Dobro lubi się nakręcać! #roweLove, czyli 6. zbiórka rowerów w Galerii Łomianki
Triple PR
Jaktorowska 5/68
01-202 Warszawa
natalia.bodziony|triplepr.pl| |natalia.bodziony|triplepr.pl
534 931 911
www.triplepr.pl
8 maja 2021 roku w Galerii Łomianki odbędzie się szósta edycja wielkiej zbiórki rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Jest to akcja 3 w 1 – pozbywasz się zalegającego lub niesprawnego sprzętu, chronisz środowisko, a dodatkowo sprawiasz radość dzieciom, które, w zamian za dobre uczynki, będą mogły cieszyć się z własnego roweru.
8 maja 2021 roku na parkingu Galerii Łomianki będzie można się ponownie przekazać niesprawny lub nieużywany sprzęt rowerowy na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko.
Zbieramy:
- Nowe i używane rowery każdej wielkości;
- Części rowerowe (w tym ramy, koła);
- Akcesoria rowerowe (kaski, światełka, zapięcia itd.);
- Narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.
Dzień zbiórki to także idealna okazja do zrobienia wiosennego przeglądu własnych „dwóch kółek. W akcję, również po raz kolejny, włącza się Mobilny Warsztat Rowerowy, którego przedstawiciele sprawdzą stan Twojego roweru lub poddadzą go ewentualnemu przeglądowi czy drobnej naprawie.
Stowarzyszenie Mierz Wysoko, działające na warszawskiej Pradze Północ, prowadzi swój własny warsztat, w którym podopieczni mają możliwość do nauki majsterkowania, naprawiania sprzętu rowerowego i tworzenia własnych pojazdów. Nieużywanym lub niesprawnym rowerom, dzieci przywracają drugie życie, ucząc się przy tym samodzielności i cierpliwości. Sprzęt staje się własnością majsterkowiczów pod warunkiem spełnienia przez nich dobrych uczynków.
Licznik dotychczasowych edycji akcji to ponad 600 zebranych rowerów, które przez 3 lata działań Stowarzyszenie Mierz Wysoko poddało recyklingowi. Większość z nich jest rozbierana na części, ale sporo także trafia na sprzedaż, dzięki czemu Stowarzyszenie może realizować kolejne plany i pomagać jeszcze większej grupie podopiecznych.
Dzięki zbiórkom w Galerii Łomianki udało nam się otworzyć nowy warsztat całoroczny. Rozwijamy się - nasze warsztaty otwarte prowadzone są już w każdą sobotę, a nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Cieszymy się, że coraz więcej osób korzysta z naszego miejsca, coraz więcej rowerów jest recyklingowanych – mówi Emilia Szenderłata, prezeska zarządu Stowarzyszenia Mierz Wysoko.
W ubiegłym roku Stowarzyszenie Mierz Wysoko rozdało około 50 rowerów dziecięcych uchodźcom i potrzebującym. Dzięki zbiórkom i sprzedaży rowerów w tym roku ponownie uruchomi wakacyjny program dla dzieci – „Rower za dobro”. W ubiegłym roku podopieczni Stowarzyszenia zorganizowali zbiórkę dla bezdomnych zwierząt, w trakcie której zgromadzono 400 kg karmy, zabawki i koce.
Dobro lubi się nakręcać. Ostatnio odwiedziły nas dzieci z zeszłorocznego programu „Rower za dobro" - wpadły przeserwisować swoje zeszłoroczne nagrody z programu, a także od razu nas wsparły „dobrem" zwrotnym. Posprzątały warsztat, pomogły w porządkach, zjedliśmy razem lunch. W każdą sobotę na warsztaty otwarte przychodzi Kuba - zeszłoroczny absolwent programu rower za dobro. Wspiera nas w prowadzeniu zajęć dla ludzi. Widać że idea wolontariatu stała się dzieciom bliska i lubią wspierać innych – dodaje Emilia Szenderłata.
Pod koniec 2020 rokucykliczna akcja charytatywna – zbiórka rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko w Galerii Łomianki została nagrodzonasrebrną statuetką XI edycji PRCH Retail Awards w kategorii Działania i Strategia CSR Obiektu Handlowego Roku.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.