Do końca świata i jeden dzień dłużej
Grupa Tubądzin, lider w dziedzinie innowacji i designu, słynie z wykorzystywania w swoich fabrykach najnowocześniejszych technologii. Ich znakiem rozpoznawczym są unikalne wzory, tworzone we współpracy ze znanymi artystami. Pod koniec 2023 roku ogłoszony został projekt “Tubądzin Meets Art”, poprzez który marka chce objąć mecenat nad artystami i demokratyzować sztukę. Pierwsze działania widzimy już dziś!
Z okazji zbliżającego się 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Tubądzin postanowił zaprosić do współpracy Rafała Olbińskiego. Wspólnie stworzyli niezwykłe dzieła.
Oryginalne prace Rafała Olbińskiego powstały w technice olej i akryl na płótnie. Następnie Grupa Tubądzin przeniosła je na płyty gresowe. Technologia umożliwia wykonywanie dekoracji perfekcyjnie odwzorowującej kolory oryginalnych dzieł. Obraz w tej technice jest odporny na mróz, wilgoć i wysokie temperatury.
Obraz “Primavera” i “No Place to Hide II” to wyjątkowa synteza sztuki, poezji i nowoczesności. “Primavera” przedstawia baletnicę w tańcu emanującą lekkością i grą formy. Z kolei “No Place to Hide II” przykuwa uwagę przenikliwością i abstrakcyjnością spojrzenia na świat. Obydwa obrazy stworzone są w charakterystycznym dla Rafał Olbińskiego stylu. Ceniony malarz w swojej twórczości przenosi na płótno marzenia senne. Jego dzieła są pełne nieoczywistych metafor, pobudzają wyobraźnię i prowokują do refleksji. Artysta bawi się konwencjami, pozostając wierny jednej zasadzie – umiłowaniu piękna.
Oba obrazy zostały przekazane Władzom Miasta Łodzi, które wystawiły je na licytację podczas 32. finału WOŚP. Tegorocznym hasłem orkiestry jest “Tu wszystko gra OK!”, a celem są "Płuca po pandemii". Zebrane z licytacji środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, wspierając polskie szpitale w diagnozowaniu i leczeniu chorób płuc.
Grupa Tubądzin, znana z realizacji niestandardowych projektów, ponownie akcentuję swoje zaangażowanie w sztukę, jak i tematy społeczne
Obrazy można licytować klikając w linki do aukcji:
Primavera Primavera Rafała Olbińskiego na płycie Tubądzin - Aukcje WOŚP - Allegro.pl
No Place To Hide II No Place to Hide II Rafała Olbińskiego na płycie Tubądzin - Aukcje WOŚP - Allegro.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.