Komunikaty PR

Dobro lubi się nakręcać! #roweLove, czyli 6. zbiórka rowerów w Galerii Łomianki

2021-04-19  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Bodziony
Triple PR

Jaktorowska 5/68
01-202 Warszawa
natalia.bodziony|triplepr.pl| |natalia.bodziony|triplepr.pl
534 931 911
www.triplepr.pl

8 maja 2021 roku w Galerii Łomianki odbędzie się szósta edycja wielkiej zbiórki rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Jest to akcja 3 w 1 – pozbywasz się zalegającego lub niesprawnego sprzętu, chronisz środowisko, a dodatkowo sprawiasz radość dzieciom, które, w zamian za dobre uczynki, będą mogły cieszyć się z własnego roweru.

8 maja 2021 roku na parkingu Galerii Łomianki będzie można się ponownie przekazać niesprawny lub nieużywany sprzęt rowerowy na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko.

Zbieramy:

  • Nowe i używane rowery każdej wielkości;
  • Części rowerowe (w tym ramy, koła);
  • Akcesoria rowerowe (kaski, światełka, zapięcia itd.);
  • Narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.

Dzień zbiórki to także idealna okazja do zrobienia wiosennego przeglądu własnych „dwóch kółek. W akcję, również po raz kolejny, włącza się Mobilny Warsztat Rowerowy, którego przedstawiciele sprawdzą stan Twojego roweru lub poddadzą go ewentualnemu przeglądowi czy drobnej naprawie.

Stowarzyszenie Mierz Wysoko, działające na warszawskiej Pradze Północ, prowadzi swój własny warsztat, w którym podopieczni mają możliwość do nauki majsterkowania, naprawiania sprzętu rowerowego i tworzenia własnych pojazdów. Nieużywanym lub niesprawnym rowerom, dzieci przywracają drugie życie, ucząc się przy tym samodzielności i cierpliwości. Sprzęt staje się własnością majsterkowiczów pod warunkiem spełnienia przez nich dobrych uczynków.

Licznik dotychczasowych edycji akcji to ponad 600 zebranych rowerów, które przez 3 lata działań Stowarzyszenie Mierz Wysoko poddało recyklingowi. Większość z nich jest rozbierana na części, ale sporo także trafia na sprzedaż, dzięki czemu Stowarzyszenie może realizować kolejne plany i pomagać jeszcze większej grupie podopiecznych.

Dzięki zbiórkom w Galerii Łomianki udało nam się otworzyć nowy warsztat całoroczny. Rozwijamy się - nasze warsztaty otwarte prowadzone są już w każdą sobotę, a nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Cieszymy się, że coraz więcej osób korzysta z naszego miejsca, coraz więcej rowerów jest recyklingowanych – mówi Emilia Szenderłata, prezeska zarządu Stowarzyszenia Mierz Wysoko.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie Mierz Wysoko rozdało około 50 rowerów dziecięcych uchodźcom i potrzebującym. Dzięki zbiórkom i sprzedaży rowerów w tym roku ponownie uruchomi wakacyjny program dla dzieci – „Rower za dobro”. W ubiegłym roku podopieczni Stowarzyszenia zorganizowali zbiórkę dla bezdomnych zwierząt, w trakcie której zgromadzono 400 kg karmy, zabawki i koce.

Dobro lubi się nakręcać. Ostatnio odwiedziły nas dzieci z zeszłorocznego programu „Rower za dobro" - wpadły przeserwisować swoje zeszłoroczne nagrody z programu, a także od razu nas wsparły „dobrem" zwrotnym. Posprzątały warsztat, pomogły w porządkach, zjedliśmy razem lunch. W każdą sobotę na warsztaty otwarte przychodzi Kuba - zeszłoroczny absolwent programu rower za dobro. Wspiera nas w prowadzeniu zajęć dla ludzi. Widać że idea wolontariatu stała się dzieciom bliska i lubią wspierać innych – dodaje Emilia Szenderłata.

Pod koniec 2020 rokucykliczna akcja charytatywna – zbiórka rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko w Galerii Łomianki została nagrodzonasrebrną statuetką XI edycji PRCH Retail Awards w kategorii Działania i Strategia CSR Obiektu Handlowego Roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Taras Galerii Młociny ponownie powita warszawskich miłośników kulinariów! Biuro prasowe
2021-05-14 | 17:10

Taras Galerii Młociny ponownie powita warszawskich miłośników kulinariów!

Miłośnicy kulinarnych smaków w międzynarodowych odsłonach w końcu mogą odetchnąć z ulgą! Już od soboty 15 maja Galeria Młociny zaprasza na swój wyjątkowy teras pełen
Styl życia Od serca – i od Terravity!
2021-05-14 | 14:00

Od serca – i od Terravity!

Najbardziej liczy się pamięć i wspólnie spędzony czas, a dla podkreślenia naszych uczuć przygotowujemy dla mam prezenty i słodkie upominki. Pyszne czekolady Terravity to doskonały
Styl życia Wiosenna sałatka z pastą z ciecierzycy
2021-05-14 | 14:00

Wiosenna sałatka z pastą z ciecierzycy

To pyszne połączenie zielonych szparagów, chrupiących ogórków gruntowych, słodkiej kukurydzy, orzeźwiających pomidorków oraz pełnoziarnistego makaronu z pastą z

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Muzyka

W najnowszym teledysku Natalii Zastępy „Wiesz, jak jest” wystąpi Jolanta Janus, gwiazda głośnej produkcji „Lekcja miłości”. „Ta kobieta to jest torpeda”

12 maja wokalistka zaprezentuje fanom swój najnowszy singiel zatytułowany „Wiesz, jak jest”. W teledysku do tego utworu wystąpi nietuzinkowa postać – Jolanta Janus, znana z produkcji HBO „Lekcja miłości”. Piosenkarka bardzo się cieszy, że mogła poznać tak wyjątkową kobietę i na planie zdjęciowym czerpać z jej doświadczenia. Premiera debiutanckiego albumu finalistki „The Voice Kids” odbędzie się 21 maja. Krążek nosi tytuł „Nie żałuję”.

Handel

40 proc. Polaków planuje remont lub przeprowadzkę w związku z pandemią. Wzrasta znaczenie zdrowych domów

Polacy spędzają w domach i mieszkaniach nawet 90 proc. swojego czasu. Pandemia COVID-19, lockdowny oraz konieczność zdalnej pracy i nauki pokazały, jak ważne są odpowiednie warunki mieszkaniowe dla funkcjonowania rodziny, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla 75 proc. Polaków zdrowie i chęć poprawy komfortu życia okazały się głównym motywatorem do rozpoczęcia remontu. Z kolei dla 80 proc. spośród tych, którzy szukali ostatnio nowego lokum, najważniejsze okazały się takie cechy zdrowego domu jak jakość powietrza i ilość światła dziennego – wynika z VI edycji raportu „Barometr zdrowych domów”. Zmiana podejścia Polaków może być nie tylko drogowskazem dla nowych inwestycji deweloperskich, lecz także impulsem do przyspieszenia renowacji istniejących budynków. Tym bardziej że 40 proc. badanych planuje remont lub przeprowadzkę w ciągu następnych dwóch lat.