenia, przebarwienia i urazy zewnętrzne. Co więc zrobić, by zawsze z pewnością siebie móc wyciągać je do uścisku?
Skóra dłoni
Skóra zmienia się wraz z wiekiem. U dzieci i młodzieży jest ona delikatna i aksamitna, wraz z wiekiem jednak staje się sucha i szorstka. Dzieję się tak z powodu zmniejszenia produkcji łoju skórnego oraz zgrubienia warstwy rogowej naskórka. Skóra dłowni jest bardzo cienka, delikatna i łatwo się przesusza. Ma niewiele gruczołów tłuszczowych, które stanowiłyby jej naturalną barierę ochronną, natomiast posiada wiele gruczołów potowych, które powodują zwiększenie utraty wody. Skóra w tym miejscu jest więc najbardziej zagrożona procesem starzenia.
Jak pielęgnować dłonie na co dzień
Dłonie myjemy kilka razy dziennie, a woda i mydło wysuszają naszą skórę. Jest narażona na urazy, promienie UV czy czynniki atmosferyczne. Powinniśmy na co dzień pamiętać o tym, że wymagają częstej pielęgnacji. Dobrym nawykiem jest robienie kilka razy w tygodniu peelingu. Poprawia on krążenie, usuwa martwy naskórek i dogłębnie oczyszcza skórę. Peelingi do ciała czy dłoni są dostępne w każdej drogerii. Możemy je również przygotować samodzielnie. Wystarczy cukier i oliwa, dzięki czemu nasze dłonie staną się gładsze.
Podczas codziennej pielęgnacji rąk powinniśmy zamienić gorącą wodę na letnią, a zwykłe mydło na takie ze składnikami nawilżającymi. Przy każdej czynności wymagającej styczności naszych dłoni z chemikaliami, powinniśmy używać rękawiczek jednorazowych. Pamiętać należy również o systematycznym smarowaniu dłoni odpowiednimi kremami, które zapewnią im niewidzialną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Najlepsze będą te, które wzbogasane są o witaminy, gdyż zapewniają one dodatkową pielęgnację naszej skóry.
Pielęgnacja bogata w witaminę C zawsze pod ręką
Witamina C ma właściwości antyoksydacyjne, wspomaga prawidłową produkcję kolagenu, opóźnia proces starzenia. Wspomaga naturalne mechanizmy obronne organizmu. Dlatego dobrze stosować krem, który jest bogaty w witaminę C. Nawilżająco-ochronny krem do rąk DuoLife Beauty Care Vita C – posiada dodatkowo w swoim składzie witaminę E, C oraz F. Krem to idealna terapia odmładzająca dla skóry Twoich dłoni. Dzięki witaminowej Formule ECF 24/7 Nutri-Form™, wzbogaconej o masło shea, pomaga wygładzić i przywrócić elastyczność skóry oraz walczyć z jej podrażnieniami, a przede wszystkim zmniejsza wczesne oznaki starzenia się. DuoLife Beauty Care Vita C zapewnia także odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki podręcznemu opakowaniu możesz mieć go zawsze pod ręką.
Dbanie o dłonie powinno wejść nam w nawyk. Pozwoli nam to nie tylko poczuć się bardziej pewnym siebie, ale poprawi też nasz wizerunek. Dodatkowo miękkia, nawilżona skóra rąk odwdzięczy się nam pięknym wyglądem przez lata.
https://myduolife.com/
Maść Rokitnikowa
Efekt wow przed „wielkim wyjściem”
Moc witaminy C dla pięknej skóry zimą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.