Do końca świata i jeden dzień dłużej
Grupa Tubądzin, lider w dziedzinie innowacji i designu, słynie z wykorzystywania w swoich fabrykach najnowocześniejszych technologii. Ich znakiem rozpoznawczym są unikalne wzory, tworzone we współpracy ze znanymi artystami. Pod koniec 2023 roku ogłoszony został projekt “Tubądzin Meets Art”, poprzez który marka chce objąć mecenat nad artystami i demokratyzować sztukę. Pierwsze działania widzimy już dziś!
Z okazji zbliżającego się 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Tubądzin postanowił zaprosić do współpracy Rafała Olbińskiego. Wspólnie stworzyli niezwykłe dzieła.
Oryginalne prace Rafała Olbińskiego powstały w technice olej i akryl na płótnie. Następnie Grupa Tubądzin przeniosła je na płyty gresowe. Technologia umożliwia wykonywanie dekoracji perfekcyjnie odwzorowującej kolory oryginalnych dzieł. Obraz w tej technice jest odporny na mróz, wilgoć i wysokie temperatury.
Obraz “Primavera” i “No Place to Hide II” to wyjątkowa synteza sztuki, poezji i nowoczesności. “Primavera” przedstawia baletnicę w tańcu emanującą lekkością i grą formy. Z kolei “No Place to Hide II” przykuwa uwagę przenikliwością i abstrakcyjnością spojrzenia na świat. Obydwa obrazy stworzone są w charakterystycznym dla Rafał Olbińskiego stylu. Ceniony malarz w swojej twórczości przenosi na płótno marzenia senne. Jego dzieła są pełne nieoczywistych metafor, pobudzają wyobraźnię i prowokują do refleksji. Artysta bawi się konwencjami, pozostając wierny jednej zasadzie – umiłowaniu piękna.
Oba obrazy zostały przekazane Władzom Miasta Łodzi, które wystawiły je na licytację podczas 32. finału WOŚP. Tegorocznym hasłem orkiestry jest “Tu wszystko gra OK!”, a celem są "Płuca po pandemii". Zebrane z licytacji środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, wspierając polskie szpitale w diagnozowaniu i leczeniu chorób płuc.
Grupa Tubądzin, znana z realizacji niestandardowych projektów, ponownie akcentuję swoje zaangażowanie w sztukę, jak i tematy społeczne
Obrazy można licytować klikając w linki do aukcji:
Primavera Primavera Rafała Olbińskiego na płycie Tubądzin - Aukcje WOŚP - Allegro.pl
No Place To Hide II No Place to Hide II Rafała Olbińskiego na płycie Tubądzin - Aukcje WOŚP - Allegro.pl
![Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe](/files/1947754062/lozko-kontynentalne-tebsilo,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
![Proste przyjemności na zimowe wieczory](/files/_uploaded/glownekonf_420841280,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Proste przyjemności na zimowe wieczory
![Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie](/files/_uploaded/glownekonf_592300461,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Psychologia
![](/files/1922771799/malinowska-edukacja-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
![](/files/1922771799/sobocinska-zespoly-foto2,w_133,_small.jpg)
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto,w_133,_small.jpg)
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.